ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Anti pollution faulty

Тук и само тук е мястото да се оплаквате, хвалите, питате и отговаряте за всичко, което е свързано с разхода на гориво на автомобила ви. Отнася се за всички модели.

Автор на темата
Деян Дянков
Новак
Регистриран: 12 мар 2018, 17:09
Кара: Citroen C3 Picasso diesel

Anti pollution faulty

Мнение от Деян Дянков » 12 мар 2018, 17:19

Здравейте,
От 2 седмици със семейството сме горди собственици на C3 Picasso. Това ни е първата дизелова кола, след много бензини. Аз имам опит с дизел покрай служебни бусове, но не и като водач. През уикенда се разходихме до морето и на връщане заредихме на OMV на 150 км. посока София. Даде около 5,5 разход, но на влизане в София се появи "Anti pollution faulty". Днес пак. Сипах добавка за почистване на дюзите, изчезна индикатора, но по - късно пак. Като изгася и запаля отново го изписва, но тръгва и върви без проблем. Колата е на 60000 км. При покупката мина диагностика в сервиза в "Дианабад" и казаха, че няма забележки. Моля, за съвет и мнение по въпроса.

Потребителски аватар

mIRIx

Регистриран: 25 юли 2007, 22:53
Кара: Citroen Секси 1.5 D - 2001 без тунинг елементи, Citroen C5ко 2.0 HDi 138 2004 на края exclusive без топлене на дупарата.

Мнение от mIRIx » 12 мар 2018, 21:24

Пак диагностика. Да се види разшифровката на грешката. Дава я от ФАП че до налягане на гориво.
Не се сърдете, че пиша грешно! на тъмно и с телефон, особено лоша комбинация. Ако някой се дразни много да ми пише на ЛС да си поправя грешките!
Няма нищо по хубаво от домашната бира и 5 ++ цилиндров двигател
||| \~/ - Скара Бира
Изображение пот на 100 м. с таз ръчна количка

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Разход на гориво”