ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

C-crosser 2та ръка

Производство: (2007-)

Автор на темата
Rhyan
Новак
Регистриран: 06 апр 2007, 23:08
Контакти:

C-crosser 2та ръка

Мнение от Rhyan » 02 сеп 2014, 21:15

Здравейте колеги,

Загледах днес един кросър, който ми допадна доста, но имам някои съмнения и въпроси преди да се впусна в това приключение. И така историята е следната: колата е произведена 2008 дизел 2 литра с ръчни скорости на около 130 000 км по обещанието на джамбазите.

Въпросите ми са свързани с обслужването - първоначално ще трябва да се сменят всички филтри, масло, ангренажен комплект. Можете ли да ме ориентирате за цена за тази процедура колко излиза в Аутомотор и / или Пежо сервиз - София.

Имате ли идея каква е цената за пълна диагностика на автомобил в същите сервизи?

По колата има дребни забележки като например счупено лостче на жабката между седалките, механизмите за сгъване на третия ред седалки и контрола на наклона на тези седалки, и т.н. Някакви идеи колко биха стрували тези козметики, ако изобщо ви се е случвало.

Видях, че предно ляво огледало не се настройва, но се прибира. Цена на ново според интернет сайтовете е към 270лв. Идеи колко е оригиналното?

Кутията на въздушния филтър беше вързвана с опашки, както и въздуховода към нея. До колкото видях от съседна тема явно кутията тропа и вкарва шумове. Дамо това ли е проблемът, или има и нещо друго?

Може ли някой да обвсни набързо за какво служи бутон инфо на таблото, къде се показва информацията и как се разчита?

И още нещо странно, което ми направи впечатление - при вдигане на предните странични стъкла, като стъклото стигне крайно горно положение, корите отвътре се издуват все едно нещо ги подпира отвътре. При това издуването е доста сериозно за да ми направи силно впечатление. Това нормално ли е за модела, или да си правя изводи за случките, които е преживяла колицата?

Моля собственици на модела да споделят какви проблеми са срещали досега и защо точно този модел не е толкова популярен, колко Пежото и Мицубиши Аутлендър.

Потребителски аватар

zahadum
Заядливко
Регистриран: 27 май 2007, 16:32
Кара: С4 SX PACK 1,6 HDI 110ch NOIR PERLE,C3 EXCLUSIVE 1.4i LPG Rouge Lucifer,XSARA 1,6i 98г.

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от zahadum » 02 сеп 2014, 22:41

Прочети за Пежото и Аутлендър-а(при него се вгражда и 2,0 дизел на Ауди) те нали са близнаци.Тук е малко пусто.
Гледаш го - куче.. мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го - човек, наконтен, облечен, а в душата.. в душата помияр!

Акула
Нов потребител
Регистриран: 20 сеп 2013, 10:50
Кара: Citroen Xsara Picasso; Citroen C4 Grand Picasso 2.0hdi 2008; Citroen C-Crosser 2.2 HDI

Мнение от Акула » 23 фев 2015, 09:14

."Тук е малко пусто.""

Вярно че е така.... Дали модела не е популярен или малко хора го имат като
собственост? Но наистина тук е пусто, а мен ме интересуват мненията на хората
имащи този модел, защото харесах един 2008г. с 2.2HDI и нямам информация
за тях. Ако може хора с мнения или от собствен опит да споделят.....Моля

Потребителски аватар

zahadum
Заядливко
Кара: С4 SX PACK 1,6 HDI 110ch NOIR PERLE,C3 EXCLUSIVE 1.4i LPG Rouge Lucifer,XSARA 1,6i 98г.

Мнение от zahadum » 23 фев 2015, 22:00

Колата е добра и много здрава.Всичко зависи от самият екземпляр.То мнението на другите не е много от значение,тъй като при всяка бройка е възможно да се случат нещо не случвали се до сега на някой.Ако се заглеждаш,най-добрият вариант е да е БГ автомобил.
Гледаш го - куче.. мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го - човек, наконтен, облечен, а в душата.. в душата помияр!

Потребителски аватар

ϹoоlMaN®

Регистриран: 13 дек 2014, 10:23
Кара: колите в подписа

Мнение от ϹoоlMaN® » 24 фев 2015, 09:30

И аз имам един въпроса относно двигателите.

В началото имаше дизел 2.2 160кс, по спомен при тях не се слагаха автоматични кутии - двигател 4HN. Тези двигатели се слагат и в Outlander.
След това се появиха 2.2 156кс вече с автоматик, но те си бяха само за PSA моделите - двигател 4HK.

Бензиновите са 2.4 с верига на Mitsubishi - при тях има ръчна и автоматик.

От дизелите, мисля че 4HN е по-добрия. За бензиновия нямам наблюдение.
Така ли е или бъркам?
Citroen C4 (B71) 1.6 HDi (DV6C/9HR/BVM6) 8V 82kW - DAM 13084 Изображение
Citroen BX (XB) Mk2 1.9 (XU9J4/D6C/BE3) 16V 118kW - DAM 4876

Акула
Нов потребител
Регистриран: 20 сеп 2013, 10:50
Кара: Citroen Xsara Picasso; Citroen C4 Grand Picasso 2.0hdi 2008; Citroen C-Crosser 2.2 HDI

Мнение от Акула » 24 фев 2015, 10:26

zahadum написа:Колата е добра и много здрава.Всичко зависи от самият екземпляр.То мнението на другите не е много от значение,тъй като при всяка бройка е възможно да се случат нещо не случвали се до сега на някой.Ако се заглеждаш,най-добрият вариант е да е БГ автомобил.
Е значи все пак тук се чете т.е. някой все пак влиза.
Благодаря колега zahadum.
Имам питане - при оглед да обърна внимание на някой слабо място или детайл?
И относно разхода на гориво - Ще има ли разлика м/у С4GP 2.0HD и С-crosser?

Потребителски аватар

zahadum
Заядливко

Мнение от zahadum » 24 фев 2015, 10:51

ϹoоlMaN® написа:Така ли е или бъркам?
Да,така е.
Акула написа:И относно разхода на гориво - Ще има ли разлика м/у С4GP 2.0HD и С-crosser?
Нямат слаби места,гледаш каквото се гледа на всеки един автомобил.Течове,шумове и т.н.

Разхода на Кросера е по висок от на Пикасото с 2,0хди мотор.

Автор на темата
Rhyan
Новак
Регистриран: 06 апр 2007, 23:08
Контакти:

Мнение от Rhyan » 25 фев 2015, 22:26

Когато гледах за ситроен, оглеждах и пежа и аутлендъри. Пежо и мицубиши имаха луфт в спирачните автомати. Като хванеш автомата с две ръце и го размърдаш се усеща луфт. Провери на ситроена как е ако можеш, но аз гледах митсубиши 2010, пежо хди 2009 края и мицубишита 2008 (2 ) всички имаха луфтове, къде повече, къде по-малко

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C-Crosser”