Въпрос относно C2

Производство: (2003-)

Автор на темата
стоян70
Новак
Кара: C2

Въпрос относно C2

Мнение от стоян70 » 19 ное 2017, 20:45

Привет колеги
Казвам се Стоян и ми е приятно да се запознаем.
От близо седмица купих на жена ми C2. Цяла седмица жена ми ходи с нея на работа. Има печка ВЕБАСТО и сутрин и съм я нагласил преди тръгване за работа. Жената е щастлива и има и спокойствие в къщата :)
В интерес на истината тази колица надмина очакванията ми след днешното ни каране извън града. Всичко е наред и всичко е прекрасно за този клас кола . Аз карам RR VOGUE 2010 и нямам претенции за база на сравнение :)
Та въпроса ми е :
По време на каране дисплея изписваше общо изминалите километри - 165000 и с натискане на десния бутон - ежедневния километраж.
По едно време започна да изписва сервизен ключ и моментен разход на гориво - пример при връщане на газта - около 2-3л и при подаване на газ около 5-6 литра.
1 -От къде се променя тази настройка на дисплея и за какво е този сервизен (гаечен) ключ ?
2 - В дясно под касетофона има бутон със символ оборотомер със зумер - нещо като звуков сигнал . За какво е този бутон ? Свързан ли е със автопилота , който работи ?
Благодаря ви предварително , като се запазвам правото ако нещо не ми е ясно , да попитам пак.

Автор на темата
стоян70
Новак

Мнение от стоян70 » 25 ное 2017, 20:16

Баси..
Никой ли не знае от къде се вадят тези данни ?
Мислех , че форума е жив и има знаещи ...

nikip
Новак
Кара: C2 1.6 VTR

Мнение от nikip » 30 ное 2017, 23:30

На върха на лостчето за чистачките има бутон - от него се сменят показанията. Този ключ ако е жълта лампа предупреждава за нещо, ако е на дисплея показва километри до обслужване. На моята регулатора на скоростта е зад волана и не знам твоя как действа.

Изпратено от моят SM-J730F с помощта на Tapatalk

nikip
Новак
Кара: C2 1.6 VTR

Мнение от nikip » 01 дек 2017, 10:16

Твоето май не е автопилот, а само предупреждава за превишаване на скоростта. Това е от ръководството:

Overspeed alert
Function for keeping to a desired maximum speed.
A short press on control E activates this function (the warning lamp lights up).
To pre-set or modify the desired alert speed, when you have reached this
speed, give a long press on control E (located on the dashboard central
panel) until you hear a confi rmation gong.
An audible signal indicates that the programmed speed is being exceeded.
To cancel
Give another short press on control E to deactivate this function (the warning
lamp goes out).
Note: The overspeed alert only functions for speeds above around 30 km/h

Автор на темата
стоян70
Новак

Мнение от стоян70 » 05 дек 2017, 09:33

Благодаря ти колега.
От лоста за чистачките , бутоните за радиото - от средния бутон се променя дисплея , разход , километри и оставащи километри с наличното гориво. Автопилот е защото се управлява от волана , намаля и увеличава зададената скорост. Бутона за звуковата сигнализация на зададената скорост не съм го пробвал още .

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C2”