ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Проблем с климатика на Берлинго ???

Производство: (1996-)

Автор на темата
Неделчев
Новак
Кара: Ситроен Берлинго

Проблем с климатика на Берлинго ???

Мнение от Неделчев » 25 Юни 2012, 13:45

Здравейте !
Имам следният проблем с климатика на возилото .....
Климатика работи, но в един момент изключва и след това не иска да се включи или го прави рядко . Последиците са: лошо охлаждане, а на моменти никакво ! Интересното е че извън града на по висока скорост не го прави ! Тогава работи нормално .
Не ми работеше едната перка на радиаторите и ми казаха че е от там - смених я, но проблема си стои .
Няма никаква промяна .

Някои да има някаква идея ???

пс: Берлингото е 2001г. 2,0 хди ....

Аватар

zahadum
Заядливко
Кара: С4 SX PACK 1,6 HDI 110ch NOIR PERLE,C3 EXCLUSIVE 1.4i LPG Rouge Lucifer,XSARA 1,6i 98г.

Член на Клуб Ситроен-България

Re: Проблем с климатика на Берлинго ???

Мнение от zahadum » 25 Юни 2012, 20:34

Количеството на фреона,как е?
Гледаш го - куче.. мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го - човек, наконтен, облечен, а в душата.. в душата помияр!

Автор на темата
Неделчев
Новак
Кара: Ситроен Берлинго

Мнение от Неделчев » 27 Юни 2012, 18:09

Количеството на фреона е добре според майсторите ........проверено и тн....
Оказва се, че едната перка не работи на втора скорост, а защо никои не знае засега ........

Днес платих 35 лева за да ми кажат, че не работела на втора скорост едната перка !
Интересното е, че аз това му го казах още като отидох при него и исках да ми каже как да го оправим, но ...................

Утре продължаваме ходенето по мъките . Просто не мога да повярвам, че трима специалисти, електротехници с компютри и не знам си какви джаджи не могат да открият проблема :D

Може да пусна един плюс за не работещият вентилатор от този които работи и ще имам втора скорост, но не исках да претоварвам кабелите и все още се надявам да се намери проблема .....

..::[ Редакция (27 Юни 2012, 18:09)

Проблема е решен !
Както всички проблеми, които изглеждат нелогични решението бе доста просто - при изгарянето на единият вентилатор на радиатора е изгорял и бушона за него...
Естествено тои /бушона/ беше сменен с нов, но преди да се открие, че повредата е във вентилатора :xixi3:
След това естествено е изгорял отново и след смяната на вентилатора никои от трима майстори с компютри не можа да разбере, че всичко е просто един бушон ...
Накрая бате Ванчо с "пробната лампа" откри проблема за 3 минути :)

skender
Нов потребител
Кара: ситроен берлинго

Мнение от skender » 30 Юли 2012, 20:30

:drive: Вчера, спрях за малко беше адска жега, оставих двигателя да работи съответно и климата . Отвън чувам от двигателя чукане на интервали, отварям капака и гледам сякаш нещо тормози двигателя аха да угасне- не точно но виждам тормоз на определен интервал, с леко почукване. Спрях климата и всичко се оправи. По късно включих за малко, но нямаше подобни прояви. Нещо не мога да проумея. Ако някой може да предположи нещо ! :Help:

ZMeyGorianin

Кара: Ксантия 1.9 ТД 1996г. Комби 6 сфери без ХА и Тойота Ярис 1.3 16 кл. ММТ Дек. 2008

Мнение от ZMeyGorianin » 30 Юли 2012, 21:09

След това естествено е изгорял отново и след смяната на вентилатора никои от трима майстори с компютри не можа да разбере, че всичко е просто един бушон ...
Накрая бате Ванчо с "пробната лампа" откри проблема за 3 минути :)
Ама ти взеха 35 лв. нали... Щото те са ВЕЛИКИ ИНджиНЕРИ и работят само с кУмпУтри. Няма да се занимават с такива просташки уреди, като пробна лампа я /ако въобще знаят какво значи/ :fuck:

Аватар

bobovo
Четящ
Кара: citroen berlingo multispace 1.4 бензин с газ

Мнение от bobovo » 22 Май 2019, 11:46

Здр. Имам Ситроен Берлинго 2003-та год. 1.4 бензин.Проблема е че като пусна климатика на място си работи охлажда идеално .но при подаване по рязко на газ магнитната шайба спира за 5 сек. и после пак тръгва.Ако подам плавно газ проблем няма.Карах я на майстор да погледне фреона и каза че всичко е в норми.Въпроса ми е трябва ли да изключва компресора при подаване по рязко на газ, че в градски условия това постоянно пускане и спиране на компресора ме притеснява?Ако я държа на място на обороти проблем няма компресора си работи. Тестваха на място 10 мин. на 2-3000 оборота и не спира като показателите са в норма. Единствено при по рязко подаване на газ изключва 'за 5 секунди и после пак тръгва.Извън градско като е в обороти проблем няма.

Аватар

stamenov1

Кара: Ситроен C5 1.6 HDI 2006 г., Ксантия 1.6 газ "star gas" без екстри+економайзер, климатроник, вече и ксенон 5000 к., 95 г. вече не Рено Рапид 1.1 газ-бензин
Обратна връзка:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от stamenov1 » 22 Май 2019, 13:33

Явно има програма да ти разтоварва двигателя, за да ускорява нормално.
ХОРА КАРАЙТЕ РАЗУМНО! УМНИЯТ ОТСТЪПВА !!!
ПРАВЕТЕ ДОБРО, ЗАЩОТО ЗЛОТО В СВЕТА И БЕЗ ТОВА Е МНОГО!!!
КАРТА №228
Продавам очила за нощно шофиране и мъгла

Аватар

bobovo
Четящ
Кара: citroen berlingo multispace 1.4 бензин с газ

Мнение от bobovo » 22 Май 2019, 13:59

От това често тръгване и спиране няма ли да се прецака компресора или магнитния съединител?

veliko69
Новак
Кара: Берлинго

Мнение от veliko69 » 29 Юни 2020, 14:23

Здравейте, Берлинго 2015г като загрее двигателя климатика изключва.Системата е пълна и на компресора е сменена бобината.Сутринта си тръгва и работи нормално но след половин час изключва и да там.Като по изтине двигателя тръгва за малко.

докера

Кара: ше BX 14 150С 1987г. - Вече кара Berlingo Multispace 1.4i

Мнение от докера » 06 Юли 2020, 13:06

veliko69 написа:
29 Юни 2020, 14:23
Здравейте, Берлинго 2015г като загрее двигателя климатика изключва.Системата е пълна и на компресора е сменена бобината.Сутринта си тръгва и работи нормално но след половин час изключва и да там.Като по изтине двигателя тръгва за малко.
Огледайте кабелите , въобще захранването на магнита на помпата на климатика ..... Прилича ми на слаб контакт някъде по веригата . При загряване прекъсва :wink:

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Berlingo”