ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Омасляване

Производство: (2007-)

Автор на темата
Ivan_ivanoov
Новак
Регистриран: 10 апр 2019, 20:18
Кара: C crosser

Омасляване

Мнение от Ivan_ivanoov » 16 апр 2019, 14:59

Здравейте. На ситроен ц кросер 2.2. , забелязвам леко омалсяване в горния ляв ъгъл на двигателя, от към мен като съм пред колата. Скоро сменях и маркуч хидравлика от казаначеро до хидравличната помпа пак в тази зона на мотора. Или нещо при смяната са омазали двигателя или има някакъв теч. Въпросът ми е какво има горе в ляво близко до тампона на мотора ? Какво може да се пропуска там? Че не съм запознат с хди-моторите?

Потребителски аватар

daniel cvetkof

Регистриран: 05 дек 2008, 14:42
Кара: С Crosser 2.2hdi,207 1.6hdi

Re: Омасляване

Мнение от daniel cvetkof » 17 апр 2019, 15:27

Снимай за по добър ориентир.
Колкото повече,толкова повече!
Мечо Пух

Автор на темата
Ivan_ivanoov
Новак
Регистриран: 10 апр 2019, 20:18
Кара: C crosser

Re: Омасляване

Мнение от Ivan_ivanoov » 17 апр 2019, 17:44

Днеска минах отез АМК, казаха че е или от о-пръстените на всмукателния колектор или от силикона на капака на двигателя (клапаните) не бил с гарнитура а със силикон заводско. Но като чета из нета май трябва се свалят дюзи ако се маха капака и поради риска от трудно развиване счупване, май по добре да си карам така.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C-Crosser”