ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Търся запазена Ксантия

Тук се публикуват обяви само за покупко-продажба на автомобили от марка Citroen!

Обявата е валидна 30 дни, след което се изтрива автоматично (Периодът започва да се отчита от датата на последният пост в темата).

Модератор: KIKO-Bx

Правила на форума
Задължително прочетете правилата преди да публикувате обява!

Правила на раздел "Обяви"

Основни правила на форума

Рекламни съобщения, банери и други форми на реклама се заплащат по тарифата на клуба.

"Клуб Ситроен - България"
За повече информация използвайте следната поща - [email protected]

Автор на темата
Daniel 7777
Новак
Кара: Xsara 2.0 16v

Търся запазена Ксантия

Мнение от Daniel 7777 » 12 Яну 2021, 13:19

Здравейте,търся си запазена Ксантия от 1.8 16 нагоре или 2.0hdi 110.За предложения тук или на 0886729145

Аватар

ilian.kirov

Кара: Citroen Xantia 2.0 HDI 110кс, XA 8 сфери

Re: Търся

Мнение от ilian.kirov » 12 Яну 2021, 19:52

Здрасти колега! Като търсих моята ксантия преди 4 - 5 години се убедих, че трябва да се заредиш с търпение. Избора не беше голям и някой от екземплярите хване ли ми окото по обявата, ходих да го огледам. Често от пръв поглед си проличаваше, че не стават за нищо или с големи мъки могат да се съживят. Не знам дали е тенденция, обаче няколко пъти попадах на продавачи, които първото нещо което ми обясняват е, че са полицаи и след като го натякнат десетина пъти почват да ме подготвят, че прехвърлянето трябва да се случи по някакви странни схеми, дето не съм подозирал. На четвъртия месец се появи екземпляра, който купих. Разбирасе имаше нужда от ремонти дори да си призная не бяха малко.

Аватар

liuliu

Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 12 Яну 2021, 20:30

Какви хора сте... един търси BX, XM, друг Ксантия. Те тия модели в скоро време няма да ги пускат в пункт за ГТП да влязат, камо ли да минат... Когато ги имаше - никой не ги търсеше. Сума народ ги предаде за скрап - читави, работещи. :-P
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

m090
Редовен
Кара: C5 II

Мнение от m090 » 12 Яну 2021, 21:03

То пък при другите хидравлични Ситроени щото има огромен избор и 75% са читави, а? Днес направих над 500км. из страната и познай колко С5-ци срещнах- цели 2, една като моята и една С5 Х7. Знаеш ли колко Панамери срещнах- 3.

Изводът е, че хидравличните Ситроени вече са бутикови коли и все по-трудно ще се намират читави бройки

Deleted User 49078

Мнение от Deleted User 49078 » 12 Яну 2021, 23:16

Изводът е, че българина е позьор и купува колата си заради съседа. В София за 1 ден виждам поне 5 ц5х7.

Аватар

ivo-zx

Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Обратна връзка:

Мнение от ivo-zx » 13 Яну 2021, 00:30

Друго си е Финландия. Там НЕ си купуват кола заради съседа. Финландците са ужасно завистливи и ако някой съсед си купи нормална кола ще умрат от завист. Затова се пазят един друг. :)
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

m090
Редовен

Мнение от m090 » 13 Яну 2021, 06:46

vmk написа:
12 Яну 2021, 23:16
Изводът е, че българина е позьор и купува колата си заради съседа. В София за 1 ден виждам поне 5 ц5х7.
Майтапа настрана ама има нещо вярно- на нашия паркинг от 120+ коли има 1бр. С4 с 3 врати (нави, ксенон, кожа), моето С5-2 (нави, ксенон, кожа) и 2 бр. С5 Х7 на пружини и сакато оборудвани. Не виждам причина да си купиш базов модел кола в този клас освен "заради съседа".

Deleted User 49078

Мнение от Deleted User 49078 » 13 Яну 2021, 13:08

Навито на 10г коли е по зле от 10 годишен телефон с гугъл мапс. Често са спряни обновяванията, често те прекарва по различен по- бавен път в някой случай дори черен път. Пък тези неща не карат колата нали знаеш. Забелязал съм че c5 x7 се купува от фенове на ваг групата с лафове "е нали за тва съм го взел (хидравликата) иначе нямаше"

m090
Редовен

Мнение от m090 » 13 Яну 2021, 19:11

Тя навигацията на която и да е кола отстъпва на тази в телефона, в последните 5-6 години колите ми винаги са имали навигация и буквално никога не съм я ползвал. Но пък големия цветен дисплей определено покачва усещането, че моето С5 е по-висок клас кола от същия модел, но с мизерното дисплейче и уникално грозните графики на него- как французина не е измислил нещо порядъчно за базов дисплей не ми е ясно :eiii:

Бонус- при С5 мястото пред дисплея спокойно събира P30 Pro и не ползвам стойка за стъкло, а изправен идеално пасва пред заводския дисплей и реално си ползвам навигация по предвиденият от завода начин :wink:

Автор на темата
Daniel 7777
Новак
Кара: Xsara 2.0 16v

Мнение от Daniel 7777 » 14 Яну 2021, 13:08

Темата е за ключ

Аватар

Bitterman

Кара: Xantia 2.0i 16v XA II 135кс 1996г, AX 1.1i 60кс 1992г GTI, Xantia 3.0 V6 Activa 1997г.
Обратна връзка:

Мнение от Bitterman » 15 Яну 2021, 15:26

liuliu написа:
12 Яну 2021, 20:30
Когато ги имаше - никой не ги търсеше. Сума народ ги предаде за скрап - читави, работещи. :-P
То сума народ си е за скрап и самият народ, ама не е редно да се бучи заради това. Направили са каквото са могли, сега наказанието им е да живеят с последствията :mrgreen:
Daniel 7777 написа:
14 Яну 2021, 13:08
Темата е за ключ
Абе за ключ си е, ама нека поразчешем езиците малко, че само удоволствието да се храним ни остана, с тоя локдаун... :bigsmile: :drink:

ПС: Тая преслуша ли я колега? Изглежда интересна: https://www.facebook.com/marketplace/it ... 188817673/
Безценно: Хидроактивен клапан - ремонт на управляващата част => ПРОЧЕТИ

:ideiaimam: http://www.youtube.com/watch?v=VXRM2PoHGDw :ideiaimam:

Коефициентът на разгневена тълпа е равен на коефициента на най-тъпия в нея, разделен на броя на участниците

Deleted User 47272

Re: Търся запазена Ксантия

Мнение от Deleted User 47272 » 19 Яну 2021, 23:23

Здравейте!

От Варна съм, заклет фен на ксантия, имам ксантийка 2000г, бенц 2.0 16V Exclusive, автоматик, седан, трета ми е подред, но...
За съжаление ръждата по купето е критична, но и като цяло всичко що е отдолу е много ръждясало.
Въпреки това с изключение на ръждата :D, колата изправна с някои забележки за годините си, като например проблема с регулатора на височина отзад и козметични забележки отвън. Скоростната кутия си работи за изненада на много потребители около мен :D всъщност всичко по автомобила си работи, защото не съм правил компромиси с обслужването или поне се постарах да използвам оригинални части.
Интериора е перфектен, предните две седалки са кожени, като само шофьорската има моторчета за вдигане и смъкване, а задните са си плюш.
Почти всички всички екстри за модела, сензор за дъжд, режим против преобръщане, 8 сфери, 4 ел стъкла, ел огледала с подгрев, климатроник, темпомат, халогени, подсилени стъкла с удароустойчиво фолио на 3М на четирите врати + UV защитно фолио допълнително на четирите врати и задния прозорец, пейджър аларма + отдалечено стартиране и т.н.

Не искам да продам автомобила на някого, който ще си мисли, че ще кара и няма да има проблеми, защото това с ръждата е много коварно и, за да се ремонтира примерно коректора отзад ще ти трябват куп майстори от механик до стругар и прочие, всичко е на косъм да се разпадне.

Продавам автомобила на части изгодно, като двигателя е вече обещан на приятел (само двигателя, без цялото му оборудване в детайли). Все още не съм го разглобил и си е в движение, но тъй като не ми се занимава дълго време с него, а не искам да го хвърля на вторични на момента точно заради феновете тук, то исках да го споделя с вас ако някой има интерес и нужда от части.

Планувам до седмица две да го закарам на един паркинг, където ще му демонтират двигателя и да споделя локацията на тези, които имат (ако имат) интерес да си вземат каквото им трябва. Колата ще седи там ден два и след това отива на вторични без да му мисля повече.

Части не изпращам по куриер, освен ако не е нещо дребно дето не ми се налага да мъкна опаковам и прочие.
Поствам тук линк с гугъл драйв снимки на колата, до ден два ще кача и още с интериора в детайли. В случай, че имате интерес и имате въпроси - може да ми пишете на вайбър 0885886124, ще отговоря в първи удобен случай, но нямам възможност винаги да говоря.

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Поздрави!

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Купува/ Продава - автомобил Citroen”