ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Разход на гориво. C5

Тук и само тук е мястото да се оплаквате, хвалите, питате и отговаряте за всичко, което е свързано с разхода на гориво на автомобила ви. Отнася се за всички модели.

msgs
Нов потребител
Кара: C5 Break 2.0 HDi 136 2006 Aisin

Re: Разход на гориво. C5

Мнение от msgs » 02 Сеп 2020, 17:45

За мен обяснението си е просто- разликата идва от колонката. Аз зареждам на 3-4 конкретни бензиностанции и по възможност на едни и същи колонки и когато аз лично си зареждам колата стандартната разлика борд-колонка е около 0,2-0,3л/100км., но когато ми я заредят служителите разликата може да отиде и над 1л/100км. Просто аз зареждам до първо изключване на пистолета, а служителя поне още 2 пъти допълва и разликата между моето "догоре" и тяхното е над 2 литра които прецакват сметките. Като бонус и зареждането на малки количества гарантирано бърка в джоба- дори и по нормативи точното количество сипано гориво от колонката се изчислява при големи обеми. Тоест сипвайки по 10-на литра шансът да получиш по-малко гориво е сериозен. И това по нормативи дори без да искат да те излъжат, а те обичайно искат :wink:

Другото което оказва уж дребна разлика са гумите- при стандарт 215/55/16 аз лично карам с 205/60/16 което е мизерна разлика от има-няма 2%, но на 1000км. това са си 20-на км. разлика и само единият размер гуми дава около 1л. нафта разлика. Аз разлика до 0,5л. спрямо борда я броя за що-годе нормална на база кой как зарежда, качество на нафта и състояние на мотора...

Аватар

ludvig

Кара: С 5 3V6 2001 автомат

Мнение от ludvig » 05 Сеп 2020, 18:26

Ейй, ма няма по-добро от печките бре. То не беше хвалба не беше чудо.
Остава и да се грижите за тези турляци малко повече.
Току що се прибрах от Камчия. На отиване ,между Бургас и Несебър карах зад един колега с С5. Мноого по нов от моя, ми всеки руски трактор би завидял на димната завеса. При това не го настъпваше.
По темата, 30 лв газ чисто магистрално каране на темпомат 130 км - 300км. Борда отчете 8.3 за бензин.
На връщане с много тежък вятър 130 на темпомат -290км с едно зареждане. Борда отчете 10.5за бензин.
Ограничението от 90 километра ( знаете участъка ) карах с 90 на темпомат.
Знам какво ще кажете : Ми то и на мен обърнато в пари с нафтата е толкова.
Съгласен съм, но пътувах спокоен че този зад мен може да диша.
Автомобила е бърз тогава,когато сутрин застанете до него и се страхувате да го отключите!

Аватар

ivan0v

Кара: C4 SX PACK 1.6 HDI 80kW '06

Мнение от ivan0v » 05 Сеп 2020, 19:17

Не мога да не се включа, пушилките не са заводски, всеки който видиш да пуши така, колкото и нова да е колата нещо и има или я е чипосвал и т.н. не е виновна колата.
Да допълня, че и за бензинови има една камара които не се грижат и пушат и смърдят якоо кат стара жигула, нз дали се сещате къф е кефа хахах.
Последно промяна от ivan0v на 05 Сеп 2020, 19:17, променено общо 1 път.

Vandan

Кара: C5 ІІ 2.0i 16V 2005г.

Мнение от Vandan » 05 Сеп 2020, 20:32

Хайде и аз да кажа за бензин - Плевен - Царево и обратно. Без магистралата бях на 6.6-6.8, на магистралата карах средно бързо 140, 150 на моменти и се вдигна до 7.0-7.1. Накрая общо средния бе 6.9.

msgs
Нов потребител

Мнение от msgs » 06 Сеп 2020, 03:13

ludvig написа:
05 Сеп 2020, 18:26
...
Не че съм изчел темата де, но не виждам никой да се хвали- показват се едни голи цифри, тук-там се обсъжда нещо и толкова. Щом ти смяташ за хвалба, че колата от профила ми харчи около 6/100 при спокойно каране извън града (не магистрала, а по села и паланки) и около 11/100 градско в тежък трафик (извън час пик и под 10/100 слиза) ОК, нека да е хвалба- мен просто ме радва положението 15-годишна кола на неясно колко км. (уж 200 000 по табло) карана с нашите "хубави" горива да показва разход много близък до този по каталог.
Относно димните завеси заповядай да ти покажа дърто 2.2 хди с изрязани де що има ЕКО-тъпотия и ако пропуши за повече от 5сек. общо между Бургас и Несебър ще ти го подаря и 5 бона ще ти дам да си имаш. По-интересното е другаде- пушилката се оправя с пари и желание, ти как ще оправиш гнусната миризма идваща от обгазените магарета под твоя капак?

ПС: Никога не съм схващал мазохизма да слагаш газ на повече от 4 цилиндъра? 6 и 8 цилиндъра се слагат в колата за да ти носят удоволствие като караш, а не да смърди из колата на пръднало магаре, а зад колата да се носи още по-гадна смрад.

Vandan написа:
05 Сеп 2020, 20:32
...
На тоя мотор май само разхода му е добър- как успяха да го заложат толкова проблеми в един двигател не мога да разбера :eiii:

Аватар

liuliu

Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 06 Сеп 2020, 05:45

Ако решиш на някоя сбирка да дойдеш и да подушкаш 6 - цилиндров мотор с газ и да се убедиш, че когато е на газ през дупето вади само пара, а когато е на бензин си мирише... при все, че газовата ми не работи добре. Миризмите са вследствие на пропуски по системата.
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

msgs
Нов потребител

Мнение от msgs » 06 Сеп 2020, 16:37

liuliu написа:
06 Сеп 2020, 05:45
...
Не, благодаря- щом нашите печки по подразбиране пушат като комина на ТЕЦ-а и тровят народа то тогава вашите обгазени магарета смърдят много яко...

Минал съм сигурно 500 000км. с коли на газ и съм наясно с положението и гадната смрад е доста масово явление- това обаче не променя факта, че не е правилно да се генерализира, нали :wink:

rumo71
Редовен
Кара: C5 2.7 Exclusive

Мнение от rumo71 » 06 Сеп 2020, 20:08

Миризмите са неприятни. Дали на дизел, дали газ, ако не е на кюфтета не. Затова дайте да си остане за разхода.

Моята,както съм писал и по-рано я пълня от светната лампа и до горе. На тези цени в момента е ми е 100лв точно. ( На последните 2 пъти до мен зареждат хора за 10лв! и даже им връщат стотинки за отстъпката! ей това оправдава миризмите).И съм убеден, че така е най точно за засичане.

Онзи ден пак ходих от Ст. Загора -София и обратно . Заредена до горе 466км даде ми по борд 6,7 което са 31л или е ок.
Обаче веднага след прибирането я качих на същата колонка и пое 38л! Това е 8.1л/100 или почти с 1,5л повече отколкото отчита борда.
Гледам какво съм писал преди 2 страници, когато ходих пак по същото направление. Тогава за същото разстояние и пак на таз колонка зареждано ми даде пак 8.1л/100 Тогава борда излъга по-малко - 7.2
Тоя борд лъже ужасно. На някой коли чета че има начин да се калибрира. На тази може ли?

Сега, като свърши и тоя резервоар ще сменя бензиностанцията, щото друго не виждам какво мога да променя.

Въобще относно разходите, не само тези за гориво, съм си свалил едно приложение в телефона drvivo и в него от януари 2019г вкарвам всички разходи по автомобила - ремонти ( кйто за радост са ми най-млкото перо) каско, данъци, зареждане и пр абсолютно всичко.
Приложението дава всякакви статистики с графики и прочие. Еми не са много приятни :x До края на годината, като платя още някой планирани неща почти ще я купя 2-ри път. И това само за 2 години

Аватар

ludvig

Мнение от ludvig » 06 Сеп 2020, 20:58

Борд компютъра лъже. Той изчислява по сложна схема : като отчита натискането на педала, скороста и изминатото разстояние.
Това е ориентировъчно, също като показателя за оставащи километри.
По мои наблюдения :
Ако държиш педала на поддържаща газ при постоянна скорост, борда показва по-голям разход.
Ако леко помпаш педала на газта при поддържане на постоянна скорост тогава отчита по-малко .
Може да проверите моите наблюдения.
Без значение какво ми показва борда, мойта винаги прави 250 км градско с 30лв газ.
Автомобила е бърз тогава,когато сутрин застанете до него и се страхувате да го отключите!

msgs
Нов потребител

Мнение от msgs » 06 Сеп 2020, 21:34

ludvig написа:
06 Сеп 2020, 20:58
...Без значение какво ми показва борда, мойта винаги прави 250 км градско с 30лв газ.
Да заложим по 10 бона на тая нагла лъжа искаш ли? Зареждаш на Лукойл догоре, ТИ караш 250км. градско и пак зареждаш- ако покаже под 30лв. колонката ти давам 10 бона, като покаже повече (дори и 1ст.) ми даваш 8 бона, връщаме кенефа ти за старо желязо и си ходиш пеша...

И на предната (Ц5 2.2хди), и на сегашната (от профила) борда ме лъже в рамките на статистическата грешка или 0,2-0,3л./100км.- писал съм горе за разликите в зареждането... И стига моля с вицовете и откровените лъжи как В6 200+ коня гълта буквално НИЩО- 30лв. газ днес са 36л. или 14,5л. градско, а това НЯМА НАЧИН да го постигнеш дори и на бензин, а на газ си едни 2л. горница. Приеми, че някои хора сме минали на газ повече отколкото ти някога през живота си ще направиш и нещата са ни пределно ясни. По-конкретно- аз съм минал 200 000+КМ на газ с В6 и В8 мотори и още имам такива под ръка, невъзможно е да слезеш под 15/100 в града- схващаш ли сега? Евтино е, но не е безплатно...

Сега ще ми обясняваш как ти лично щото си пич и всички ти се подмазват и ти правят минет докато те видят зареждаш на 45ст./литъра- не ми пука, разходът се измерва в ***л/.100км., а не в пари.

И не, няма да проверявам на "наблюденията" на човек който нагло и умишлено лъже като гнусен мангал. Тук хората са показали реални цифри от борда, чакаме твоите снимки с реални цифри. И не ми обяснявай "ама то газ и бензин е различно"- така е, на газ разходът ти ВИНАГИ Е ПОНЕ 1,5Л. ОТГОРЕ, обичайно е дори 2+л. горница при големите мотори.

Аватар

crazyfen

Кара: Citroen C5 X7 2.0 HDI 140 и 163 кончета

Мнение от crazyfen » 06 Сеп 2020, 22:28

Ти си бил много нагъл бе бай хуй :notright: Вчера се регистрирал да пита що за чеп е antipollution fault, днеска раздава 10 бинки щото видиш ли зад клавиатурата бил смел и наричал хората мангали. :tupo:
Упомена! Одере! Сдържам! Учуден! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс!

Аватар

ludvig

Мнение от ludvig » 07 Сеп 2020, 05:59

msgs написа:
06 Сеп 2020, 21:34
ludvig написа:
06 Сеп 2020, 20:58
...Без значение какво ми показва борда, мойта винаги прави 250 км градско с 30лв газ.
Да заложим по 10 бона на тая нагла лъжа искаш ли? Зареждаш на Лукойл догоре, ТИ караш 250км. градско и пак зареждаш- ако покаже под 30лв. колонката ти давам 10 бона, като покаже повече (дори и 1ст.) ми даваш 8 бона, връщаме кенефа ти за старо желязо и си ходиш пеша...

И на предната (Ц5 2.2хди), и на сегашната (от профила) борда ме лъже в рамките на статистическата грешка или 0,2-0,3л./100км.- писал съм горе за разликите в зареждането... И стига моля с вицовете и откровените лъжи как В6 200+ коня гълта буквално НИЩО- 30лв. газ днес са 36л. или 14,5л. градско, а това НЯМА НАЧИН да го постигнеш дори и на бензин, а на газ си едни 2л. горница. Приеми, че някои хора сме минали на газ повече отколкото ти някога през живота си ще направиш и нещата са ни пределно ясни. По-конкретно- аз съм минал 200 000+КМ на газ с В6 и В8 мотори и още имам такива под ръка, невъзможно е да слезеш под 15/100 в града- схващаш ли сега? Евтино е, но не е безплатно...

Сега ще ми обясняваш как ти лично щото си пич и всички ти се подмазват и ти правят минет докато те видят зареждаш на 45ст./литъра- не ми пука, разходът се измерва в ***л/.100км., а не в пари.

И не, няма да проверявам на "наблюденията" на човек който нагло и умишлено лъже като гнусен мангал. Тук хората са показали реални цифри от борда, чакаме твоите снимки с реални цифри. И не ми обяснявай "ама то газ и бензин е различно"- така е, на газ разходът ти ВИНАГИ Е ПОНЕ 1,5Л. ОТГОРЕ, обичайно е дори 2+л. горница при големите мотори.
Мочче , пий си редовно хапчетата.Но не прекалявай с тях. :mrgreen: :mrgreen:
Прав си , допуснал съм лека грешка. При сегашните цени на Газта, 36л х 0.85 ст са точно 30.6 лв.
Винаги зареждам на Лукойл и винаги на една и съща колонка.

Аватар

presidenta

Кара: : С5 2.0 HDI
Обратна връзка:

Мнение от presidenta » 07 Сеп 2020, 18:18

София - Халкидики - София, с час и половина - два чакане на границата +
София - Добринище - из Пирин малко - София с 3 колелета на багажника на теглича -
общо 1150 км, по борд е 5.7 литра на 100 км със средна скорост около 67 км/ч.
Citroen Xantia 1.6i -> C5 І 2.0 HDI

msgs
Нов потребител

Мнение от msgs » 08 Сеп 2020, 02:49

ludvig написа:
07 Сеп 2020, 05:59
....
Бягаш по тъча, но да повторя офертата горе- зареждаш догоре, правим 250км. градско наведнъж (на климатик, ти избираш маршрута, аз избирам времето) и като заредиш повече от 36л. ми дължиш доста пари и си ходиш пеша, ако са по-малко от 36л. забогатяваш рязко с 10 бона. Оправдания "климатик не ползвам" или "не карам в час пик" не важат- това не е баба Жига да отварям прозореца за да не умра от жега и щом си казал "мойта винаги прави 250 км градско с 30лв газ." (тъй де- 36 литра) това си значи по всяко време...
crazyfen написа:
06 Сеп 2020, 22:28
Ти си бил много нагъл бе бай хуй :notright: Вчера се регистрирал да пита що за чеп е antipollution fault, днеска раздава 10 бинки щото видиш ли зад клавиатурата бил смел и наричал хората мангали. :tupo:
Кротко с изразите, не е нужно да демонстрираш ниското си ниво- пък си просиш и наказание, в нормалните форуми за такова нещо си почиваш 1 седмица... И не, не съм питал нищо за ДПФ-а, но си ме запомнил щото ти казах в почти прав текст къде да си завреш "великият, обслужен и перфектен" десняк дето се опитваш да пробуташ на някой по-голям балък... И верно съм с рег. от вчера, но пък чета много отдавна и имам някакво формирано мнение за хората тук- за теб мнението ми никога не е било добро и за пореден път се доказа, че правилно съм преценил

Аватар

crazyfen

Кара: Citroen C5 X7 2.0 HDI 140 и 163 кончета

Мнение от crazyfen » 08 Сеп 2020, 03:04

Поредния без работа покрай пандемията :ochki: да не си бай Герги, мембер1 или 2 :ccc: Не аз наричам непознати хора "мангали и лъжци" Толкова ли няма какво да правиш, че осираш и тази тема? Моя кирлив десняк си е много добре да ти кажа. Виждам, че буди голям интерес, във всяко твое мнение се говори за него :cool:
Упомена! Одере! Сдържам! Учуден! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс!

Аватар

presidenta

Кара: : С5 2.0 HDI
Обратна връзка:

Мнение от presidenta » 09 Сеп 2020, 09:37

presidenta написа:
07 Сеп 2020, 18:18
София - Халкидики - София, с час и половина - два чакане на границата +
София - Добринище - из Пирин малко - София с 3 колелета на багажника на теглича -
общо 1150 км, по борд е 5.7 литра на 100 км със средна скорост около 67 км/ч.
И след 20 км в София средната скорост спадна до 64 км/ч :) Егати - няма и 1.8%, а спадът е 4.5%.
На бензиностанцията - излезе 6 на 100 разхода с тези 2 литра софийски :)
Citroen Xantia 1.6i -> C5 І 2.0 HDI

Аватар

CitroZ

Кара: C5 2.0 Break Auto дизелянка
Обратна връзка:

Мнение от CitroZ » 09 Сеп 2020, 12:55

Аз с читавите дюзи не виждам много голяма разлика - от 8.4 да слезе до към 8.0 на 100. За сметка на средната скорост, де. Ама сега дойдоха едни 3 глоби и ще се кротна. Нашивковците са навсякъде...
Градското го засякох чисто в София за около 450км - 9.8 . Може Гената да се окаже прав, че компа е пипан. Той упорито показва на извънградско стойности по книжка. На градското е почти верен с разхода, но пък градският разход ми е като по книжка....

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

00214
"The future has arrived.It's just not evenly distributed...yet" - William Gibson
Events can move from the impossible to the inevitable without ever stopping at the probable

Аватар

liuliu

Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 09 Сеп 2020, 14:55

Само във форумите колите са на реални километри (другото е италиански скрап) и дизелите харчат по - малко от каталожните данни. :mrgreen:
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Аватар

Mitko64

Кара: Караше Ксантия 2,1 TD,С5 II 2,0 HDI сега С5 X7 2,2HDI 150KW 204кс. 2015г. EXCLUSIVE

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Mitko64 » 09 Сеп 2020, 21:48

:wink: И бензиновите във форумите са доста икономични,Людмиле,дори някои връщат гориво, бензин или газ,зависи какво горят. :-P
Средна скорост 51км/ч.-8367 изм. км.-6,8л. Толкова показва,дали е така,Божа работа,колкото толкова. :amii: :coffee:
Футболът е на живот и смърт за мен? Не,нещо повече!
Бил Шенкли

Аватар

member01

Кара: xantia

Мнение от member01 » 09 Сеп 2020, 22:54

100 лева на сегашните цени за дизел -1100 км. до лампа. 2.2 битурбо 170 кс :D :D Новоизлюпеният колега msgh да се изкаже?
Ситроен е начин на живот!

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Разход на гориво”