ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

не включва на скорост - проблема решен

Производство: (2006-)

Автор на темата
LZ1YQ
Редовен
Регистриран: 12 сеп 2014, 16:18
Кара: C4 PICASSO 1.6 HDI

не включва на скорост - проблема решен

Мнение от LZ1YQ » 07 дек 2018, 13:31

Здравейте, преди няколко дена нов сюрприз или каприз, не знам. Колата е Citroen C4 Picasso 1.6hdi 2007г. роботизирана скоростна кутия. След запалване и бутане на лостчета за скоростите към А колата не тръгва, така и към всички други положения, показва на дисплея че е в дадено положение но никакво движение. След неколкократно побутване в един момент реши че достатъчно си е поиграла с мен и тръгна. Някакви предположения?

Автор на темата
LZ1YQ
Редовен

Re: не включва на скорост

Мнение от LZ1YQ » 10 дек 2018, 09:10

Продължение на заигравката. Днес сътринта изобщо не щя да превключи на скорост, даже и надписа не помръдва от N, в един момент излезе съобщение за проблем в гиербокс.

Потребителски аватар

CHEFO 1

Регистриран: 08 фев 2010, 09:46
Кара: PICASSO 2000 HDI,C4 1.6 HDI,C4 1.6 PETROL-LPG

Мнение от CHEFO 1 » 10 дек 2018, 09:29

Диагностика в АМК примерно.Ако яма някакви грешки или мнение на специалистите поне калиброване на кутията.

nikip
Нов потребител
Регистриран: 17 ное 2017, 21:49
Кара: C2 1.6 VTR

Мнение от nikip » 10 дек 2018, 22:11

При мен бяха малко по-различни симптоми, но с диагностика в сервиз на Ситроен за 30 лв нещата се оправиха. Лоста губеше връзка с компютъра.

Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk

Автор на темата
LZ1YQ
Редовен

Мнение от LZ1YQ » 12 дек 2018, 19:51

Дано да е това, всъщност днес закарах колата в сервиза, оказа се доста натрупани грешки, включително и паднал акомулатор. Но човека спомена че ако продължава да има проблем може да се окаже самия компютър на скоростната кутия , а там сумата е с 3 нули.........

nikip
Нов потребител

Мнение от nikip » 12 дек 2018, 20:41

Компютърът на моята е сменян от стария собственик- 1000 лв в Ситроен.

Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk

Автор на темата
LZ1YQ
Редовен

Мнение от LZ1YQ » 20 дек 2018, 14:44

Заигравката продължава. Преди два дни в центъра на Пловдив каза че няма да включва и това е. Трябваше да минат десетина минути и тръгна. Днес на два пъти отново се мръщеше и не ще да цъкне, в крайна сметка се смили. Май отива на кофти контакт. Дано да е това.

Автор на темата
LZ1YQ
Редовен

Мнение от LZ1YQ » 21 дек 2018, 13:07

Такааааа, започвам да си мисля каква е причината. Снощи ми направи впечатление че когато колата работи на празен ход малките дисплейчета за управление на климатика леко примигват в такт с оборотите...….в същия момент забелязах че през определен период / около 5 сек. / и фаровете примигват но доста по ясно. В момент на едно такова примигване дисплея показа от A1отиде на N, и до там, ни на пред ни на зад. След около 3 мин. мъки / постоянно палене и гаснене на колата пред 15 сек./ всичко си дойде на място, ама не се знае до кога. Предполагам че динамото /алтерноатора / иска да си заминава.......но само предполагам , а може би и акомулатора е за смяна. Дали на някой му се е случвало ?

nikip
Нов потребител

Мнение от nikip » 21 дек 2018, 13:55

Снощи, както карам колата изпищя и светна червената лампа на акумулатора. Имах една китайска джиджавка и я ръгнах в запалката - показа 10-11 волта. След малко стана 14,3 и лампата угасна. Явно има проблем със зареждането - но с кутията нямаше проблем.

play
Четящ
Регистриран: 12 ное 2016, 14:38
Кара: C4 Picasso

Мнение от play » 22 дек 2018, 06:47

Провери акумулатора и колко ток му праща генератора при включени консуматори (фарове, парно, климатик, халогени). Тея нашите французойки са май доста чувствителни на тази тема. Поне с роботизираните е така. Може да провериш и маслото на робота дали е на ниво. Щом примигва, замери тока и дано да e в това причината. Прмигването на празен ход се получава при включване на консуматор и при смяна на скорост от N на А. Примигването може да е било заради самата смяна при теб от А към N. Започни от най лесното със замерването.
Пиши да кажеш какво се е оказало и успех.

Автор на темата
LZ1YQ
Редовен

Мнение от LZ1YQ » 16 яну 2019, 18:39

Здравейте, грешките показани след диагностика са:
P1701
P1394.
Някакви идей???

Автор на темата
LZ1YQ
Редовен

Мнение от LZ1YQ » 24 яну 2019, 21:28

И такааааааа, в крайна сметка нещата си дойдоха там където трябва. Не знам дали ви е интересно, но вече се бях отчаял и нещата отиваха на цял модул за около 2000лв. И тук дойде професионализма, евала на колегите от АМК СТ.Загора и най вече на шефа им Николай Колев. С добра квалификация, добър софтуер и познаване на колата се разбра че сферата на модула е с по ниско налягане. Дойдоха с кола от Ст. Загора в Пловдив и на место установиха проблема, бяха се подготвили предварително и за около 2 часа всичко приключи успешно.

atanaspanchev77
Новак
Регистриран: 12 юни 2019, 10:39
Кара: Citroen C4 Picasso 1.6hdi

Re: не включва на скорост - проблема решен

Мнение от atanaspanchev77 » 12 юни 2019, 11:49

Колега и аз имам същия проблем горе долу. Изписва мо геарбох фаулти и не иска да включи. По мякое време реши ,че ще включи и го прави. Аз съм от Стара Загора колко горе долу ти взеха в АМК Стара Загора ?

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C4 Picasso / SpaceTourer”