ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Поставяне на дисплей, темпомат и музика с упр. от волана

Производство: (1996-)

ware44
Новак
Регистриран: 22 ное 2016, 08:17
Кара: партнер 2,0 хди

Re: Поставяне на дисплей, темпомат и музика с упр. от волана

Мнение от ware44 » 24 ное 2016, 09:36

За бси сименс Е01-00 има ли някакъв шанс да е мултиплекс?
2004г - партнер .
Имам само обикновен часовник на таблото.

sgbatst
Новак
Регистриран: 31 мар 2017, 10:42
Кара: Ситроен Берлинго

Мнение от sgbatst » 01 апр 2017, 11:36

dannie78 написа:
Anojarov написа:С това радио управлението от волана няма да работи. Круиз контрола тябва да се отметне и менюто на комп. на мотора.
С бутон от аларма, малкък се вади сигнал от платката на кома (не помня кое краче беше -по спомен 3,4), от буксата на кабела от лоста на чистачките.Бутона го монтираш около контактният ключ. Всички кабели се свързват с буксата на радиото - там има всичко и ако си ги свързал правилно трябва да свети. Като гледам схемата май ти липсва връзка с мутиплексажа - увитите жищи на буксата за радиото.Датчика за температура аз си го бях монтирал в решетката под чистачките , свързва се към BSI то .На някой модификации има на буксата кабели(така беше на първото ми берлинго, на второто нямаше). Но трябва да се зададе в менюто с Лексия иначе ще показва чертички
Бутона за трип компютъра го измислих и направих по друг начин - работи без проблем. Не извадих отделен бутон, а разглобих капачката на лоста за чистачките и я направих да се върти и в обратна посока. Вътре има контактни пластини, които са за тази цел и така се сменят режимите на трип компютъра.

Значи с този касетофон няма да стане да го управлявам от волана. Може ли да кажеш PSA ref. номер на такъв, който може да се управлява от волана?
За cruise control - може ли да подскажеш къде точно се пипа в комп. на мотора?

Здравей,може ли подробности как си го измислил това с капачката?
Благодаря

ST-SPORT
Четящ
Регистриран: 11 юли 2019, 22:43
Кара: Citroen Berlingo 2.0HDi 8v, Peugeot 407 2.0 HDi 16v

Мнение от ST-SPORT » 20 сеп 2019, 19:24

Здравейте, колеги!

Ще ви помоля за малко помощ за активиране на темпомата.

След като прочетох темата, реших и аз да сложа темпомат на Берлингото. В 407-цата имам фабричен и ми е много удобно на по-дълъг път. Набавих си джойстика за темпомата от моргата (имаше едно Берлинго също като моето 2.0HDi, Siemens дюзи), с тази разлика, че беше фабрично инсталиран. След като поставих джойстика, влезнах с лексията в BSI --》 Телекодификация и зададох на опцията "Регулиране на скоростта" стойност 1 (беше 0). След това в менюто на мотора (инжектори) отново Телекодификация и променил стойността на "Наличие на темпомат" на 1 (беше 0). Пробвах дали джойстика работи от менюто COM200 --》 Параметри --》 Регулатор на скоростта и всичко си е ОК. Компютъра отчита правилно всяко натискане на бутоните на джойстика. Въпреки това, когато се опитам в движение на пета с около 90 км/час да включа темпомата не се случва нищо, а при сканиране за грешки дава че всичко е наред.

Ще се радвам, ако някой може да ми помогне и да ми каже какво не правя както трябва?

Автомобила е: Berlingo 2.0HDi, RHY (M59). С едноредов дисплей. С бял километраж.

Поздрави!

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Berlingo”