ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Проблем със задната и не само

Производство: (1996-)

Автор на темата
rvvbg
Новак
Кара: Berlingo Multispace 1.6 TDI

Проблем със задната и не само

Мнение от rvvbg » 11 Юни 2020, 23:33

Здравейте, имам ново Берлинго Мултиспейс 1,6 TDI от 2017, вече на 3 години и едва 16 000km. Още като ново втора влизаше по-мълчно с изхрущяване понякога. Рекламирах по гаранция, но от Ситроен ми казаха, че всичко било наред. Примирих се, че това е по-допотопна кола работен клас и така е нормално или евентуално ще се разработи... да ама не!

На втората година скоросният лост запече на четвърта в движение попътно към Пловдив и няма вадене. Пътна помощ дойде, чичката изшиба лостът с всичка сила и той излезе. Стовари ме пред Ситроен Пловдив и там пак всичко и беше наред. Но уж превантивно ми смениха жилата на лоста по гаранция. От тогава са минали около 3000 км и онзиден пак проблем. Втора изхвърляше лоста направо, а задна въобще не включваше и едва пристъргваше зъбците. Побутахме си по паркингите. Но след ден лостът се намести и сега пак си включва. Заведох я в Ситроен Божурище и от там пак ми казаха, че всичко е наред и ми фактурираха 33 лв. за нищо работа.

Не знам какво да правя, за мен тази кола е дефектна от чисто нова и нямам доверие къде ще ме зареже на пътя. Все ми се случва командировка драмата и много неприятно. От Ситроен нищо не са направили, симулират дейност явно. Като цяло проблемите са били с лостта в задна позиция 2-4-задна, с 1-3-5 съм нямал драми никога.

Аватар

Anojarov
АМ - Габрово
Кара: Brlingo K9 Feel Blue Hdi 100,C3 Aircross BlueHDi 100 BVM Shine

Re: Проблем със задната и не само

Мнение от Anojarov » 12 Юни 2020, 08:06

Има проблем със скоростният лост. След смяна и реглаж се оправя. Стига да не е закъснял ремонта.Ако ми пратиш номер на рама мога да разгледам по подробно.
“Помни вчера, мисли за утре, но живей днес.”

Автор на темата
rvvbg
Новак

Мнение от rvvbg » 12 Юни 2020, 17:35

Anojarov написа:
12 Юни 2020, 08:06
Има проблем със скоростният лост. След смяна и реглаж се оправя. Стига да не е закъснял ремонта.Ако ми пратиш номер на рама мога да разгледам по подробно.
смяна на лоста ли? Нали са ми сменили жилата (ако са го направили)? Пратил съм рамата на лично, мерси. дано някой се намери с подобен проблем, че ме притеснява, а уж нова кола.

Автор на темата
rvvbg
Новак

Мнение от rvvbg » 12 Юли 2020, 18:55

Пак се появи проблемът. Задната тръгва леко назад и изхвърля чувайки се стържене на зъбите, а лостът си стои на място. Няма значение дали съм на полу-съединител или изцяло. Не знам какво да правя. Ще я нося пак на Божурище, въпреки нямам доверие на този сервиз вече въобще. Стига да не изчезне драмата отново.

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Berlingo”