ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

FAQ: Внос на кола от чужбина

Искате да си купите Citroen, но не знаете какво да гледате или вече сте си купили. Погледнете ПЪРВО тук!
Аватар

Stuman

Кара: Citroen C5 3.0 V6 by Carlsson; C4 II 1.6HDI 92

Член на Клуб Ситроен-България

Re: FAQ: Внос на кола от чужбина

Мнение от Stuman » 17 Окт 2020, 00:58

Ех, тия поляци... :D
Аз съм купувал от Германия и Холандия . То си е и до човек, но са били коректни.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

crazyfen

Кара: Citroen C5 X7 2.0 HDI 140 и 163 кончета

Мнение от crazyfen » 17 Окт 2020, 16:47

Нали сами се сещате колко такива, като вас звънят и колко найстина отиват там... Да е 1, 2 пъти ама не е и човека просто я продава на първият.
Упомена! Одере! Сдържам! Учуден! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс!

A_L_E_X
Редовен
Кара: Xantia Break 1.9TD '97

Мнение от A_L_E_X » 18 Окт 2020, 00:02

Така е, продава ако има кола. Щото има и вариант да има обява, ама да няма кола. Или да я има колата, да дадеш пари и
пак да останеш с празни ръце.. Иначе и аз да съм - естествено, че я давам на първия, който дойде и ми брои парите(ако няма капаро)...

Както каза колегата - доста приказвахме - благодаря му за отделеното време и търпение. Питах го за каквото се сетя...идеята ми беше,
когато(ако) се отива за кола, какво точно се прави стъпка по стъпка - в зависимост как ще се докарва и как да се предпазиш до колкото е възможно от прецакване, понеже и там е пълно с "добронамерени" двуноги...

Аватар

Stuman

Кара: Citroen C5 3.0 V6 by Carlsson; C4 II 1.6HDI 92

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Stuman » 18 Окт 2020, 17:29

Аз последния път купих от тези и съм доволен:
https://arvlad.com/
Броих парите, те ми издадоха документи и директно отпраших за България.
Колите им не са чистени и напудрени. Дават да гледаш и да я караш, ако искаш. Общо взето ги продават като зеленчуци. :D
NAP е сертификат, който гарантира за километража. APK е холандския технически преглед. Белите номера са "експорт". и се издават с застраховка, за да се прибереш. Ако няма валиден APK, не може да се издадат белите номера. Застраховка и номера за експорт струваха нещо от порядъка на 150-200евро.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Искам да си купя / Купих си - Citroen”