ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Добавка за LHM за промиване на системата ?

Производство: (1993-2001)

Автор на темата
To6o
Редовен
Регистриран: 18 дек 2017, 11:35
Кара: Ксантия 1.8

Добавка за LHM за промиване на системата ?

Мнение от To6o » 13 май 2019, 11:45

Хидравличната естествено, окачване и прочие каквото е навързано.

Казаха ми нещо, но първо го забравих, после като търсих на общо основание не намерих.

А в АМК имало специално масло за промиване ?

Сещате се, в системата на 20 годишна ксантия има много гняс, утайки и може би ларви от голи охлюви . :eiii:

Потребителски аватар

Ю.Вълчинов

Регистриран: 08 май 2011, 21:29
Кара: Citroen Xantia '96 1.8 16V

Re: Добавка за LHM за промиване на системата ?

Мнение от Ю.Вълчинов » 13 май 2019, 20:50

Здравей колега.

Добавка за почистване няма, ами си има направо такова хидравлично масло за почистване. Маслата, които съм срещал са 2 вида, едното е Total LHM Hydraurincage, другото е Yacco LHM Clean. Аз ползвах второто, понеже първото не го намерих никъде когато търсих (преди 4 години). Филма е, че източваш всичко максимално, включително от спирачните апарати също докато потече новото, караш между 1500-5000 км, като моя съвет е да не караш повече от 3000 км с него. После процедурата е по обратния ред и наливаш новото масло.

Имаше разлика определено позитивна, като аз съм доволен, въпреки че смених маслото на скоро, ако карам колата още година две даже бих го направил пак, въпреки, че няма смисъл поради напредващата и възраст :)

Моя съвет е да си го направиш сам, понеже аз не намерих някой да има желание да ти вземе парите и да спази цялата процедура.

Тук колега е описал цялото действие със снимки включително от резултатите, успех :)

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Xantia”