ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Скърцане от скоростната кутия Sensodrive

Производство: (2003-)

Автор на темата
nikip
Нов потребител
Регистриран: 17 ное 2017, 21:49
Кара: C2 1.6 VTR

Скърцане от скоростната кутия Sensodrive

Мнение от nikip » 09 май 2018, 13:28

Здравейте, колеги! Колата е Ц2 с полуавтоматична кутия. След затопляне на времето се появи скърцане откъм скоростите или съединителя при смяна на предавките или при смяна от задна или автоматична към неутрална. Скърцането е различно от чукването, което се чува при смяна на скоростите и се чува след него. Чува се при горещо време и загрял автомобил. Няма промяна в поведението на автомата, работи и сменя перфектно, няма претрисане при смяна на предавките. Скърцането обаче ме притеснява. Някой има ли идея от какво може да е?

Потребителски аватар

ferrari4456

Регистриран: 29 дек 2011, 11:57
Кара: C5 2.0HDi '02г и Xsara Picasso 2.0HDi '04г, C5 V6 '06г

Мнение от ferrari4456 » 09 май 2018, 18:21

Нещо е изсъхнало, я шарнира на вилката, я друго.Обичат да спестяват смазването му.
Карай, пък като измъца съвсем ще се прави.
"Тих" за дизел е като "възпитан" за Убиец!

Потребителски аватар

SGB
Нов потребител
Регистриран: 09 май 2008, 05:17
Кара: C2 VTR, Alfa Romeo Spider

Мнение от SGB » 17 май 2018, 10:56

Моята скърца от чисто нова... Скърцането при мен е от актуатора на съединителя. Преди време си бях играл да го смазвам, но това оправи нещата за доста кратък период. Карай докато се счупи, което рано или късно ще стане...

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C2”