ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Съобщение "INDICATOR FAULTY"

Производство: (2002-)

Автор на темата
Toros
Нов потребител
Регистриран: 31 мар 2016, 20:38
Кара: Ситроен С-3, бензин 1.1І, 2008г.

Съобщение "INDICATOR FAULTY"

Мнение от Toros » 30 окт 2018, 16:06

Здравейте колеги! Колата ми е С-3, 1,1 бензин, 2008 год. Днес смених крушка на заден десен стоп. При свален панел с крушки и разкачен от куплунга ми се наложи да включа запалване за 2-3 секудни.
След като събрах всичко по обратен ред на таблото се изведе горното съобщение "INDICATOR FAULTY". Сега то излиза при всяко запалване на двигателя и едновременно с него светва лампата "SERV". След няколко секунди и двете заедно изгасват.
Всички светлини си работят и се питам какво означава това съобщение.
Ако някой знае нека да помогне с няколко реда в темата!

Потребителски аватар

vs24000
Редовен
Регистриран: 22 апр 2017, 18:37
Кара: Citroen C3 FL, 1.1 60hp

Мнение от vs24000 » 30 окт 2018, 18:17

Колега Toros, прилича ми на запаметена грешка от ECU-то. Опитай се да изчистиш паметта му, като го оставиш за час без ток. Друго за което се сещам са крушки с различно съпротивление и това да шашка електрониката (примерно от едната страна е светодиод, а от другата нормална. Знам ли - нещо такова?). На мен за година и половина ми изгоряха само късите, сменял съм ги без да давам на контакт и нямам проблеми.

Автор на темата
Toros
Нов потребител
Регистриран: 31 мар 2016, 20:38
Кара: Ситроен С-3, бензин 1.1І, 2008г.

Мнение от Toros » 07 ное 2018, 16:55

Послушах съвета на колегата VS24000. Изключих плюсовата клема от акумулатора. Оставих колата да пренощува така. На сутринта включих акумулатора, запалих двигателя и наистина съобщението вече го нямаше.
Благодаря VS24000!

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C3”