Централно заключване от ключа-проблем/възстановяване/

Производство: (1993-2001)

Автор на темата
studdy
Редовен
Кара: Xantia 2.1 TD

Централно заключване от ключа-проблем/възстановяване/

Мнение от studdy » 07 юни 2016, 14:45

Здравейте! Ксантията имаше само централно заключване от ключа, което преди доста време спря да работи и се наложи да сложа аларма. Въпросът ми е, ще може ли да се възстанови само оригиналното централно заключване от дистанционното на ключа? Как може да стане?
Това е платката в ключа

Потребителски аватар

drachko

Кара: Ксантия с две топки на шоферската седалка
Контакти:

Мнение от drachko » 07 юни 2016, 18:19

Не казваш коя серия е колата, но ако е 2- ра става. Ще ти трябва лексия. В програмата има меню за свързване на дистанционното и чипа с компютъра. А ако ти е изгоряло нещо по платката си намираш 2-ра ръка (наскоро гледах в мегапартс).

Автор на темата
studdy
Редовен

Мнение от studdy » 07 юни 2016, 19:08

Грешката е моя. Става въпрос за Ксантия 2 1998 година. Ключът е проверяван и работи, в него няма проблем. Къде и на коя платка може да е изгорялото?
П.С. Това, че е слагана допълнително аларма ще попречи ли?

Потребителски аватар

drachko

Кара: Ксантия с две топки на шоферската седалка
Контакти:

Мнение от drachko » 08 юни 2016, 09:26

Имах предвид платката на дистанционното да е дала фира. Иначе алармата не би трябвало да има значение. Както казах - трябва ти лексия. Така само гадаеш.

Автор на темата
studdy
Редовен

Мнение от studdy » 08 юни 2016, 10:56

Благодаря! Значи щом дистанционното е добре ще ми трябва само Лексия. Явно нещо компютърът е изгубил дистанцинното :D

Потребителски аватар

etko

Кара: Xantia HDI около 140 к.с./чипната/

Мнение от etko » 08 юни 2016, 19:30

Пиши дали си го
оправил и как.И аз имам същия проблем.Успех и :drink:

Потребителски аватар

stovegan

Кара: Xantia Mk2 2.1 TurboD, C5 X7 2.0 180 BlueHDi, Jumper 2.2 PUMA HDi, Toyota Land Cruiser Prado J120 3.0 D4D, C5 X7 2.0HDi 138 FAP

Мнение от stovegan » 23 авг 2016, 18:13

Здравейте! При мен случаят е така. Както се вижда на снимките имам на сгъваемия ключ платка с оригиналната аларма на колата и съответно обемни датчици, но поради отказ на въпросната да работи беше сложена афтърмаркет с друго дистанционно и съответно приемник и контролер. Възможно ли е да възстановя оригиналната и как? Платката в ключа е проверявана и работи.

Потребителски аватар

Stef

Кара: CITROEN XSARA VTS, 2.0, HDI, 90 +++ hp

Мнение от Stef » 24 авг 2016, 00:46

Може и да може.
Проверява се CPH-то дали и какво получава по радиоканала.
Добре е да имаш ПИН кода на колата.

alchemy
Редовен
Кара: Xantia 1,9SD '98

Мнение от alchemy » 24 авг 2016, 12:13

stovegan написа: Здравейте! При мен случаят е така. Както се вижда на снимките имам на сгъваемия ключ платка с оригиналната аларма на колата и съответно обемни датчици, но поради отказ на въпросната да работи беше сложена афтърмаркет с друго дистанционно и съответно приемник и контролер. Възможно ли е да възстановя оригиналната и как? Платката в ключа е проверявана и работи.
Оригиналното дистанционно в ключа не е ли САМО за централното заключване?
Има ли Ксантии с фабрична аларма и дали ключа е същия (само с два бутона)?

И за малко по-горния пост:
etko написа:Пиши дали си го
оправил и как.И аз имам същия проблем.Успех и :drink:
Прецакват се основно две неща - гуменото маншонче над бутоните и самите бутони, които с времето се откъсват от пплатката заради страничния монтаж. В моя случай редишния собственик ги беше лепил с топъл силикон и явно решението излезе временно. Аз ги "излекувах" като презапоих крачетата, където беше възможно; вместо откъснатите писти прекарах мостчета от изолиран проводник. Това по електрическата част. Отделно механично ги укрепих, като изрязах от твърда пореста гума парче с контура на платката и го долепих до нея. Гумата минава под бутончетата и така ги подпира. Всичко напъхах в кутийката и стана доста плътно. Наложи се леко да изтъня парчето в края, за да се затвори капака с болтчето. От друга кутийка взех все още неразпаднало се маншонче и не се наложи да прехвърлям перото с чипа за имобилайзера. Иначе кутийки се продават по сайтовете, а в HomeMax в Пловдив смяната на кутийката с нова струва 45 лв с нарязване на ново перо и обучение на транспондера.
За съжаление не направих снимки.

П.П. А ако някой знае откъде може да се закупи само гуменото маншонче, моля да сподели :)
Последна промяна от alchemy на 24 авг 2016, 15:31, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар

stovegan

Кара: Xantia Mk2 2.1 TurboD, C5 X7 2.0 180 BlueHDi, Jumper 2.2 PUMA HDi, Toyota Land Cruiser Prado J120 3.0 D4D, C5 X7 2.0HDi 138 FAP

Мнение от stovegan » 24 авг 2016, 13:28

Къде мога да намеря пин кода? Колата е купувана нова от татко. СРН-то какъв сигнал трябва да получава? Може ли при сваляне на акумулатора да си е забравил дистанционното, ако да как може да се обучи наново :)

Потребителски аватар

etko

Кара: Xantia HDI около 140 к.с./чипната/

Мнение от etko » 24 авг 2016, 19:27

маншончето за бутоните в АМК мисля 14лв. за два броя

Потребителски аватар

stovegan

Мнение от stovegan » 13 ное 2017, 22:45

Ходих в АМК да пробват да ми обучат дистанционното, но опитът беше неуспешен, не могат да се свържат с компютъра на алармата. Остава да не могат да се натиснат копчетата заради прецаканата гумичка или нещо по-сложно. Ще пробвам без гумичката как е, ако не стане ще се ходи при алармаджия. Препоръчайте добър в Пловдив.
Благодаря предварително!
П.С. Къде се намира приемникът на централното/алармата на фейслифтовите Ксантии?
Untitled1.png
На тази снимка от сервизбокса ме интересува къде се намира модулът за алармата /номер 1/ и релето й /номер 10/
Untitled.png
, а на тази модулът за централното /номер 1/
Нали не са свързани двете заедно, тоест не са взаимно зависими.
Забравих да добавя, че като заключа от ключалката или от копчето вътре всичко работи.

alchemy
Редовен
Кара: Xantia 1,9SD '98

Мнение от alchemy » 15 ное 2017, 00:13

Иди при ключаря в ХоумМакс да провери бутончетата. Убеден съм, че проблема идва от тях. Виж поста ми по-горе. Дистанционното работи без засечка, единствено сложих нови гумени бутони (водят ги маншони в АМК).

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Xantia”