ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Датчик за налягане на гуми

Производство: (1996-)

Автор на темата
gsmonev
Новак
Регистриран: 13 май 2019, 11:30
Кара: Berlingo 1.9

Датчик за налягане на гуми

Мнение от gsmonev » 13 май 2019, 12:08

Здравейте, наскоро се сдобих с едно Berlingo дизел 1.6 90кс 2015г.. Един ден обаче ми светна индикацията за налягане на гумите. Точната грешка беше нещо от сорта ...not monitored tire pressure.... Проверих налягането на гумите - беше 2.5( за мен нормално). За жалост се оказа, че в менюто на борда няма възможност за чистене(приучване) на грешката, та реших, че има проблем в някой датчик и отидох в официален сервиз на Ситроен. Там ми казаха, че този модел няма отделни датчици за налягане на гумите, а тази роля играят датчиците на abs-а. Според въртенето на четирите гуми, отделните датчици някак се синхронизирали и при разлика от определени стойности в налягането, въртенето на отделните гуми става различно и се появявала грешката. Когато налягането на гумите се изравни(аз го разбирам да се надуят до стандартните атмосфери), след известен период на каране(казаха ми около 20-тина километра), грешката сама изчезвала. Все пак закачиха колата на диагностиката и казаха, че няма проблем в abs датчиците и всичко е наред. Приучиха чрез диагностиката датчиците и грешката изчезна. Обяснението беше, че може да съм влязъл в някоя дупка по - силно и така налягането за момента да се е променило и за това да е светнала лампата. След няколко седмици обаче отново светна индикацията и грешката отново беше същата. Отново в сервиза и отново същото обяснение. На третия път, когато светна индикацията реших, че не мога през седмица две да се разхождам до сервиза да чистят съобщението и им казах направо да изключат контрола за налягането на гумите. Направиха го (лично с очите си видях на диагностиката, че тази опция е изключена). Ииии….. от вчера отново борда изписа същата грешка и лампата за налягането на гумите отново свети.... Някой сблъсквал ли се е с този проблем? И ако да моля за решения, но без такива от сорта "извади лампата на таблото да не те дразни" :) :) :)

Върни се в “Berlingo”