ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

смяна на BSM на C3 2003, 1.4i exclusive

Производство: (2002-)

Автор на темата
kbkostov
Четящ
Регистриран: 23 юли 2013, 10:30
Кара: Citroen C3, 1.4 бензин, 75 hp

смяна на BSM на C3 2003, 1.4i exclusive

Мнение от kbkostov » 05 юли 2018, 14:10

Здравейте колеги. Поразрових се, но за съжаление не открих нещо, което да ми е полезно по моя проблем (извинявам се ако някъде има такава тема). Накратко към проблема ми: отивах да ми проверят количеството фреон в системата на климатроника, защото ми се струваше, че не духа толкова студено колкото преди. Изведнъж климатроника спря да духа, никакъв въздух, нито шум - нищо. Свалих прозорците, защото беше много топло и го рестартирах. Чуваше се как "цъка" компресора, нищо повече - отново не духаше нищо. Погледнах бушоните, които се намират под капака до акумулатора и 40 амперовия бушон беше се стопил. Отидох при ел. техник и ми каза, че трябва да се смени BSM модула, защото е нагоряло цялото гнездо и дори още по-наътре. От сервиза на Ситроен ми казаха , че трябва да се подмени с оригинален и щяло с труда да ми струва около 500лв. Продават се по морги такива модули, но няма за моя мотор - има за 1.1 60к.с., но не знам дали би паснал на моята кола. Ще съм благодарен на всеки, който даде мнение, препоръка и т.н.

Потребителски аватар

zahadum
Заядливко
Регистриран: 27 май 2007, 16:32
Кара: С4 SX PACK 1,6 HDI 110ch NOIR PERLE,C3 EXCLUSIVE 1.4i LPG Rouge Lucifer,XSARA 1,6i 98г.

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от zahadum » 06 юли 2018, 08:21

Колега, нов модул от Ситроен е 311 лв. смяната му е за 20-30 мин зависи колко знаеш какво правиш, след нея не ти трябват настройки. Не взимай втора употреба ти такъв имаш.
Гледаш го - куче.. мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го - човек, наконтен, облечен, а в душата.. в душата помияр!

Автор на темата
kbkostov
Четящ
Регистриран: 23 юли 2013, 10:30
Кара: Citroen C3, 1.4 бензин, 75 hp

Мнение от kbkostov » 13 юли 2018, 13:39

Здравейте колеги. Само информативно да кажа какво се случи, за да може ако на някой друг му потрябва такава информация, да го има като пример. Купих си същата част от C3, 2005г., 11. 60к.с., номерата на часта бяха същите като на моята и реших, че ако се опита няма да стане кой знае какво. За мой късмет (поне за сега всичко е наред и всичко си функционира правилно). Часта беше 100лв (+ 6лв доставка) и за труд и диагности платих 40лв. Така за около 150лв колата си е отново наред. Само за справка в Ситроен Пловдив ми казаха 370лв частта и около 100-120лв труд.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C3”