ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

От C5 на C4, но пък марката си остава :)

Искате да си купите Citroen, но не знаете какво да гледате или вече сте си купили. Погледнете ПЪРВО тук!

Автор на темата
russsy

Регистриран: 18 мар 2013, 03:34
Кара: Citroen C5 3.0 V6 Exclusive 2002

От C5 на C4, но пък марката си остава :)

Мнение от russsy » 07 окт 2019, 10:31

Здравейте
След като се разделих с С5 V6-така ми и тъгата по него пак се наложи да взема втора кола и след доста търсене попаднах на тази.
Общо взето е от 2006, 2.0 дизел 136 коня(мисля) ръчна кутия с 6 скорости, на 262000км. Като цяло е гледана, преди 6000км са сменени комплект съединител, ангренаж и гуми. Има доста, но не всички екстри. Като цяло за сега съм я карал към 200 км, защото повече обикаляме с другата повече (Пежо 307, 2.0 HDI). Мислех да взема по-нова кола, но колко ги експлоатираме и цената за покупка и поддръжка сметнах че е по-добре със стара и смяна след година две.
Сега за проблемите
1. Жулнат е задния калник на паркинг от пасажерската страна
2. Огледалото от същата страна е с пукнат корпус и е залепено с тиксо в цвета на купето :hihihi: :hihihi: :hihihi:
3. Има грешка в дебитомера, поръчах нов и чакам да дойде.
4. Вчера усетин някакво виене при десен завой, но не ми звучи като лагер, може и гумите да са, но не съм я гледал още.
5. темпомата ту работи, ту не. Не запаметява грешка, но изписва че не може да се активира.
6. Липсва кората на багажника.
Но за 2400лв мисля че е доста добра колата, има и нов преглед което значи че 2 години мога да си я карам без проблеми.
Като возия не може да се сравнява с С5, но пък е мнооого по-добре от 307.
Снимки в линка защото не можах да ги кача тук, май са доста големи :) :shock:
https://drive.google.com/folderview?id= ... 8nW1iBX3hk

Потребителски аватар

haiasko

Регистриран: 31 окт 2006, 15:44
Кара: в момента нищо
Контакти:

Re: От C5 на C4, но пък марката си остава :)

Мнение от haiasko » 09 окт 2019, 14:08

Честито и много безаварийни километри :drink: :drive: За тия пари направо е 6-ца от тотото! Изглежда много добре на външен вид, дано ти служи вярно поне няколко години :citroenrulz:
Kогато ми дойде мерак за работа, сядам и чакам да ми мине.

Потребителски аватар

kraker

Регистриран: 02 дек 2007, 22:03
Кара: С4 1.6HDI 06 г. Ксара 1.4i 99 г. Пежо 206 1.4i 99 г.

Мнение от kraker » 09 окт 2019, 20:07

Изглежда много добре. Само да слуша. Успех, и живи и здрави. :bravo: :bravo:

Потребителски аватар

Swartalf

Регистриран: 05 сеп 2007, 12:41
Кара: Peugeot 308SW 1.6 HDI
Контакти:

Мнение от Swartalf » 09 окт 2019, 20:45

По точка 5 имах същия проблем - имаш два прекъсвача влияещи на темпомата, един на педала на спирачката активиращ стоповете и един на съединителя. Сритай няколко пъти съединителя и го отпусни рязко да поразтърси прекъсвача и виж дали няма да се оправи - при мен помогна след като смяна на стоп-машинката не промени нищо. Другия вариант е стоп-машинката, но там вероятно щеше да ти излезе грешка. Не, че е скъпа де - около 10-тина евро е.
What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

Потребителски аватар

ivan0v

Регистриран: 16 юни 2016, 11:35
Кара: C4 SX PACK 1.6 HDI 80kW '06

Мнение от ivan0v » 10 окт 2019, 11:39

Честито колега! За тези пари с този двигател си е супер. За темпомата и при мен го има това, след като прочетох на колегата коментара относно съединителя май вече се сещам от къде е проблема, при мен съединителя някой път не се връща до край /мисля че възвратната пружина е омекнала/, някой път побутвам педала отдолу.

Автор на темата
russsy

Регистриран: 18 мар 2013, 03:34
Кара: Citroen C5 3.0 V6 Exclusive 2002

Мнение от russsy » 10 окт 2019, 13:45

Благодаря на всички
Кора за багажника взех от 1 морга, дебитомера трябва да дойде тия дни.
Тази игра със скапана стопмашинка съм я играл на Ц5-цата, даже май няколко седмици съм карал без стопове докато се усетя....пружината на съединитела вярно не връща докрай като се загледах сега.

ast
Нов потребител
Регистриран: 26 май 2019, 18:41
Кара: Xsara picasso

Мнение от ast » 10 окт 2019, 14:33

Честито! За тези пари дори с готинките джанти, изглежда ТОП! :)

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Искам да си купя / Купих си - Citroen”