ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Xantia,Xsara или C5

Искате да си купите Citroen, но не знаете какво да гледате или вече сте си купили. Погледнете ПЪРВО тук!
Потребителски аватар

haiasko

Регистриран: 31 окт 2006, 15:44
Кара: в момента нищо
Контакти:

Re: Xantia,Xsara или C5

Мнение от haiasko » 07 авг 2019, 10:52

Здравейте, едни малко страничен въпрос, извинявам се, ако не му е тук мястото. Двигателят 2.0 HDI 140 к.с., който се монтира на Пежо 508, същият ли е като ситроенския дизелов двигател 2.0?
Kогато ми дойде мерак за работа, сядам и чакам да ми мине.

Потребителски аватар

Mitko64

Регистриран: 20 окт 2008, 17:14
Кара: С5 ІІ 2,0 HDI EXCLUSIVE 138 кс.

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Mitko64 » 08 авг 2019, 22:23

Колега, Ситроен отдавна не прави двигатели. :amii: Всички двигатели са на Пежо,така ,че нещата са ясни! :mrgreen:
Футболът е на живот и смърт за мен? Не,нещо повече!
Бил Шенкли

Потребителски аватар

haiasko

Регистриран: 31 окт 2006, 15:44
Кара: в момента нищо
Контакти:

Мнение от haiasko » 09 авг 2019, 11:04

Да де, то е ясно, че е на Пежо двигател, въпросът ми е дали е същият или е неква модификация. Щото оня беше май 136 к.с., тоя е 140, или се бъркам :hmm:
Kогато ми дойде мерак за работа, сядам и чакам да ми мине.

Потребителски аватар

lendo
Tuning men
Регистриран: 03 окт 2004, 02:08
Кара: Citroen Xantia Activa 2.0 Turbo C.T. (XU10J2TE) 1997, 2 броя
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от lendo » 09 авг 2019, 16:41

Еднакви са, няма разлика :wink:
Citroen Xantia Activa 2.0 Turbo C.T.

greenbee
Новак
Регистриран: 06 авг 2019, 00:47
Кара: велосипед

Мнение от greenbee » 10 авг 2019, 12:30

Приблизително какви дефекти може да даде ц5 първа генерация откъм окачване? И какви средства трябва да подготвя? За двигателя прочетох,
че често има течове на масло

Xsarata76

Регистриран: 26 мар 2016, 11:10
Кара: Xsara 2 hdi 90ps

Мнение от Xsarata76 » 11 авг 2019, 08:21

truck написа:
01 юни 2018, 22:07
Здравейте колеги искам да си купя дизелово комби с климатик. Да е лесно за обслужване с добър и здрав двигател и да е пъргаво бюджета ми е 1500-2000лв.Какво бихте ми препоръчали,ако може да ми кажете Xantiata,Xsarata или C5 какви проблеми имат принципно и за какво да внимавам при покупката.Чувал съм,че 2.0HDI е скапан двигател,а 1.9 е супер сполучлив и всъщност каква е разликата ако някой ви каже ще съм благодарен.От 3 модела какво бихте ми препоръчали.На 20г съм и искам да взема колата да я обслужа откъм консумативи да е здрава и икономична да сложа нафта и да си карам.Докато не съм забравил да кажа колата ще минава ежедневно по 150км по хубав път не по някои каманаци и кълдъръми.Затова искам колата да е със здрав икономичен и пъргав двигател и да има климатик или климатроник,че ако в тея жеги няма ще е тежко положението.Като цяло да е кола за каране и да е на пътя не в сервиза.Чувал съм,че френският дизел е най сполучлив.Благодаря ви за мненията предварително колеги :)
Така си 2,0 хди е скапан мотор .Тежък,слаб и невървящ.Изключително усложнен с много електроника .Хди 90 кс е за купе от 800кг наи много.А и духа гарнитури като за световно.Ремонта в Амк е около 1000лв.Та всяка икономия след тоя ремон отива по дяволите.Също обича да къса демферната шаиба.А дюзите са пиезокристал работещ с българска „нафта” !!!!!

Xsarata76

Регистриран: 26 мар 2016, 11:10
Кара: Xsara 2 hdi 90ps

Мнение от Xsarata76 » 11 авг 2019, 08:30

Ако искаш дизелово комби,голф 4 101 кс.!!!Със ситроен ще имаш една планина електрически проблеми.Централното ще те побърка.Механизма на скоростите при Ксара е трагедия.Работи със три подобни на биалетки щангички с гумени държачи.Гумата се къса и лоста за скоростите ти остава в ръцете.Трагедия !!!! При голф 4 това е НЕВЪЗМОЖНО!!!Ако имате малко разум СТОИТЕ ДАЛЕЧ ОТ ФРЕНСКИТЕ КОЛИ!!!!!

Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Мнение от ivo-zx » 11 авг 2019, 09:16

Голфа пък няма щангички а? Има естествено, пластмасови. Чува се щрак, щангичката изпада и нямаш втора и четвърта примерно. Това са митове и легенди на народите на юг от Витоша, дето ги плещиш.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Потребителски аватар

liuben

Регистриран: 23 фев 2005, 18:46
Кара: 2xCitroen C5 X7 2,0Hdi Aisin

Мнение от liuben » 11 авг 2019, 09:17

Xsarata76 написа:
truck написа:
01 юни 2018, 22:07
Здравейте колеги искам да си купя дизелово комби с климатик. Да е лесно за обслужване с добър и здрав двигател и да е пъргаво бюджета ми е 1500-2000лв.Какво бихте ми препоръчали,ако може да ми кажете Xantiata,Xsarata или C5 какви проблеми имат принципно и за какво да внимавам при покупката.Чувал съм,че 2.0HDI е скапан двигател,а 1.9 е супер сполучлив и всъщност каква е разликата ако някой ви каже ще съм благодарен.От 3 модела какво бихте ми препоръчали.На 20г съм и искам да взема колата да я обслужа откъм консумативи да е здрава и икономична да сложа нафта и да си карам.Докато не съм забравил да кажа колата ще минава ежедневно по 150км по хубав път не по някои каманаци и кълдъръми.Затова искам колата да е със здрав икономичен и пъргав двигател и да има климатик или климатроник,че ако в тея жеги няма ще е тежко положението.Като цяло да е кола за каране и да е на пътя не в сервиза.Чувал съм,че френският дизел е най сполучлив.Благодаря ви за мненията предварително колеги :)
Така си 2,0 хди е скапан мотор .Тежък,слаб и невървящ.Изключително усложнен с много електроника .Хди 90 кс е за купе от 800кг наи много.А и духа гарнитури като за световно.Ремонта в Амк е около 1000лв.Та всяка икономия след тоя ремон отива по дяволите.Също обича да къса демферната шаиба.А дюзите са пиезокристал работещ с българска „нафта” !!!!!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Извинявай колега, ти че беше попаднал на кенеф не прави една марка и модел несполучлив.

Мога да ти покажа много повече изгнили голфове от въпросния модел и счупени мотори, кеф ти 101,105, 116, 131, и тн.
А знаеш ли че не рядко при смяна на предни накладки се сменява и шенкел?

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Потребителски аватар

vkk

Регистриран: 22 ное 2018, 08:34
Кара: C4 1.6i 109hp petrol

Мнение от vkk » 11 авг 2019, 10:52

Друго си е голфето, народна работа, къде ще се мъчиш с борчета и мачки.
И аз това им разправям, ама .. не слушат пусто.
Голфето е Българската кола, ремонтираш пред блока с ашметал и после си имаш за зеле и домашнярка цяла година.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Искам да си купя / Купих си - Citroen”