ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Внимание - измамни купувачи

Искате да си купите Citroen, но не знаете какво да гледате или вече сте си купили. Погледнете ПЪРВО тук!

Автор на темата
noxKAMIKADZE
Нов потребител
Регистриран: 21 мар 2015, 19:46
Кара: Citroen C5 2.0i 144hp

Внимание - измамни купувачи

Мнение от noxKAMIKADZE » 13 сеп 2018, 01:18

Здравейте,
В момента продавам Мазда 6 от 2004г. Пуснах обявата в mobile, OLX и car BG. С мен се свърза някакъв човек като ми прати смс от английски телефон - попита дали все още я продавам ида му пиша на e-mail. Разменихме няколко мейла, като в последният той ми каза че щял да ми плати през PayPal, да съм му дал акаунта си както и адреса си. Бил уредил частна фирма да вземе колата, а парите щял да ми плати 30 преди да дойдат да натоварят колата. Усъмних се и се разчетоха в няколко сайта. Все пак кой ще купи кола без да я е виждал и тествал. Оказа се че това си е някаква практика. Превеждат ти малко пари, подписваш договор и след като колата замине почват да ти пращат съобщения че трябва да си плащаш за превоза или някакви други такси.

За съжаление в България няма институция към която да се обърнеш в случай на заплаха от измама, та реших да пиша тук и в други форуми за да не се лъжат хората

Поздрави

Потребителски аватар

movistar
Нов потребител
Регистриран: 29 окт 2014, 14:13
Кара: мотор
Контакти:

Мнение от movistar » 13 сеп 2018, 11:34

Тая схема не е от вчера :)
Колкото и тъпо да изглежда много хора изгоряха така до преди 3-4 години и то най-вече с мотори.

Потребителски аватар

maximir

Регистриран: 17 апр 2005, 17:24
Кара: Lada Vesta SW Cross
Контакти:

Мнение от maximir » 13 сеп 2018, 15:13

Преди години и по ред причини имах възможност да общувам със затворници, няма да ви отегчавам с подробности, но ще цитирам един от тях: "Как да живееш честно, като има толкова хора, които просто плачат да бъдат излъгани..."! Тъжно, но истина за съжаление!

Потребителски аватар

eras3r

Регистриран: 23 юли 2018, 09:28
Кара: Citroen C5 X7 Tourer 2.0HDi 163hp. 2014г.

Мнение от eras3r » 13 сеп 2018, 15:40

А те тези в затвора пък си плачат за там :D То умен в затвор няма...
Брички.ком:
VW Passat B4 (комби): 2.0GTI 16V 150hp.
VW Polo N1: 1.9D 63hp. :ti ma prebi:
Peugeot 307SW: 1.6HDi 110hp.
Peugeot 407SW: 2.0HDi 136hp.
Сегашна: Citroen C5 X7 Tourer 2.0HDi 163hp.

Потребителски аватар

Fantomas ^

Регистриран: 04 окт 2004, 17:18
Кара: ше - BX 14E '89 | ХМ 2.0 16v '95 BVA | C5II 2006 3,0 V6 Exclusive, BVA6 | C6 2,7 HDI 2007 Сега кара: C6 3.0 HDI '2010 | Suzuki Burgman 650 k7 Executive
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Fantomas ^ » 13 сеп 2018, 16:23

Охоо, тъкмо щях и аз да пиша за същото!
И на мен същата схема, представи се за ирландец, някакъв си Desmond Mark... но наглостта му премина границата, когато поиска първо аз да платя на транспортната фирма 950Е и чак като снимам блежката от плащането (посочи име чрез western union), щял да освободи парите в paypal :mrgreen:
А email-а уж от paypal с инструкциите, чист scam... ама направо брутален.
Напълно възможно е това да е някой ганьовец или балканец, който рови из olx-те и се прави я на британец, я на ирлндец.... :po tikvata: :po tikvata:
Citroen е начин на живот.

JazzMaster

Регистриран: 17 дек 2007, 15:46
Кара: C5 (II) HDi 2.0 16v автоматик с шест топки.

Мнение от JazzMaster » 13 сеп 2018, 17:12

А ти па му кàжи: организирай си транспорта и си го плащай, я съм на село с говедата :mrgreen:

Потребителски аватар

wbgenetic

Регистриран: 18 юли 2016, 22:49
Кара: Citroen C5 2.2, Estate, 2005, ZF 4HP20 (проект "Корабът майка") || VF7RE4HXE76666728

Мнение от wbgenetic » 13 сеп 2018, 17:19

Не бе той нека преведе 30% първо ... пък после да прати фирма ... като му дадеш един адрес в долно Поцърненци ще го видим ... :D
Даже може да му кажеш, как не е пристигнало плащането ... да ти ги прати отново по Western ... и тъй :D

Потребителски аватар

Avgusta Trayana
Нов потребител
Регистриран: 16 апр 2018, 19:42
Кара: Peugeot 407SW 2.0 hdi BVA6 , бивши Visa 17RD , Xantia 1.9TD

Мнение от Avgusta Trayana » 13 сеп 2018, 20:13

На мен ми писаха СМС със следния текст:
Hi...is your Car Posted on O.L.X. still for sell? If yes , Reply me only via Email : …………
Изобщо не му обърнах внимание :azsumshefa:

Автор на темата
noxKAMIKADZE
Нов потребител
Регистриран: 21 мар 2015, 19:46
Кара: Citroen C5 2.0i 144hp

Мнение от noxKAMIKADZE » 16 сеп 2018, 17:01

Е точно с такъв смс се свърза с мен този.

Като цяло мисля, че трябва да има къде да се подаде сигнал за такава възможна измама, но не съм сигурен къде. В полицията 100% ще ме гледат странно. Иначе намерих някакъв сайт, където може да се подаде такава жалба, което явно е към ФБР - https://www.ic3.gov/default.aspx

Писах там, но не очаквам кой знае какво. Да видим :)

Потребителски аватар

CitroZ

Регистриран: 19 окт 2005, 08:34
Кара: C5 2.0 Break Auto дизелянка
Контакти:

Мнение от CitroZ » 18 сеп 2018, 11:37

За съжаление в полицията сега са като слънчогледи, а ти си далече от образа на слънце.

Пример:
В нашия блок имахме тарашване на мазетата. Крадецът е влязъл през гаражната врата на паркинга, харесал си едно от колелетата, вързани там и се качил до мазетата, за да запълни раницата с консерви. Избушил всяко второ мазе, но повечето са били празни, така че нищо съществено не намерил. Влязъл в гаража, качил се на колелото и се отнесъл по усмотрение.
Комшиите намират срязания катинар с кабела и единия внимателно го отнася в районното където искат да подадат жалба и да приложат катинара към доказателствата. Чакат няколко часа някой да благоволи да им обърне внимание. Нейсе получават го (вниманието) във вид на приятелски съвет да не се занимават и прогноза че няма нищо да се намери. Въпреки добронамерения съвет, подават жалбата, прилагат доказателствата и си тръгват. На другия ден в продавалник лъсва колелото, но е на 1 час път. Обаждат се на обявата и говорят с "продавача", събират детайли за обявата и обратно в районното. Там отново услужливо чакат някой час. Срещат се с дознател ли... следовател ли.....не им знам кой кой е. Обясняват ситуацията. Питат какво ще се прави оттук нататък? Отговора е: ако накарате продавача, заедно с откраднатия предмет, да дойде на територията, която обслужва районното (където се намират в момента), ще можем да проверим версията ви. евала. Човека не си върна колелото.....

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

00214
"The future has arrived.It's just not evenly distributed...yet" - William Gibson
Events can move from the impossible to the inevitable without ever stopping at the probable

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Искам да си купя / Купих си - Citroen”