ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Накланяне на огледала при задна предавка

Производство: (2006-)

Автор на темата
plamen_Saxo

Регистриран: 22 ное 2005, 10:50
Кара: Citroen C4 Grand Picasso 1,6 THP

Накланяне на огледала при задна предавка

Мнение от plamen_Saxo » 08 мар 2018, 07:45

Привет,
става дума за C4 grand picasso.
когато купих колата при включване на задна страничните огледала се наклоняваха автоматично надолу.
След смяна на акумулатора вече не се.
Някой знае ли как да включа отново тази екстра, че е много удобно?
Когато съм в режим обучение на огледалата при включена задна предавка мога да нагласям положението, на което да се наведат, но след това не искат...

bibiqn

Регистриран: 03 мар 2017, 15:21
Кара: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi

Мнение от bibiqn » 08 мар 2018, 09:51

Колега как се влиза в тоя режим .Само са подчертая че моите не се прибират при паркиране.На копчето за избор на ляво дясно огледало нямам опция надолу за прибиране .

Потребителски аватар

CHEFO 1

Регистриран: 08 фев 2010, 09:46
Кара: PICASSO 2000 HDI,C4 1.6 HDI,C4 1.6 PETROL-LPG

Мнение от CHEFO 1 » 09 мар 2018, 09:10

Щом нямаш опция на копчето,няма как да се прибират.

Потребителски аватар

niki_tashkov

Регистриран: 25 авг 2010, 20:24
Кара: С5 v6 бенз

Мнение от niki_tashkov » 09 мар 2018, 10:49

plamen_Saxo написа:
08 мар 2018, 07:45
Привет,
когато купих колата при включване на задна страничните огледала се наклоняваха автоматично надолу.
Когато съм в режим обучение на огледалата при включена задна предавка мога да нагласям положението, на което да се наведат, но след това не искат...
Аз имам същия проблем и ще бъда благодарен ако някой даде едно рамо!
Изкуственият интелект е нищо на фона на естествената глупост.

Потребителски аватар

Picasso

Регистриран: 04 окт 2004, 11:36
Кара: NEW C3 PureTech 82 BVM Shine
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Picasso » 09 мар 2018, 12:12

Аз мисля, че няма режим в който да се програмират. При мен когато включа на задна настройвам ЕДНОТО от двете огледала за положение на заден ход. Когато включите на първа предавка и тръгнете напред огледалото трябва автоматично да се премести в позицията за нормално движение. Може да се настрои само ЕДНОТО огледало, не може и двете. Не трябва да местите лостчето в средно положение, тогава изключвате тази функция. В зависимост на кое огледало искате да ви се мести на заден ход натам трябва да е лостчето за настройка на огледалата.
Пробвайте и вижте дали така ще стане.
Ако не се прибират автоматично огледалата при заключване на автомобила мисля, че нямат и тази опция за заден ход.
Клубна карта N 58

http://bulcontrol.com Гаражни врати, Автоматика, PVC и Алуминиева дограма и прозорци

Автор на темата
plamen_Saxo

Регистриран: 22 ное 2005, 10:50
Кара: Citroen C4 Grand Picasso 1,6 THP

Мнение от plamen_Saxo » 09 мар 2018, 13:55

Да, моите се прибират като заключа колата автоматично.
Когато копчето е за настройка на някое от огледалата когато включа задна и то слиза надолу и мога да го настроя в каква позиция. Когато изключа задна и се качва.
Може би колегата е прав, че може само едното да слиза. Мислех, че и двете едновременно може
Явно това е начина.
В този ред на мисли как може да се изключи прибирането на огледалата при заключване? Зимата като се натрупа сняг и замръзват и ме е страх да не се счупи нещо.
С това прибиране и следния проблем (отстранен е вече) ми се беше появил - кабела на датчика за температурата, който е на огледалото се беше прекъснал. Той се оказа подава данни на компютъра за външната температура, който се бърка и подава грешна информация на дроселовата клапа. Резултата е грешна Engine management system fault. Голям плюс за Пежо Люлин защото никога нямаше да предлопожа , че може така страшно звучаща грешка да е от това

Потребителски аватар

Picasso

Регистриран: 04 окт 2004, 11:36
Кара: NEW C3 PureTech 82 BVM Shine
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Picasso » 09 мар 2018, 18:10

Не мисля, че може да се изключи прибирането. И преди мисля, че е обсъждано тук във форума. Мисля, че дори няма опция в сервиза да го изключат през Лексия. Обсъждахме идеята да се прибират с копчето преди заключване и така не се отварят автоматично при отключване, което ти дава време да почистиш снега и леда, ако пречи.
Честно казано за 10 години през които карах колата, никога не ми е създавало проблем прибирането. Проблем ми създаде в един момент огледалото , което почти винаги беше настроено да се мести на заден ход. Управляват го две моторчета, от които едното нещо запичаше от време навреме и се движеше само нагоре и надолу. Така, че и прекомерна употреба не е добре, но пък много лесно се свиква с тази удобна екстра :)
Клубна карта N 58

http://bulcontrol.com Гаражни врати, Автоматика, PVC и Алуминиева дограма и прозорци

nikip
Нов потребител
Регистриран: 17 ное 2017, 21:49
Кара: C2 1.6 VTR

Мнение от nikip » 09 мар 2018, 22:07

На Ц2 в сервиза на Ситроен изключиха автоматичното прибиране и остана само ръчното въпреки че отначало твърдяха че не може.

Изпратено от моят SM-J730F с помощта на Tapatalk

Потребителски аватар

niki_tashkov

Регистриран: 25 авг 2010, 20:24
Кара: С5 v6 бенз

Мнение от niki_tashkov » 12 мар 2018, 10:50

niki_tashkov написа:
09 мар 2018, 10:49
plamen_Saxo написа:
08 мар 2018, 07:45
Привет,
Аз имам същия проблем и ще бъда благодарен ако някой даде едно рамо!
Здравейте!
Потвърждавам написаното от колегата ! При мен "не работеше" просто защото лостчето за огледалата беше в средно положение :tupo: :tupo: :tupo: . Щом "избрах" дясното - на задна се накланя за по-удобно паркиране :bigsmile: !
Изкуственият интелект е нищо на фона на естествената глупост.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C4 Picasso”