ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Съобщение ENGINE FAULT по време на движение

Производство: (1999-2008)

Автор на темата
GeorgiG
Новак
Регистриран: 16 авг 2010, 14:52
Кара: Xsara Picasso 2.0 Hdi

Съобщение ENGINE FAULT по време на движение

Мнение от GeorgiG » 20 апр 2012, 18:54

Здравейте колеги,
Днес при движение ми светна крайна дясна лампа на таблото и се появи надпис ENGINE FAULT. Този надпис се появява за кратко при тръгване и лампата на таблото свети постоянно. Какво означава този индикатор? Някой сблъсквал ли се е с този проблем и как го е разрешил?

Потребителски аватар

Светослав Стоянов

Регистриран: 11 дек 2008, 10:03
Кара: Нисан Терано 2.7 , Опел Агила - 1.2 - 2003г.

Re: Съобщение ENGINE FAULT по време на движение

Мнение от Светослав Стоянов » 21 апр 2012, 10:53

Трябва да отидеш за диагностика. От доста неща може да ти светне. :drink:
По-добре да виеш с вълците ,отколкото да блееш с овцете.

Потребителски аватар

longlub
Бонд, Джеймс Бонд
Регистриран: 16 дек 2006, 17:51
Кара: DS 5 Sport Shic 2.0 hdi 192hp
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от longlub » 21 апр 2012, 11:27

Най-често се появява заради температурната сонда при тези мотори!
Отиди на те прочетат на Lexia или DiagBox.
Изображение

Автор на темата
GeorgiG
Новак

Мнение от GeorgiG » 23 апр 2012, 22:28

Здравейте,
Прочетоха ми компютъра. Отчетоха грешка `RGS` (поне така разбрах от обяснението). Доколкото схванах, това изглежда е нещо като клапан, който се задръства от изгорелите газове и сажди и подава сигнал към компютъра. Изчистиха грешката, но до края на деня отново се появи. Някой сменял ли е или почиствал подобно нещо?

Потребителски аватар

Светослав Стоянов

Регистриран: 11 дек 2008, 10:03
Кара: Нисан Терано 2.7 , Опел Агила - 1.2 - 2003г.

Мнение от Светослав Стоянов » 25 апр 2012, 16:58

Да не би да е ЕГР клапан, то само с очистване на грешката няма да мине. Пробвай някъде извънградско да я опънеш да се поотпуши.
По-добре да виеш с вълците ,отколкото да блееш с овцете.

Потребителски аватар

CHEFO 1

Регистриран: 08 фев 2010, 09:46
Кара: PICASSO 2000 HDI,C4 1.6 HDI,C4 1.6 PETROL-LPG

Мнение от CHEFO 1 » 25 апр 2012, 17:40

Направо го затпвай ако е е ЕГР клапана,чисти грешката и вероятно ще забравиш за нея в бъдеще.Моя е затапен от 2 год. и никакви грижи,но никога не ми е набивал грешка преди това.

Автор на темата
GeorgiG
Новак

Мнение от GeorgiG » 26 апр 2012, 16:35

Здравейте,
Проблемът се оправи след като смениха един ел.клапан, който изглежда управлява ЕГР-а.
Това е клапана, намира се отляво в двигателния отсек, зад двигателя.
DSC_7960.JPG
DSC_7959.JPG
CHEFO 1 написа:Направо го затпвай ако е е ЕГР клапана,чисти грешката и вероятно ще забравиш за нея в бъдеще.Моя е затапен от 2 год. и никакви грижи,но никога не ми е набивал грешка преди това.
Не се ли получават проблеми при затапване? Компютъра очевидно следи дали ЕГР-а връща обратно газове при празен ход и ниски обороти. Ако не се влошава работата на двигателя, очевидно и това е решение.

shofiora
Новак
Регистриран: 21 май 2012, 11:04
Кара: citroen picasso 2 hdi

Мнение от shofiora » 04 юни 2012, 16:29

Здравейте колеги. Аз от скоро съм горд собственик на Пикасо и за сега съм изключително доволен. Забелязвам, че и на мен ми святка тази лампа в дясно на таблото. Къде се намира този датчик, за да го почистя и аз. Благодаря

..::[ Редакция (04 Юни 2012, 16:29)

Здравейте. При мен лампата изгасна. Действието се развива по време на почивните 24-27 май. Намерих го и аз този клапан, защото и при мен светкаше тази лампа. Някъде из форума бях прочел, че се почиства и реших и аз да опитам и го свалих. Разглобих го - от долу има едно капаче с фина мрежа /може би играе ролята на филтър/, а отгоре капаче с два щуцера за маркучите, пружинка и други части, а вътре метална част. Почистих добре всичко изсъхна и го сглобих, след което го монтирах обратно.
МОЛЯ ВИ НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА НИКОГА. НЕ СЕ ВКАРВАЙТЕ В ТОВА ПРИКЛЮЧЕНИЕ :po tikvata:
На следващият ден /26 май/, когато запалих колата тя направи 5 метра и светна лампата ОТНОВО, а отзад черен ама черен пушек /2 хди/. Тръгнах към сервиза, а отзад хората карат на дълги, че нищо не се вижда - пуши ама не ми се описва, че...... и няма никаква мощност :ochki:. Спрях на пътя, за да видя да не съм объркал маркучите и тогава до мен спря един човек с колело, който ми посочи, че именно ПОЧИСТЕНИЯТ клапан е проблема. При него имало същият проблем и след смяната всичко се оправило, а също така да не карам повече. Разбира се аз не му казах за чистенето. Ами сега от къде - всички магазини почиват, а в малкото работещи го няма и също така вали силен дъжд, а аз съм пеш, защото колата е до един от магазините :Help:. След голямата обиколка по магазини се стигна до извода, че го има само в АМК, а те работят в понеделник. Прибрах се криво - ляво на аварийни и в понеделник в АМК и срещу 92.48 лв. се сдобих с нов клапан. Междувременно на 24 май колата спря да пуши, но лампата си светеше. Аз въпреки това го смених и отидох на диагностика, която отчете проблем точно с този клапан. :finish:

Потребителски аватар

CHEFO 1

Регистриран: 08 фев 2010, 09:46
Кара: PICASSO 2000 HDI,C4 1.6 HDI,C4 1.6 PETROL-LPG

Мнение от CHEFO 1 » 05 юни 2012, 09:01

Никакъв проблем не се получава.Всичките ми познати са си затапили ЕГР-а и при никой няма проблеми.Моя е затапен от тройника ,който излиза от сервото.Иначе всички други истории си стовт,но няма вакум,който да ги управлява.

Потребителски аватар

pe6o68
Нов потребител
Регистриран: 30 юли 2011, 14:53
Кара: Citroen xsara picasso 2.0 HDI 10. 2003г

Мнение от pe6o68 » 21 юни 2012, 17:45

здравейте!на мен ми отчита грешка 04008-непозната грешка.ако някой знае нещо да пише

Потребителски аватар

KnowHow

Регистриран: 23 яну 2011, 20:07
Кара: C4 Picasso 1,6 HDi; C3 1,6i

Мнение от KnowHow » 05 юли 2012, 10:35

Грешката вероятно е Р4008.
Всички грешки започващи Р4 се отнасят за "Auxilliary Emission Controls" - Допълнителен контрол на емисиите.
Какво, обаче включва като съоръжения, не е ясно.
KnowHow

СКОБЕВ
Новак
Регистриран: 16 окт 2019, 15:08
Кара: Ситруен пикасо 1.6 бензин 95к.с

Мнение от СКОБЕВ » 16 окт 2019, 16:35

И на мен ми изписва това след като запаля и след 10 секунди изчезва.Дали мога да карам така че трябва да мина250 километра

СКОБЕВ
Новак
Регистриран: 16 окт 2019, 15:08
Кара: Ситруен пикасо 1.6 бензин 95к.с

Мнение от СКОБЕВ » 17 окт 2019, 14:42

Здравейте излезе грешка р0340 датчик на колянов вал.след помяна с нов две запалвания и пак същата грешка.някой да е имал този проблем.1.6 95 коня бензин.иначе пали върви но ме притеснява .благодаря предварително за съветите.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Xsara Picasso”