ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Купих си Берлинго

Производство: (1996-)

Автор на темата
gtecomp
Новак
Регистриран: 23 дек 2017, 00:11
Кара: berlingo

Купих си Берлинго

Мнение от gtecomp » 23 дек 2017, 00:39

Здрвейте!

Купих се Берлинго...май е около 2004-5...да си карам железата за проектите. Някога такава (Пежо Партнер) ми беше първата служебна кола и имах добри спомени...ма беше чисто нова. Ма на въпросите.

Пооправих това-онова ма часовника не бачка...само подсветката. Купих за 20 кинта 'нов', ма и той неще. Потърсих схеми в нета...бахти нищо не открих. Към часовника отиват 4 кабела. Попремерих :

оранжев - плюс след контакт
жълто зелен -маса
сив май - некъв сигнал дето димира осветлението
син - нищо нема...ама се си мисля че требе да е постоянен плюс

Подадох плюс...ма нищо.Са има вероятност и двата дисплея да са заминали или пък нещо не правя като хората???

П.С. Изпуска вакум и всяка сутрин помпам...ше сменям казаня на филлтъра явно.

Автор на темата
gtecomp
Новак

Мнение от gtecomp » 24 дек 2017, 06:56

Та реално някой да помогне със схема на часовника.

Аз намирам само това
schema10.jpg
тука пише, че + тръгва от акумулатора през бушон Мф8 от бушониерата при двигателя, после през бушон Ф8 от вътрешната и от там при часовника. това убаво ма такива бушони нещо нема

Автор на темата
gtecomp
Новак

Мнение от gtecomp » 24 дек 2017, 17:04

От два дисплея сглобих един със всички работещи пиксели...пуснах един + от захранването на касетофона, отрезах димиращия кабел за да свети постянно...абе демек се оправих.

Никнай
Новак
Регистриран: 23 яну 2018, 16:17
Кара: Berlingo 1.6hdi

Мнение от Никнай » 23 яну 2018, 19:26

Да попитам,някой знае ли къде стои фенерчто на Берлинго,къде се зарежда

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Berlingo”