ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Гасне в движение понякога, и на газ, и на бензин ?

Производство: (1993-2001)

Автор на темата
To6o
Редовен
Регистриран: 18 дек 2017, 11:35
Кара: Ксантия 1.8

Re: Гасне в движение понякога, и на газ, и на бензин ?

Мнение от To6o » 10 фев 2019, 00:31

Ще вържа директно, без двата бушона , мислех си слагам жълта жилетка и да летя за Париж, да пикая в Сена, сетих се и за река По, тая от кръстословиците.

Автор на темата
To6o
Редовен

Мнение от To6o » 11 фев 2019, 20:46

Махнахме компа на ГИ, пак гасна, мисля клемореда, трети , или е нещо свързано с вентилаторите, или вентилаторите на парното, при специалисти съм, трудят се но им е трудно.Отделно друса, въпреки три нови сфери от магазина, Макрон, чуеш ли ? Гумата спукана, пирон, руски, ГРУ, Скрипал, всичко ми идва на акъла. Дигна я вулканизатора, крик, като я пусна се пльосна по корем, не мож да извади крика, Меркел, дай еди оупъл.

Потребителски аватар

Citroenchev

Регистриран: 22 дек 2004, 15:24
Кара: Всичко, което доставя удоволствие

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Citroenchev » 12 фев 2019, 06:55

Мога да кажа само "козата си сака пръч" ...

Тея "специалисти" са очевидно такива в кръчмарските басни и легенди ... а всяка кола с регулеруем клиренс се вдига на крик само в сервизно положение (на Xantia от ръчката в купето слагаш на най-горна позиция). Започвам да си мисля че й няма нищо на колата, ама горката е попаднала в ръцете на любитил на москвичите ... а затова няма лек
бивши Citroen-и и други:
C15D 1987
BX 17RD 1988
BX TurboD Pallas 1993
Xantia 2.1 TD SX Plus 1998
Xantia V6 24 Valve EXCLUSIVE automatic Hidro-Active 1999
VW Jetta Trendline 1.4TSI DSG 2012

Автомобил проект Citroen Xantia Activa V6 1999

сега Citroen C5 X7 V6 24 Valve petrol Exclusive 2009 и VW Passat B8 1.8TSI DSG Highline 2016

От време на време Xantia 1.9TurboD Estate 1995

Потребителски аватар

lendo
Tuning men
Регистриран: 03 окт 2004, 02:08
Кара: Citroen Xantia Activa 2.0 Turbo C.T. (XU10J2TE) 1997, 2 броя
Контакти:

Мнение от lendo » 12 фев 2019, 16:26

Поне е весело за четене :bigsmile:
Citroen Xantia Activa 2.0 Turbo C.T.

Потребителски аватар

stamenov1

Регистриран: 15 авг 2006, 11:37
Кара: Ситроен C5 1.6 HDI 2006 г., Ксантия 1.6 газ "star gas" без екстри+економайзер, климатроник, вече и ксенон 5000 к., 95 г. вече не Рено Рапид 1.1 газ-бензин
Контакти:

Мнение от stamenov1 » 13 фев 2019, 15:28

Ако си чел упътването на колата, то си пише, когато сменяш гуми се вдига на най-горното сервизно положение, за да не се пльоска по корем след това.
PS. Той Ситроенчев го е написал преди мен.
ХОРА КАРАЙТЕ РАЗУМНО! УМНИЯТ ОТСТЪПВА !!!
ПРАВЕТЕ ДОБРО, ЗАЩОТО ЗЛОТО В СВЕТА И БЕЗ ТОВА Е МНОГО!!!
КАРТА №228
Продавам очила за нощно шофиране и мъгла

Автор на темата
To6o
Редовен

Мнение от To6o » 13 фев 2019, 18:23

Не съм чел упътване, то е на италиански.
Като примерен данъкоплатец отивам на вулканизатор с кодовата думичка - спада !

Смених бобина-комутатор, аз самичък. Сега 20 км не е гаснала.
Възможно ли е високото напрежение понякога през жиците за сигнала който дава компютъра да бие в компютъра високото напрежение, и той да се изключва или да кажем софтуерен срив ?
Значи, карам по едни маршрути, днес преди да сменя бобината изгасна на десетият километър, и след това на четвъртия.
Тъкмо свършва жълтото на светофара, и аха да се шмугна и заби муцуната, добре че използвах инерцията да излезна от кръстовището.

Добавено от автора след 6 минути 41 секунди:
lendo написа:
12 фев 2019, 16:26
Поне е весело за четене :bigsmile:

Ще се справя с тоз ситроен. Аз с кви работи съм се справял.
Пускам водата на тоалетната сутрин и тя тръгва по пода. Гледам гофрето с дупки, викам жената с тез сапуни, ароматизатори таз органика.....Сменям гофрето. На другия ден пускам водата,- тя тръгва по плочките. Абе некачествени тез гофрети. Сменям го. На другия ден пускам водата........................

Изображение

Потребителски аватар

myworld
Нов потребител
Регистриран: 13 окт 2018, 09:12
Кара: Ситроен С4 Пикасо 2.0 HDI

Мнение от myworld » 14 фев 2019, 11:02

Колега, слагам се на мястото на някой, който си търси кола и си мисли за Ситроен. Случайно попада на твоята тема. И познай какво, бяга от Ситроен като дявол от тамян :D :D . Наистина, това не е някаква супер машина, с мега сложен двигател. Отивай при някой добър майстор и да се свършва, че орезили марката :).

Потребителски аватар

stamenov1

Регистриран: 15 авг 2006, 11:37
Кара: Ситроен C5 1.6 HDI 2006 г., Ксантия 1.6 газ "star gas" без екстри+економайзер, климатроник, вече и ксенон 5000 к., 95 г. вече не Рено Рапид 1.1 газ-бензин
Контакти:

Мнение от stamenov1 » 14 фев 2019, 11:11

Смени и свещите, че ако не са сменяни може и те да съсипват бубините.
ХОРА КАРАЙТЕ РАЗУМНО! УМНИЯТ ОТСТЪПВА !!!
ПРАВЕТЕ ДОБРО, ЗАЩОТО ЗЛОТО В СВЕТА И БЕЗ ТОВА Е МНОГО!!!
КАРТА №228
Продавам очила за нощно шофиране и мъгла

Автор на темата
To6o
Редовен

Мнение от To6o » 14 фев 2019, 12:10

Сменяни са, но пак ще ги сменя. Препоръчайте топлинни числа, брой крачета, марка.

Потребителски аватар

vkk
Редовен
Регистриран: 22 ное 2018, 08:34
Кара: C4 1.6 16v

Мнение от vkk » 14 фев 2019, 12:22

влизаш в servicebox и гледаш.
Ако не можеш, напиши мотора кой е - XU7J.. и ще се види.
От топлинни числа и крачета не разбирам.
Това знае производителят на колата и съответно купуваш такива.

Добавено от автора след 21 минути 23 секунди:
... ааа, и преди да си сменил още 10 неща, което със сигурност ще направиш, докато установиш, че е добре да отидеш в сервиз СИТРОЕН и да се види с Лексиа, ще ти кажа, че имах абсолютно същия проблем, ама 1:1, на Ситроен ХМ 2.0 бензинка, който мотор е доста близък до твоя:
- както си карам, без абсолютно никакви признаци - гасне и няма палене поне 5 минути. Върти и не пали.
След като и аз обикалях къде ли не /само не и в АМК разбира се, защото всеки разбира нещата по трудния начин/, се установи, че имало някакъв клапан ли беше, реле ли беше, регулатор ли беше .... минаха от тогава едни 15 години ... чиято роля беше свързана с обратното гориво - е нещо спичаше и вместо да се върне обратно в резервоара, давеше колата и 5 минути стоиш където си останал.
Естествено, понеже не съм от най-големите късметлии, се случваше винаги в най-оживеното кръстовище.
На 10км поне веднъж се случваше. И понеже и аз слушах какви ли не бошовци, ваговци, едни други ... уж пловдивски ситроен разбирачи, си смазах нервите! Точно като теб сега! И то месеци наред!
Нямам идея дали и при теб е подобно, но послушай патило - отиди в АМК! Зарежи я там ден, два, три - да я видят хората!
Вариант номер 2, който не знам дали ще сработи, но не пречи да се пробва: Вземи един елм от ония китайските за телефон. Вържи го да дава постоянни данни и като загасне - се молиш да отчете някаква аномалия.
За друго не се сещам, наистина.
Много съжалявам за цялото това нещо, което преживяваш, и то с кола, която съм имал и обичал страшно много, само че моята Ксантия беше с 2-ка мотор.
Аз до момента съм имал 4 ситроена: GSA, XM, Xantia и C4. Общо взето с хидравличните ситроени си отиде и част от мен.
С тези неща просто искам да ти кажа, че ситроен е нещо повече от кола, тя е специална кола, която трябва да чувстваш и да се грижиш за нея "по-особено". Иначе ти отвръща с много бой. Не е кола, която просто ще подредиш в сервиз след голф, пасат, москвич ... Или приеми колата по начин, който тя заслужава, или просто се разделете, не сте един за друг! Винаги има кой да обича един ситроен, макар и 30 годишен, повярвай ми!
Успех и дано се справиш и с колата, и с отношението си към нея и да си служите вярно години наред!

Автор на темата
To6o
Редовен

Мнение от To6o » 14 фев 2019, 19:35

Почистих челото на датчика на коляновият вал. Кой знае защо има дупчица в металната сърцевина, фабрична е. След смяната на бобината се обнаждедих, а/ ааа....тая дума не я знам как се пише,нямаше я в училище/, но не би ! Интересно защо каквото и да сменя, клеморед, бобина, сякаш става по добре, но никога не изчезва проблема. Лексията не помогна, на майсторите с лексия, щом те ми смениха ключа с клемореда. В АМК ме гледат като изкопаемо, не желаят да се занимават с мен, и са прави. Лошото че изчезва захранването, и след 15 сек. идва, то ако изчезне съвсем е лесно.

Потребителски аватар

vkk
Редовен

Мнение от vkk » 14 фев 2019, 19:51

клеморед с лексиа не се хваща, ако това са диагностицирали, да си я сложат някъде на тъмно за по-удобно.
Не знам как точно установи, че изчезва захранването, какво замери, за да разбереш, че това се случва.
Ако реално си установил, че проблемът е в захранването, то си на 3/4 от пътя до установяването му.

pipilica

Регистриран: 13 ное 2008, 22:53
Кара: ХМ 2.1 turbo diesel

Мнение от pipilica » 14 фев 2019, 20:08

Я да провериш таблото с бушоните и релетата, мое то да ти прави мизерия, ако има хлабав конектор или студена спойка на някой пин за конектор.
На запален мотор ръчкай кабелите и клати буксите, мое да изскочи некой заяк.

Автор на темата
To6o
Редовен

Мнение от To6o » 14 фев 2019, 20:45

vkk написа:
14 фев 2019, 19:51
клеморед с лексиа не се хваща, ако това са диагностицирали, да си я сложат някъде на тъмно за по-удобно.
Не знам как точно установи, че изчезва захранването, какво замери, за да разбереш, че това се случва.
Ако реално си установил, че проблемът е в захранването, то си на 3/4 от пътя до установяването му.
Ами че изчезва захранването на компа или рейката бензинова се разбира по кутийката на газовият инжекцион, сега съм махнал компютър на газовата, за да отпадне като съмнение. Когато е там, на кутийката има светодиоди, оранжев за бензина и зелени за газта. Няма никой когато зачезне тока, инак таблото свети в лампи. И не идва веднага,иска 15 до 40 секунди да кажем. Нещо като рестартиране на софтуер, или биметална термодвойка, защита термична.

Добавено от автора след 5 минути 29 секунди:
pipilica написа:
14 фев 2019, 20:08
Я да провериш таблото с бушоните и релетата, мое то да ти прави мизерия, ако има хлабав конектор или студена спойка на някой пин за конектор.
На запален мотор ръчкай кабелите и клати буксите, мое да изскочи некой заяк.
Ръчках бе човек, къде ли не. Не знам тия релета имат ли термозащита ? Или бензиновата помпа има ли ? Изобщо как смеят да ги слагат в резервоара тия помпи, ток и бензин на едно място, бензинови пари. А имало и стопени помпи, интересно самозапалване статистически има ли информация за такива прецеденти.

Потребителски аватар

vkk
Редовен

Мнение от vkk » 14 фев 2019, 21:46

Ами че изчезва захранването на компа или рейката бензинова се разбира по кутийката на газовият инжекцион, сега съм махнал компютър на газовата, за да отпадне като съмнение. Когато е там, на кутийката има светодиоди, оранжев за бензина и зелени за газта. Няма никой когато зачезне тока, инак таблото свети в лампи.
Това няма нищо общо. Пратих ти схеми как работи ГИ, ако ги разгледаш и вникнеш в тях, ще разбереш.
Отделно, ГИ също пази грешки, естествено - не толкова подробни като ECU-то.
Тези светодиоди може да изчезват по много и различни причини, газовият компютър, който контролира въпросните светодиоди не е никак съвършен. И в никой случай не е показател за работата на ECU-то.
Махни изцяло шибаната газ, махни бушона, разкарай буксата на газовия комп изцяло, възстанови си конекторите на бензиновите дюзи и карай така известно време, така ще е далеч по-лесно да се хване проблемът и да се елиминират неизвестни. Докато не върнеш конекторите - нищо не си направил.
Това, че не свети бутона според мен е проблем по газовата. Тя е закачена директно на + и -, бутонът се управлява изцяло от ГИ, какви токове ще губи бутона от ECU-то ...

Имаше време, когато и аз мислех, че газта е далавера и мога да ти направя сценарий за хорър.
Тръгвам за Бургас, малко преди ОМВ на Ямбол ми светят хората, гледам в огледалото назад - пушек, ама пушек до небето, озоновата дупка стана по-голяма от мен ти казвам. Спирам на ОМВ и директно умря. Няма палене повече, въртя - смраааад, пушек, чудо! Хайде една пътна помощ, хайде в Ямбол. Там-3 сервиза наред, всички викат - цилиндрите са пълни с бензин, ще отваряме мотора. Как да е, добутаха ме до един газаджия. Човека тъкмо ракия налива, 8 часа вечерта. Като ме видя на репатрака, съжали ме, отвори дюкяна, светна една преносима лампа и ме започна. Платих аз едни 300лв пътна помощ и с майстора двамата започнахме "диагностика". Към 11 часа по нощите вече проблемът беше локализиран. Понеже много кадърно беше монтирано ГИ-то в оторизирания сервиз на Фобос - кабелния сноп на ГИ-то беше оставен до тръбата на ЕГР-а и на 150-я км вече не издържа, стопил се, ама вътре кабел с кабел не можеш да разделиш. Съответно набива газ и бензин едновременно и цилиндрите се чудят кое по-напред да запалят. Смятай за какъв газов компютърен интелект иде реч! Как да е, разчекна полевият майстор дюзите, запои ги вече на 3-4 ракии и полунощ и тръгвам на обратно.
На Стара Загора - отново загасна. Айде пак пътна помощ до Пловдив, айде нови 400лв. Спойките - като за 3-4 ракии толкова изкараха.
На следващия ден - нов кабелаж, много нерви и куха кратуна, която още тогава не изрита газовия боклук за 1200лв вън на секундата.
Минаха не минаха 1000км, както си карам, взе да хецка, все едно съм се възкачил на американско говедо в селски бар. Така пояздих 5км до поредния газаджия и след загубен пореден работен ден - се установи, че бутонът се бъзика и прехвърля постоянно - газ-бензин.
След още 1000км експерименти с чисто новия ми 1200 левов газов боклук - една сутрин отивам да карам детето на градина. Паля, остана да свети лампата на маслото. Хайде пак майстор, хайде един нов мотор за 5000лв резултат от бургаското ми газово приключение.
Истории много още мога да ти кажа, но от тогава си извадих два извода:
- на газ повече - никога;
- без автоасистанс на път - никога;
И така, с две думи: газовата може и да ти изглежда съвременна, модерна и прецизна система, но всъщност е една недодялана измишльотина, която може да те остави на път, да те запали, както си караш, да ти скъси живота с години! Струва ли си - за мен не! Никога повече!
Карам си лагерната количка и за газ вече и не помислям!
На тука въпросът не е за мен, а просто казах всичко това нещо, за да разбереш, че едни диоди нищо, ама нищо не значат и по всяка вероятност колата няма никаква вина за настоящото ти страдание :)
Последна промяна от vkk на 14 фев 2019, 22:38, променено общо 1 път.

pipilica

Регистриран: 13 ное 2008, 22:53
Кара: ХМ 2.1 turbo diesel

Мнение от pipilica » 14 фев 2019, 22:13

Няма кислород в резевоара, помпата е цялата в бензин, дори и да се стопи пак не може да се запали. Както когато е много богата сместа в цилиндрите не се пали и мотора се дави. Не знам да има термозащита на някоя от веригите в колата, на Лада и Волга на моторчето за чистачките има такава биметална термозащита, ма на тия нашите няма дори и там.

Потребителски аватар

liuliu

Регистриран: 08 мар 2006, 19:01
Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 14 фев 2019, 23:31

vkk написа:
14 фев 2019, 21:46
...
В случая имаш некадърен монтаж (сигурно над 90 процента са такива) и всички последствия от него. Спрете с това отричане/оплюване на газта като гориво.
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Потребителски аватар

vkk
Редовен

Мнение от vkk » 15 фев 2019, 08:54

Ами това е моят личен опит, всеки е свободен да избере за себе си дали ще попадне във въпросните 90% или не.
Бих си купил кола на газ вече единствено, ако я е монтирал производителят на колата и така е излязла то завода.
Естествено, че газта като гориво едва ли е по-лоша от бензина, да не говорим за нафтата. Но подобни гаражни конверсии според мен следва да бъдат забранени.

Автор на темата
To6o
Редовен

Мнение от To6o » 15 фев 2019, 12:41

vkk написа:
14 фев 2019, 21:46

- без автоасистанс на път - никога;

Карам си лагерната количка и за газ вече и не помислям!

Какво е автоасистанс ?

Каква "лагерна количка " караш ?

И аз ще мина на дизел, голф 2 да кажем 1.6 , нещо дърто и просто, без датчик ни един, без компютър и жици само за фарове и мигачи.

Ще изгрее слънце и на моята улица. :kolkosumkrasiva:

Потребителски аватар

vkk
Редовен

Мнение от vkk » 15 фев 2019, 13:57

то хубаво да минеш на голф 1.6 дизел, ама гтп-то няма да мине и ще е паметник, по-голям и от ксантията сега :)
За асистънса - аз ползвам на СБА златна карта - в цяла европа ме суркат безплатно.
Имат и по-евтини, от рода на 35лв/год само за БГ.
Струва си всеки лев!
Лагерника ми е на профила, Ц4 1.6 бенц 2006-та.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Xantia”