ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Мнения за новия Citroen C3 2017

Производство: (2002-)
Аватар

Автор на темата
Picasso

Кара: NEW C3 PureTech 82 BVM Shine
Обратна връзка:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнения за новия Citroen C3 2017

Мнение от Picasso » 18 Сеп 2017, 15:52

Здравейте, сериозно съм се замислил за закупуване на нова малка кола. Видях, че има много добра оферта от официалния представител за С3 около 20-22 хил.лв.
Някой има ли впечатления вече от този нов модел. Аз направих тест драйв вече, но колата беше на 350 км. ще ми се да прочета мнение на някой, който има по дълги впечатления.
Клубна карта N 58

http://bulcontrol.com Гаражни врати, Автоматика, PVC и Алуминиева дограма и прозорци
https://www.facebook.com/garajvrati/

Аватар

amokachi
愚かな弁護士
Кара: Пабло Picasso B78 1.6 e-HDi

Re: Мнения за новия Citroen C3 2017

Мнение от amokachi » 18 Сеп 2017, 17:01

За тия пари, оборудването й ще е постничко. Цената с бъмпери ли е?

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Only when the last tree has been felt,
the last fish caught,
the last river poisoned,
will you know, that men cannot eat money.

Няма ненаказано добро

Аватар

Автор на темата
Picasso

Обратна връзка:

Мнение от Picasso » 18 Сеп 2017, 17:14

Реално за за около 24 000 може да се вземе топ нивото на обурудване с малко пазарлък... :D
p.s. Днес правих тест драйв и мина точно преди мен на кръговото на телевизионната кула, даже малко те засече някакъв :po tikvata:
Клубна карта N 58

http://bulcontrol.com Гаражни врати, Автоматика, PVC и Алуминиева дограма и прозорци

Аватар

liuliu

Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 18 Сеп 2017, 19:31

Е това си е супер оферта. Старата C3 - 2013 е струвала над 32 хилки - 1,6 еHdi.
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Аватар

DeMonev

Кара: Peugeot 407 2.2 HDI, Peugeot 307 1.6 HDI, Peugeot 106 1.5D
Обратна връзка:

Мнение от DeMonev » 19 Сеп 2017, 20:48

За този бюджет отиди в Пежо и огледай 208.
Аз тази година я играх тая игра и след оглед на почти всичко в тоя клас не намерих конкуренция цена/качество/комфорт на 208.
В момента има много приятна промоция и офертата е супер. Ако изръчкаш дилъра може да ти извади от една голяма екселска таблица оферти с допълнителен бонус от конкретни на склад или поръчани и идващи към БГ в рамките на дни до 1-2 седмици.
Много искахме новото C3 но след безобразно държание от дилърката в АМК Дианабад решихме скоро да нямаме нищо общо с тази фирма.

За парите, които си цитирал офертата е с най-слабия бензин и второ ниво или най-ниското ниво и 1.2 82 кс. Офертата с бъмперите и дизел е около и над 30к и с тия пари влизаш в друга лига.
От опит на чисто ново 208 с 1.2 двигателя - отлична комбинация за прилично каране дори на магистрала за спокойни шофьори. Реален разход за почти 4000 километра спесено с превес на Софийско - 5,7л/100 бензин с постоянно включен климатроник. На около 90-100 е много икономична, след 120 почва да се катери стръмно разхода.

Аватар

Автор на темата
Picasso

Обратна връзка:

Мнение от Picasso » 20 Сеп 2017, 09:08

Благодаря за мнението, това ми беше другата спирка за тест драйв. В неделя на Ринг мол имаше тест на серията кросоувъри на Пежо и карах 2008, но там за малкия дизел и второ ниво на обурудваме цената отиваше на 39 000, което е извъм моя бюджет. Всички ме посъветваха да изчакам автосалона, който ще започне на 13 октомври, за да мога да направя съпоставка между всички модели в този клас. А и тогава се очаква да има големи отстъпки.
Цената около 24000 на С3 която съм цитирал е реална за PureTech 82 BVM Shine, което е най-високото ниво на обурудване. Единственото , което ме спира за момента от тази покупка е, че не мога да направя тест драйв на този двигател, надявам се на салона да успея и да взема някакво решение.
Мисля, че пежото е доста над тази цена, но знам ли може да му удариме един пазарлък... :D
Клубна карта N 58

Аватар

DeMonev

Кара: Peugeot 407 2.2 HDI, Peugeot 307 1.6 HDI, Peugeot 106 1.5D
Обратна връзка:

Мнение от DeMonev » 20 Сеп 2017, 19:26

Ние взехме 1.2 VTi 2-ро ниво + климатроник, кожен волан, подлакътник и т.н. за под 22 000. На салона ще има много агресивни оферти за налични автомобили.

Аватар

Автор на темата
Picasso

Обратна връзка:

Мнение от Picasso » 04 Окт 2017, 14:49

Чакам го този салон с нетърпение и се надявам да избера нещо.
Между другото официалния вносител днес пусна още по-атрактивна оферта за С3 където колита се регистрират като N1 и ползват данъчен кредит. Един от търговците ми каза , че с предипната оферта през лятото са имали много голям успех и изглежда са решили да залеят пазара.
Citroën С3 Pure Tech 82 BVM Feel Business PLUS : 18 300 лв. без ДДС
Citroën С3 BlueHDi Stop&Start 75 BVM Feel Business PLUS : 21 300 лв. без ДДС
автоматичен климатик
Hands Free Bluetooth
Citroen Connect Radio, 7″ екран
протектори Airbump
фарове за мъгла
купе в два цвята
Това е над нивото Feel :hmm:
Клубна карта N 58

Аватар

Автор на темата
Picasso

Обратна връзка:

Мнение от Picasso » 15 Окт 2017, 19:02

Хайде Декември месец ще ви давам вече преки впечатления от Новия Ситроен С3.
Днес карах и Aircross, но не бях впечатлен. Незнам какво им харесват на тези SUV-та и защо трябва да се друсаш през цялото време и един пър в годината да минеш по някой черен път и да затънеш. Колата е с доста по-твърдо окачване и седаките са като вана който карам в момета, седи се високо и се клатушкаш. А и е със седем хиляди лева по-скъп от С3 , високото ниво стига десет бона разлика.... :eiii:
Иначе е пипнато по френски има разни глезотиики, шаренко по таблото...
Клубна карта N 58

dani1977
Редовен
Кара: Citroen Ds5

Мнение от dani1977 » 16 Окт 2017, 11:52

Колата е хубава,аз я купих за жената и съм много доволен,вози много добре.
1F5452D0C-2837-42AE-B16C-96F77CAAC41E.jpeg
1C00B775A-DC48-414F-9D55-C8844A0C2E6D.jpeg

Аватар

Автор на темата
Picasso

Обратна връзка:

Мнение от Picasso » 23 Окт 2017, 09:58

Интересна цветова комбиназия :bravo: , много добре изглежда. :)
Клубна карта N 58

Георги Ганчев
Новак
Кара: Ситроен ц3 82коня

Мнение от Георги Ганчев » 08 Апр 2018, 09:36

Добре изглеждащ автомобил интериор и екститиор. Но не очаквах на 8000 км да започне да издава страни звуци и резонанси по колекторите като на стар автомобил. Тъй като колата е гаранциона се надявам в кратък срок на съдействие от страна на ситроен по отстраняване на проблема!

dadan
Новак
Кара: c3

Мнение от dadan » 22 Дек 2018, 16:52

Здравейте някой може ли да каже впечатленията си за новия ситроен ц3 1,2 Поведение на пътя разход ,консумативи повреди общо взето всичко.Харесал съм си тази количка ,но се притеснявам да не излезе някой боклук.Гледам сега има много добри оферти 22хил.

Аватар

zahadum
Заядливко
Кара: C4 SPACETOURER 1,6HDI 115 ch,C3 EXCLUSIVE 1.4i LPG Rouge Lucifer,XSARA 1,6i 98г.

Мнение от zahadum » 02 Яну 2019, 12:28

Колега, нова кола с 5 години гаранция ,колко да излезе боклук?
Автомобила е приятен ,разхода е нещо относително(5-7,5 /100) , обслужването не е нещо кой знае какво ( 120-150 лв за масло + филтри)
Гледаш го - куче.. мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го - човек, наконтен, облечен, а в душата.. в душата помияр!

baginatora
Новак
Кара: Citroen C3, заглежда ХМ :Р

Мнение от baginatora » 23 Мар 2019, 22:02

Купих си C3 и го получих миналата седмица, така че впечатленията ми засега могат да се класифицират като "първоначални"

Вариант 1,2 бензин, 82 коня, Feel Business Plus с фарове за мъгла, климатроник и 7" дисплей с всичките му там Bluetooth, MirrorLink, Apple Play кирии.

Вози нормално- не е твърдо, не е и като лодка чак.
Разход- първо пълнене дава ~6,5л/100км градско, което е горе-долу същото и на бордовия компютър.

Прави ми впечатление, че колата е по-скоро за градско/извънградско каране, не чак толкова за магистрала. Докъм 100 км/ч не се чува мотора, после вече си влиза в обороти (над 2500 rpm).

Като минуси досега бих изтъкнал две неща- твърдата пластмаса на дръжката на вратата, където човек си обляга лакътя нормално и някои функции на тъч скрийна, които биха били по-удобни ако са на копчета (но това, според мен, е повече въпрос на свикване).

Взех си колата, защото карам предимно градско и си возя г*за сам. Не ми трябваше нещо голямо, а ново и надеждно/в гаранция.

пАживьом- увидим :)
"Ако наистина обичаш нещо- пусни го на свобода. Ако го блъсне кола, значи не ти трябва." Алф

baginatora
Новак
Кара: Citroen C3, заглежда ХМ :Р

Мнение от baginatora » 11 Мар 2020, 11:09

Update: Минах 10 000 км преди дни. Ето и впечатленията дотук:

+
1. Разход на гориво- магистрала, при 130 км/ч около 7л/100км с двама души и багаж
2. Малки размери и отвесни предница и задница- лесно паркиране
3. Пластмасови лайсни навсякъде- не е проблем ако закачите нещо (Камък, тротоар, дърво, друг автомобил)
4. Круиз контрол- полезна екстра
5. Тракшън контрол- системата работи добре. Пробвано. Спаси ме от лека катастрофа на заледен път и идиот, идващ насреща в платното ми в завой.
6. Климатизация- лятото се справя добре. Тествана до 30 градуса външна температура и трима души в колата. Зимата също работи, както трябва. Предните стъкла стоят чисти. Задните обаче се запотяват (не знам защо).

-
1. Твърда пластмаса навсякъде- включително и на облегалката на вратата. В града не е проблем, но на дълго пътуване ми натъртва лакътя на лявата ръка.
2. Шум от вятъра над 110 км/ч. Разбирам, че това е градска кола, така че това е по-скоро каприз.
3. Праг при сгъване на седалките- автомобилът е малък и така или иначе не е за пренос на обемист багаж, но този праг допълнително затруднява нещата.
"Ако наистина обичаш нещо- пусни го на свобода. Ако го блъсне кола, значи не ти трябва." Алф

toteff
Нов потребител
Кара: търси C4

Мнение от toteff » 05 Авг 2020, 10:18

Здравейте,
миналата година май закупих един С3 1,2-82 кс - бизнес фиил + луук с 16 цолови джанти за 22 300лв. След една година експлоатация и 11 хил км. да споделя впечатления - съпругата го кара главно в града, а аз извън града.
- двигателя има интересно разгръщане на мощността - при достигане на 2000-2200 об/мин има прилив на енергия и звук, все е едно има турбо и така до 4000 об/мин и след това с доста мъка се добира до 5500 об/мин, над тези обороти трудно може да се развърти
- разхода на гориво - градско - Велико Търново 7-8.5 л/100км, извън градско зимата без климатик 5,5 л/100км при скорост 110-120 км/ч, лятото с климатик 90-110-140 км/ч по магистрала и планински пътища - 6,3 л/100 км - замерено миналата седмица за 600 км по принципа пълно-пълно.
- окачването е с особена настройка - напречната устойчивост е добра - влиза добре и държи в завоя, но надлъжната е много мека - като чукнеш спирачката или дадеш рязко газ се клати доста - вследствие на което като общо возията е доста прилична за дълъг път - не е прекалено твърда, а колата е устойчива в завоите. Перфектна е за градско.
- мултимедията работи доста добре, добре се свързва с Андроид ауто
- климатроника работи перфектно
- багажника е с приличен обем за размера на колата
- в другите мнения се говори за силен шум при високи скорости - тук според мен дори и при 140 км/ч нивото на шума е прилично за този клас автомобил
- оригиналните гуми Мишлен - Греен 205/55/16 - голям боклук - изключително слабо сцепление на сухо - колата тръгва да се пързаля при всяко по-рязко влизане в завой - пързаля се с четирите гуми едновременно, като сложих зимните със същия размер БиФиГудрич - поведението се промени рязко. Заглеждам се по същите коли - на повечето летните гуми са сменени, а надали за 2-3 години са ги изтъркали, не говоря за Рентакарите
- ергономията на педалите - спирачката е много близо до съединителя и ако не внимавам ги натискам заедно, газта е много по-навътре от другите педали, на колата която карам всички са на едно ниво.
- икономията се усеща навсякъде, няма дръжки над вратите, твърди пластмаси и т.н. - но за толкова пари толкова.
След една година експлоатация мога да заключа, че избора който съм направил е добър, съотношението цена/качество е изключително и дизайна отвън и отвътре ми харесва много - но това за дизайна е субективно.

nik2308
Новак
Кара: Peugeot 308

Мнение от nik2308 » 10 Сеп 2020, 11:44

Здравейте!Ще използвам темата на колегата,понеже е по-актуална да попитам има ли собственици на C3 aircross във форума и могат ли да споделят някакви впечатления от автомобилчето.Всяка информация ще ми е от полза.Предварително благодаря! :)

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “C3”