ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Как да реша проблема с моторите на перките-горят?

Производство: (1993-2001)
Потребителски аватар

Автор на темата
snaiperisto

Регистриран: 05 яну 2012, 20:54
Кара: Ксантия 2.0 16V 98г. с МЕТАН

Как да реша проблема с моторите на перките-горят?

Мнение от snaiperisto » 13 мар 2019, 01:58

Вече ми писна , сменявам ги с втора употреба и вече 7-8 броя смених и ми писна. Как да реша този проблем трайно?

pipilica

Регистриран: 13 ное 2008, 22:53
Кара: ХМ 2.1 turbo diesel

Re: Как да реша проблема с моторите на перките-горят?

Мнение от pipilica » 13 мар 2019, 02:12

И какво им става, наистина ли се палят или просто спират. Отваря ли някой повреден за аутопсия.

Потребителски аватар

hydrometalique

Регистриран: 01 апр 2009, 20:16
Кара: Xantia 2.0 16v SW ; ; CX 25 Turbo Prestige; DSuper ; BX Sport
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от hydrometalique » 13 мар 2019, 18:15

С покупка на нови, а не втора употреба.
http://www.dsclub-bg.com/

Do you realise, this world is totally fugazi

Where are the prophets, where are the visionaries, where are the poets
To breach the dawn of the sentimental mercenary

Потребителски аватар

Ю.Вълчинов

Регистриран: 08 май 2011, 21:29
Кара: Citroen Xantia '96 1.8 16V

Мнение от Ю.Вълчинов » 13 мар 2019, 23:05

Хаха, е то им е свършил тамън живота като ги купиш :D едва ли някой ще продаде ремонтирани перки за 20 лева бройката :D

Потребителски аватар

Автор на темата
snaiperisto

Регистриран: 05 яну 2012, 20:54
Кара: Ксантия 2.0 16V 98г. с МЕТАН

Мнение от snaiperisto » 14 мар 2019, 00:12

pipilica написа:
13 мар 2019, 02:12
И какво им става, наистина ли се палят или просто спират. Отваря ли някой повреден за аутопсия.
Не , не се палят , спира едната и втората бачка замо на бързи обороти и включва около 100 градуса.

pipilica

Регистриран: 13 ное 2008, 22:53
Кара: ХМ 2.1 turbo diesel

Мнение от pipilica » 14 мар 2019, 01:18

Тия мотори са направени много яко, също са много удобни за ремонт, пък и ти имаш достатъчно да се пробваш. Аз го гледах тоя филм с перките, едната спря изгори си бушона и като научих цената на нова си оправих старата. Обикновено се замазва колектора с графитен прах от четките или тоя прах се затъпква около четките в четкодържача и пружината не успява да избута четката ии тя губи контакт с колектора. Другия вариант, дето беше при мен, е влиза влага и ръждясва корпуса отвътре, ръждата избутва някой от магнитите и го запира в ротора и мотора спира и почва да грее. Ако махаш магнитите внимавай как ще ги подредиш щото ако ги размениш не тръгва, аз отварях и другия мотор да видя как са. Ето малко снимки да видиш какво има вътре. Има вариант да спира едната от релето, всъщност само една и съща ли ти прави мизерия, или се редуват. Малко странно ми се струва 7-8 пъти да сменяш мотор и все на кофти да попадаш, аз имам такива перки, Н-та употреба, в оранжериите и бачкат почти непрекъснато по цяла зима, има скърцащи, тракащи и виещи но си работят, да не би проблема да е другаде, некоя кофти връзка и ти като сменяш перката да се размърдва и да тръгва новата и после пак спира. Пробвал ли си някоя от свалените директно на акумулатора.
Прикачени файлове
3.jpg
2.jpg
1.jpg

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Xantia”