ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Обучение на дистанционно

Производство: (2002-)

Автор на темата
pins
Нов потребител
Регистриран: 31 окт 2017, 23:37
Кара: Peugeot 206,Citroen C3

Обучение на дистанционно

Мнение от pins » 15 окт 2019, 20:56

Здравейте на всички. Преди да ме пратите в търсачката, прочетох повечето теми и няма отговор за моя дерт. След смяна на кутийката на ключа и после и на батерията на платката, колата не се заключва от кутийката. Колата е С3 2010 година. Гледах клипове, четох и тук и на Пежо форума, задържах копчето за заключване и неще да заключи от кутийката и неще. Ако някой има нещо да казва, ще съм безкрайно благодарен. Мерси

Автор на темата
pins
Нов потребител

Re: Обучение на дистанционно

Мнение от pins » 16 окт 2019, 14:58

Да поясня, че е нова само кутийката с бутоните. Ключ, чип и платка са си старите, прехвърлени от мен в нова кутия.Батерията е на платката.

vvladi21
Нов потребител
Регистриран: 24 окт 2012, 09:09
Кара: Xsara Picasso 2.0 HDI

Мнение от vvladi21 » 16 окт 2019, 16:34

Опитай въпросната процедура на затворени врати, като преди това изчакаш 1-2 минути.

Автор на темата
pins
Нов потребител

Мнение от pins » 17 окт 2019, 21:15

Днес пак си поиграх и се оказа, че като извадя платката от кутията и натискам нейните бутони, чат пат заключва. Но само заключва и то като разместя батерията, понеже леглото е по широко от батерията. Но не всеки път. И не звам дали има значение, но като натисна едно транзиторче ли е, не го знам какво е и тогава копчето се заключва. Но отключване не ще. Да не ми се е прецакала платката..

vvladi21
Нов потребител
Регистриран: 24 окт 2012, 09:09
Кара: Xsara Picasso 2.0 HDI

Мнение от vvladi21 » 18 окт 2019, 10:29

Може бутончето да не работи, подменят се лесно стига да можеш да боравиш с поялник.
Смени си също и батерията.

Автор на темата
pins
Нов потребител

Мнение от pins » 27 яну 2020, 08:25

Проблема се оказа в едно кондензаторче ли е транзисторче, не го знам, понеже си нямам представа от такива неща. Върху самата платка е и стърчи от нея.Не правеше добър контакт. Ключаря ми го смени, като по интересното е че махна чипа от кутийката с ключа и обучи самата платка. Сега колата пали без чипа, за който преди година дадох 100 кинта, а тоя ключар за нова платка и обучение ми взе 50

Toros
Нов потребител
Регистриран: 31 мар 2016, 20:38
Кара: Ситроен С-3, бензин 1.1І, 2008г.

Мнение от Toros » 14 мар 2020, 20:36

Използвам темата на колегата защото имах подобен проблем. След няколко ремонта на ключа започнах да търся друго решение на проблема. Оказа се че китайците произвеждат ключове за Ситроен и при това с много високо качество. В Алиекспрес се продават както кутийки за ключове, така и платки за тях (разбира се платките трябва да преминат обучение). Продават се и цели ключове - кутийка с платка и тяло на ключа, което обаче е без нарязан улей. Доставките от Китай обикновено се бавят около 2 месеца, а сега при тази ситуация с коронавируса може да се забавят и повече.
Тук давам няколко линка към продажби в Алиекспрес за да се видят цените, които са в пъти по-ниски от тези в България.
https://aliexpress.ru/item/33045091364. ... 33edD9DRab
https://aliexpress.ru/item/32932787070. ... 33edDTPEOj
https://aliexpress.ru/item/32832379885. ... 33ed60gMp7
https://aliexpress.ru/item/32842907503. ... 33edWQYznE

Някои от търговците дори предлагат да им изпратите снимка на резбата на ключа за да ви го нарежат и изпратят готов. Аз обаче днес не можах да намеря обявата и за това нямам линк за нея.

В София нарязването на ключ е 10 лева, обучението 20 лева. Задължително трябва да имате пин код за да стане връзката с компютъра на колата и да се проведе обучението. Пин кода е записан на едно картонче, което оригинално върви с ключовете на колата. Записан е под една холограмна марка (стикер) залепена върху картончето. Надявам се, че тази информация ще е полезна за всички колеги, които искат да си подновят ключовете.

Добавено от автора след 23 минути 48 секунди:
А ето и един линк към тези обяви за нарязване на ключ:
https://aliexpress.ru/item/32843622575. ... 2dbc4824c4

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C3”