ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Предно стъкло за Ц3

Производство: (2002-)

Автор на темата
Kamensky
Нов потребител
Регистриран: 06 май 2014, 17:32
Кара: C3 1,1 2005

Предно стъкло за Ц3

Мнение от Kamensky » 01 май 2019, 20:39

Реших да измия колата с градинския маркуч на вилата. Слънцето беше я понапекло( да е било 22-23 градуса, не повече ), облях я с вода и с дланта си леко настиснах да изтъркам петно на предното стъкло, но то издаде едно хубаво "пук" и се счупи открай докрай по височина, по почти идеално права линия. Понеже ми е за първи път да сменям стъкло, поразпитах разни "стъклари" и у мен възникнаха доста въпроси:

1. Китайско стъкло струва 115 лв в " Кобра", европейско 180 лв. Струва ли си да взема по-скъпото, уж европейско ?!? Къде се крие евентуална разлика в качеството ( ако я има, и ако може да се прояви въобще )? Някой има ли оплаквания от китайско стъкло. Към тази цена добавяме и 10 лв за лепило. Ако не се сменя уплътнението, крайната цена е съответно 125/190 лв.

2. Уплътнението на стъклото- всички стъклари твърдяха, че в поне 70-80 % от случаите старото уплътнение върши работа и не се сменя. Новото струва само 25 лв, но не е налично, а се чака на поръчка! Тук нямам колебания - искам да го сменя и него. Цената съответно става 150/215 лв . Все пак моля за мнения, излишно ли е да се купува ново уплътнение.

3. Уплътнението на решетката под чистачките. Само един стъклар ми каза, че за Ц3 като изключение от много други модели " на компютъра му излязло " и друго уплътнение с цена 40 лв, което вероятно е това, залепено със силикон към решетката под чистачките. Интересно за това уплътнение е , че много непрактично ( и грозно ) двата му края се наслагват един върху друг точно в средата на колата. Точно там моето е разлепено и двете части нямат контакт. Вероятно вода може да си влиза там свободно. Въпросът е само залепяне на старото уплътнение ще свърши ли работа или да си поръчам ново. Тук се колебая, защото новото ще е пак с два свободни края, които масйторът просто ще залепи ?!? Струва ли си ново? Цената вече става 190/245 лв съответно.

Потребителски аватар

liuliu

Регистриран: 08 мар 2006, 19:01
Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Re: Предно стъкло за Ц3

Мнение от liuliu » 01 май 2019, 21:29

След отзиви за Кобра, не знам с какъв акъл мислиш да ходиш там? Аз лично от китайски стъкла не съм чул някой да се оплаче. Карал съм и коли с подменени с китайски стъкла - видимостта си е о.к. Друг е въпроса имат ли екстри - слънцезащитно, звукоизолиращо. Ако не, минаваш на по-скъпите.
Аз лично бих препоръчал фирма Сим Пет Сим на Военна рампа.
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

nikip
Нов потребител
Регистриран: 17 ное 2017, 21:49
Кара: C2 1.6 VTR

Re: Предно стъкло за Ц3

Мнение от nikip » 02 май 2019, 18:17

Навремето сменях на Лагуната в Кобра, избрах европейското. Пълен боклук, цялото на вълни, а беше 400 лв срещу стотина за китайско. То пък какво щеше да е, не знам. Не бих отишъл повече при тях.

Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C3”