ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Локва пред предна дясна седалка

Производство: (2003-)

Автор на темата
yonkok
Новак
Регистриран: 13 фев 2018, 11:51
Кара: C2

Локва пред предна дясна седалка

Мнение от yonkok » 13 фев 2018, 11:54

Здравейте,
Онзи ден се качвам в колата и чувам вода да се плиска, а е зима...На пода пред дясната седалка има локва с вода. Имате ли идея къде да проверя за теч?

Потребителски аватар

disorder
непукист
Регистриран: 11 апр 2008, 11:49
Кара: ше - Xsara 1.8 16V Exclusive
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от disorder » 13 фев 2018, 13:57

Антифриз или вода?
.

:card:

Всеки ваш пост или мнение може да се използва срещу вас.
Изображение Защо да отиваш във флота, ако можеш да бъдеш пират?

Автор на темата
yonkok
Новак

Мнение от yonkok » 21 фев 2018, 10:58

Вода, прясна. Мисля че идва откъм средата на таблото, отдолу, ако успявам да обясня добре. Ще проверя сектора с уплътненията около чистачките. Само да спре да вали...

almarinov
Новак
Регистриран: 31 окт 2017, 12:36
Кара: Citroen C2

Мнение от almarinov » 21 фев 2018, 14:31

Здравей,

и аз имах същия проблем. От моите наблюдения водата капеше точно от средната конзола, където е резистора за парното. първоначално натиснах малко пластмасите под чистачките, където контактуват с прозореца, изчистих мръсотията под гуменото уплътнение към стъклото. После видях че най вероятно водата попада във въздушния филтър и от там по тръбата капе вътре и прави локва. От както понатиснах уплътненията мисля че не влиза вода, но ако при следващия дъжд има, мисля да измисля начин да направя някаква пластмасова козирка от нещо меко над отвора за въздушния филтър (под предния капак в ляво под чистачките). Ако намериш нещо друго моля да споделиш!

Поздрави!

Потребителски аватар

KnowHow

Регистриран: 23 яну 2011, 20:07
Кара: C4 Picasso 1,6 HDi; C3 1,6i

Мнение от KnowHow » 05 мар 2018, 19:02

Водата влиза вътре през отвора за филтъра на климатика и попада във въздуховода на отоплението, защото се събира в пространството под предното стъкло, а се събира там, защото отворите за дренаж са запушени от стари листа и прахоляк. Отпушете отворите и почистете събралите се боклуци. Ще се изненадате какво нещо се събира там.
KnowHow

Автор на темата
yonkok
Новак

Мнение от yonkok » 06 мар 2018, 09:35

Благодаря!!!!

Alis_in_wonderland
Нов потребител
Регистриран: 15 ное 2017, 12:21
Кара: C2 1.4 HDI
Контакти:

Мнение от Alis_in_wonderland » 02 апр 2018, 08:53

И аз днес със същият проблем... :ti ma prebi: :ti ma prebi: :ti ma prebi: като спре да вали тези дни ще отворя всичко и ще проверя за което сте писали.....

Alis_in_wonderland
Нов потребител
Контакти:

Мнение от Alis_in_wonderland » 28 юни 2018, 09:50

Продължавам да имам този проблем и от дъжда си става една доооста голяма локва в която мога да си пусна рибки да плуват.......всичко изчистих и въпреки това продължава да се събира вода и като тръгна директно изтича в купето.....

Потребителски аватар

disorder
непукист
Регистриран: 11 апр 2008, 11:49
Кара: ше - Xsara 1.8 16V Exclusive
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от disorder » 28 юни 2018, 11:17

Щом при дъжд се увеличава значи имаш проблем с уплътненията. Трудно се открива, но е възможно.
.

:card:

Всеки ваш пост или мнение може да се използва срещу вас.
Изображение Защо да отиваш във флота, ако можеш да бъдеш пират?

янко
Новак
Регистриран: 28 окт 2012, 17:26
Кара: CITROEN C3 1,4HDI

Мнение от янко » 30 юни 2018, 07:57

Имах същия проблем на ц3,първо бях залепил със силикон пласмасите за стъклото,но отново протече,сега имам ламарина над филтъра и край с проблема

Alis_in_wonderland
Нов потребител
Контакти:

Мнение от Alis_in_wonderland » 11 дек 2018, 11:37

yonkok написа:
13 фев 2018, 11:54
Здравейте,
Онзи ден се качвам в колата и чувам вода да се плиска, а е зима...На пода пред дясната седалка има локва с вода. Имате ли идея къде да проверя за теч?
Дааа при мен се оказа от филтъра под кората на чистачките.....нямам ми горната част на кутията и като вали директно си влиза във филтъра и от там се пълни купето с вода......сега издирвам кой е този филтър - въздушен или на купето и да търся цяла кутия. За сега с подръчни материали сложих от горе "капак" и не влиза вода, но трябва да си намеря кутия и капак за да сложа и да мога да сменя и филтъра защото той е подгизнал......

Потребителски аватар

liuliu

Регистриран: 08 мар 2006, 19:01
Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 11 дек 2018, 12:36

Няма как от въздушен филтър да влезе вода в купето. Ако влезе вода при него, оставаш без двигател.
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C2”