ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Странен Шум C4 Grand Picasso

Производство: (2006-)

Автор на темата
vallonly
Новак
Регистриран: 01 юни 2019, 18:33
Кара: C4 Grand Picasso

Странен Шум C4 Grand Picasso

Мнение от vallonly » 09 окт 2019, 12:08

Здравейте, колеги от известно време се появи странен шум. Нещо като чаткане. Най-силно се усеща при движение с малко газ и на ниски обороти. При отнемане на газта и изключване от скорост почти не се чува. При движение на високи обороти и с по висока скорост пак почти не се чува. Обиколих няколко сервиза и навсякъде ми казват различен проблем. От лагери на диференциала, лагери на колелата, съединител, лагер помпа на съединителя....... и да не продължавам, включително и че си било нормално за този автомобил. Ясно ми е че не е нормално , но не ми се и сменят части на принципа проба-грешка. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем ще съм благодарен на информация и помощ. Колата е C4 Grand Picasso 2.0 бензин с роботизираната скоростна кутия

Потребителски аватар

ilian.kirov

Регистриран: 05 мар 2016, 12:29
Кара: Citroen Xantia 2.0 HDI 110кс, 8 сфери

Re: Странен Шум C4 Grand Picasso

Мнение от ilian.kirov » 09 окт 2019, 16:15

Само в движение ли се чува? Задавам въпроса, с идеята да ограничим заподозрени до: лагери, карета, диференциал, скоростна кутия.

Автор на темата
vallonly
Новак
Регистриран: 01 юни 2019, 18:33
Кара: C4 Grand Picasso

Мнение от vallonly » 09 окт 2019, 16:23

Да, шума се чува само при движение и само при подаване на газ, при отнемане от газта и на свободна не се чува

Потребителски аватар

ilian.kirov

Регистриран: 05 мар 2016, 12:29
Кара: Citroen Xantia 2.0 HDI 110кс, 8 сфери

Мнение от ilian.kirov » 10 окт 2019, 00:44

Защо не пробваш да я вдигнеш на стойки, палиш и нагласяш газта на обороти, при които се чува осезаемо. Съответно я прослушваш от всички страни да локализираш източника. Много вероятно някое от каретата да го прави.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C4 Picasso / SpaceTourer”