ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Продавам Ситроен ZX 1,4i от 97-а с газ.

Тук се публикуват обяви само за покупко-продажба на автомобили от марка Citroen!

Обявата е валидна 30 дни, след което се изтрива автоматично (Периодът започва да се отчита от датата на последният пост в темата).

Модератор: KIKO-Bx

Правила на форума
Задължително прочетете правилата преди да публикувате обява!

Правила на раздел "Обяви"

Основни правила на форума

Рекламни съобщения, банери и други форми на реклама се заплащат по тарифата на клуба.

"Клуб Ситроен - България"
За повече информация използвайте следната поща - info@clubcitroen.bg
Потребителски аватар

Автор на темата
shturo
Четящ
Регистриран: 08 май 2006, 13:13
Кара: Citroen ZX, 1.4i Petrol; Citroen C4'07, 1.4i 16v Petrol, Coupe; Citroen C5'09, 2.0 HDi
Контакти:

Продавам Ситроен ZX 1,4i от 97-а с газ.

Мнение от shturo » 08 мар 2019, 09:06

Здравейте колеги,

За съжаление имахме лек инцидент с верния Зетко и за да намалим неприятните спомени се разделяме с него. През последните 2 месеца след инцидента се чудехме какво да го правим, да го ремонтираме или да го изпратим на вечните метални пасища от смачкано желязо и решихме ако някой има желание все пак да го използва да го дадем, защото през последните 8 години е ползван средно да изминава по 300км годишно като заместващ автомобил, когато другите са на ремонт.

Ето и параметрите на автомобила Citroen ZX в движение ,
Година: дек. 1997г.
Пробег: 235 571км. (ако като съм я взимал е въртян километража може и да не е вярно показанието)
Бр. Врати: 5бр.
Цвят: Син (сравнително е запазен, но има тук там драскотини);
Двигателят е 1.4 бензин инжекцион - 75 к.с.;
Има и газова уредба (пълна е до горе и с газ);
Гуми: 13" - зимни чисто нови на под 50КМ. пробег (тъкмо ги качихме два дни преди инцидента);
Чакумулатор - чисто нов
Салона е плюш;
Екстри:
  • Имобилайзър и
  • аларма (но я изключихме);
  • Ел. пакет и подгрев на дясно огледало (поне така изглежда да има);
  • Централно заключване (като стане студено дясна предна врата не се отключва);
  • Шибидах;
  • Airbag на шофьора (да не ти се случи да се отвари, че е от болящите)
  • Радио (заводско с код);
Резервни части
Разполагам с резервен двигател 1,4, преден и заден мост, задна врата(багажник), леви врати, съединител, стартер, казанчета, моторчета и тем подобни чаркове от друг донор (че се запасихме, като решихме че съпругата ще се учи на него)
Проблеми:
[Удър отрпед в дясно със щети по:
  • преден капак,
  • предна маска,
  • предна броня
  • преден десен калник и
  • преден десен фар.
  • преден държач на рег. номер.
  • повдигача на шофьорска врата му стана нещо (предполага се че е счупен)
  • колата се движи на собствен ход и няма проблеми във функциониране на охлаждаща система или окачване, но е добре все пак да бъде прегледана, антифриза е сменен преди 5 год. може би е добре и това да бъде профилактирано, заедно с масло и ремъци, волана е изтъркан.

Поради новият акумулатор, гуми, АГУ и пакета резервни части, тъй като на практика колата върви с още половин кола на части и нови консумативи, преди да бъде разпарчетосана я предлагаме в комплект за 1200лв.

СНИМКИ:
Прикачени файлове
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg

Потребителски аватар

volang
Нов потребител
Регистриран: 06 юли 2008, 22:14
Кара: Xantia Estate 1.9 TD ORGA 7798

Re: Продавам Ситроен ZX 1,4i от 97-а с газ.

Мнение от volang » 09 мар 2019, 22:04

Колата изглежда добре за годините и след инцидента. Какво е състоянието на купето от към ръжди? Задният мост как е към момента? ДВГ гори ли масло? Има ли серво усилване на волана? Какъв разход дава на газ? Благодаря.Поздрави.

Потребителски аватар

Автор на темата
shturo
Четящ
Регистриран: 08 май 2006, 13:13
Кара: Citroen ZX, 1.4i Petrol; Citroen C4'07, 1.4i 16v Petrol, Coupe; Citroen C5'09, 2.0 HDi
Контакти:

Мнение от shturo » 09 мар 2019, 23:40

Привет, по колата няма ръжда наистина. Баща ми след инцидента я оглежда и беше доста учуден че за толкова време е е толкова запазена, но последните години реално е карана по има няма 300 км на година и не е имала съприкосновения със зимна химия, която допълнително да и влоши състоянието.
Тъй като колата вече е в Панагюрище при баща ми, мога да ви дам контакт на него за повече детайли и въпроси по колата.
До колкото знам задния мост няма проблеми по него, но аз съм лаик и по-добре да го потвърди баща ми.
Има серво на волана. За това колко гори на газ нямам представа, защото аз лично през цялото това време съм я карал само на бензин почти и е превключвано на газ като е свършвал бензина за да я закарам до бензиностанцията.
За малкото въртяни километри гледах поне двигателя да го щадя, защото като дреме цяло година непалена и ползвана исках да я разкарам на бензин и то докато я раздвижиш и другата кола ставаше готова за ползване и тази се паркираше за до година... преди време когато баща ми я е карал мисля че даваше 9-10/100 но е по добре той ви потвърди най-добре. За горенето на масло не мога да кажа, според мен го пипа защото на периода от 2012 до сега си беше намаляло на щеката и като я прекарахме в Панагюрище мисля че баща ми и е доливал едно шише. Честно казано нямам представа реално и колко е доливал, ако желаете мога да ви дам негови координати и да се чуете за да ви даде по-подробна информация.

Потребителски аватар

liuliu

Регистриран: 08 мар 2006, 19:01
Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 14 мар 2019, 18:07

Без да се засягаш, но правилната стъпка е да продадеш каквото можеш от колата и с другите части към Екометал (плащат високо за скрап). Цената е много висока предвид и удара - поне още 300-400 мин. за оправяне и части... да не кажа и повече. Ми, че за тия пари може да се потърси C5.
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Мнение от ivo-zx » 14 мар 2019, 21:33

Моят ZX го бях пуснал в мобилето. 1000лв. За един месец едно обаждане, точно на края на срока на обявата 2-ро. Сменени ремъци, ролки, водна помпа, спирачки, въжета на ръчната. 15-20 литра бензин. Само палиш и тръгваш. Евентуално можеше да се погледнат тампоните на носачите. Нямаше ръжда. Само малко на бомбетата на предните амортисьори. Замина 900лв по второто обаждане. Жената каза че я е виждала два-три пъти из София след това.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Потребителски аватар

crazyfen

Регистриран: 28 дек 2008, 16:14
Кара: Citroen C5 X7 2.0 HDI

Мнение от crazyfen » 16 мар 2019, 15:48

От 2012 до 2019 е с едно и също масло ?
Цената е супер висока и не реална. За 1200 има и здрави коли....
Упомена! Одере! Сдържам! Учуден! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс!

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Купува/ Продава - автомобил Citroen”