ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Обезвъздушаване на ситроен ц3 1.1i как ?

Производство: (2002-)

Автор на темата
astragbertone
Новак
Регистриран: 20 фев 2017, 01:03
Кара: C3

Обезвъздушаване на ситроен ц3 1.1i как ?

Мнение от astragbertone » 20 фев 2017, 01:13

Здравейте , от скоро имам C3 1.1i купих го със лек удар отпред и във момента е при бояджията въпроса ме е как точно се обезвъздушава охладителната система ?

Потребителски аватар

SnoBeck
Редовен
Регистриран: 05 мар 2014, 18:49
Кара: '06 C3 1.4 Bivalent TU3JP

Мнение от SnoBeck » 20 фев 2017, 19:19

Aз съм го правил няколко пъти.

Най-левашкият и лесен начин е да отрежеш една литрова тубичка от масло/антифриз,която да уплътниш с нещо за да пасне плътно на гърловината на разширителния съд.

Тогава като я напълниш с антифриз ти се явява най-висока точка и би следвало да изгони въздуха.

Тръбите към радиаторчето на парното имат малка пластмасова пробка, забита около серво-усилвателя на спирачната помпа.

От там също е добре да прогониш въздуха. Само внимавай,че капачето е миниатюрно,завряно на *&@^*& и лесно се губи.

На блока също има пробка за обезвъздушаване, това го научих последния път.
Дали не се развиваше с шестограм 8-ца или нещо подобно.
За да стигнеш до нея,обаче,трябва да демонтираш кутията на въздушния филтър.
Поне така е при 1.4i.

Успех!

Korado83
Новак
Регистриран: 16 окт 2018, 17:15
Кара: Citroen c2 1,1

Мнение от Korado83 » 16 окт 2018, 17:23

Само да попитам, взех на приятелката си ситроен c2 смених антифриза сам ,но ми казаха че ще се обезвъздуши сама, но не е така има въздух в системата как да го обезвъздуша?

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C3”