ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Проблеми С 1,1i, 2007г.

Производство: (2002-)

Автор на темата
zumer
Четящ
Регистриран: 18 юли 2012, 22:15
Кара: Ксара Пикасо 106i, 109 к.с. 2007година

Проблеми С 1,1i, 2007г.

Мнение от zumer » 12 май 2019, 13:28

Здравейте!
Преди няколко месеца закупихме Ситроен С3, 1,1, 2007г., обслужена е напълно.
В началото колата си вървеше перфектно. Преди месец започна да пали трудно.
Смених изпарителя на газовата и колата започна да си пали нормално.
От скоро започна да пали трудно, след като завърти ключът за палене трябва да се подаде газ.
След като запали в рамките на около 1минута двигателят работи неравномерно, не може да се наеме въпреки подаването на газ.
Заглъхва и изгася- голяма мъка, след тази минута започва да си работи нормално, през целия ден си пали от раз.
Според майстора, който ми поддържа колите трябва да се направят настройки на бензиновите инжектори защото първоначално впръсквали по-малко бензин от необходимото количество. Колата я карах известно време на бензин с добавка за почистване на инжектори, но без ефект.
Въпроса ми е къде във Варна може да ми направят тези настройки ако е този проблема. /аз му вярвам защото до сега не ми е дал повод да се съмнявам в него/. Но ако имате и други идеи за проблема моля да ги споделите.
Вторият проблем който се появи е следният:
Присветна ми крушката за прегряване. Проверих казанчето беше изхвърлило антифриза, а радиатора беше студен.
Съответно смених ме термостата и временно и сложихме вода, но след два дни каране отново ми присветна на два пъти лампата за загряването.
Възможно ли е проблемът да е отново в термостата или гарнитура на глава. В казанчето за антифриз няма наличие на масло и след като запаля двигателя не бълбука или изтървам нещо.
Много ви благодаря предварително за изразените мнения и препоръки.

Потребителски аватар

adasha
Редовен
Регистриран: 05 окт 2012, 21:08
Кара: Xsara I 1.4 99г

Re: Проблеми С 1,1i, 2007г.

Мнение от adasha » 12 май 2019, 20:17

Отиди да ти направят компютърна диагностика за грешки. Аз имах подобен проблем се оказа датчика за входящия въздух. Имам предвид това с непаленето и тресенето.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Отсъствието на сяра и ниските емисии на азотни окиси, токсини и фини частици, които се отделят при горене на традиционните горива, превръщат пропан-бутана в един от най-екологично чистите източници на енергия в съвременния свят.

Автор на темата
zumer
Четящ

Мнение от zumer » 12 май 2019, 21:22

adasha написа:
12 май 2019, 20:17
Отиди да ти направят компютърна диагностика за грешки. Аз имах подобен проблем се оказа датчика за входящия въздух. Имам предвид това с непаленето и тресенето.

Благодаря ти за предложението,
Знаете ли къде се намира въпросният датчик и какво представлява.

Потребителски аватар

adasha
Редовен
Регистриран: 05 окт 2012, 21:08
Кара: Xsara I 1.4 99г

Мнение от adasha » 13 май 2019, 08:25

Не знам къде се намира, но проверете и датчика за температурата на охладителната течност. Може и от него да е.

Отсъствието на сяра и ниските емисии на азотни окиси, токсини и фини частици, които се отделят при горене на традиционните горива, превръщат пропан-бутана в един от най-екологично чистите източници на енергия в съвременния свят.

Автор на темата
zumer
Четящ

Мнение от zumer » 24 май 2019, 14:18

Здравейте!
Честит празник!
Относно решение па проблема с паленето.
В АМК-Варна /до бензиностанция Еко/ решиха проблема с паленето.
Преинсталираха софтуера и всичко се намести.
Относно охлаждането:
Първо обезвъздушиха и колата спря да загрява /спря да светва лампата/.
Реших, че проблема е решен, но уви вчера отново е присветнала лампата .
Предположения?

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C3”