ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Включване на AUX порт при C4 RD4 Радио/CD

Потребителски аватар

kmonev
Редовен
Регистриран: 06 юли 2008, 11:14
Кара: Ситроен С4 1.4 бензин
Контакти:

Re: Включване на AUX порт при C4 RD4 Радио/CD

Мнение от kmonev » 14 мар 2012, 08:31

luky, ще запиша музика с по високо качество и ще пробвам. свързването е просто - вади се машинката, от куплунга отзад вземаш сигнал /или от платката както е при мен/ и свързваш кабела с женски стерео куплунг, който пък аз съм извел отстрани. схема на свързването има тук във форума.

PS. теста на highbit MP3 / FLAC при мен показва, че качеството е много близко до това на CD, може би една две идеи като сила на звука е по слаб сигнала, не знам защо. ползвам Iphone4 за източник.
===============================================
Just be You !!!

Потребителски аватар

nickybg87
Редовен
Регистриран: 24 юни 2010, 09:18
Кара: C4 II 1.6 THP

Мнение от nickybg87 » 04 май 2012, 12:09

Интересува ме ако си взема това: http://www.ebay.com/itm/Citroen-USB-SD- ... 47&vxp=mtr или това http://www.xcarlink.bg/anycarlink-avtom ... th-Citroen и го свържа към CD-то ми дали ще ми изписва песните на екрана или само ще ми пише AUX Input да кажеме и до там? Мойто CD чете mp3-ки, но целта е да се използва флаш памет, а не CD-та.

deansmith
Нов потребител
Регистриран: 02 юни 2011, 15:59
Кара: C4 Grand PICASSO

Мнение от deansmith » 15 ное 2012, 22:55

Здравейте,

първо голямо мерси на Coolman за темата.

И второ имам един въпрос.
Ако AUX ми е активиран трябва ли да ми се появява при натискане на бутона
Source, независимо от това дали е свързан кабел отзад и този кабел е свързан правилно?

Идеята ми е че направих всичко както е описано в темата, проблема е обаче че при натискане на бутона Source не ми се появява опция за AUX.
Карах колата, още преди да изпълня цялата процедура на Coolman по свързването, да го активират и казаха че е готово. Още тогава не се появяваше, но аз реших че може би трябва да се свърже кабела на CD-то отзад, за да се вижа в менюто на бутона Source.....

та въпроса, ако AUX ми е активиран трябва ли да ми се появява при натискане на бутона
Source, независимо от това дали е свързан кабел отзад и този кабел е свързан правилно?

Благодаря за отговорите.
C4 Grand Picasso 1.8 бензин / BVM

Потребителски аватар

zahadum
Заядливко
Регистриран: 27 май 2007, 16:32
Кара: С4 SX PACK 1,6 HDI 110ch NOIR PERLE,C3 EXCLUSIVE 1.4i LPG Rouge Lucifer,XSARA 1,6i 98г.

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от zahadum » 16 ное 2012, 08:40

Да ,трябва да се появява.
Гледаш го - куче.. мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го - човек, наконтен, облечен, а в душата.. в душата помияр!

deansmith
Нов потребител
Регистриран: 02 юни 2011, 15:59
Кара: C4 Grand PICASSO

Мнение от deansmith » 16 ное 2012, 23:04

Захадум,
благодаря!

След като беше активиран AUX-a вече наистина всичко тръгна с песен :)
C4 Grand Picasso 1.8 бензин / BVM

Потребителски аватар

wind

Регистриран: 28 окт 2005, 20:59
Кара: C5(X7)-2.0HDI,Auto Exclusive(2008)×2

Мнение от wind » 08 фев 2013, 22:05

Здравейте.
1.Бих желал да си свържа ipod към стереото,на мястото на фабричния сд-чейнджър.Не става въпрос за сваляне на радиото,а за свързване под пасажерската седалка,където е сд-чейнджъра към буксата,към която е свързан той към момента.Така и не разбрах трябва ли ми някакъв адаптер или само преходен кабел,който да вържа на буксата?
2.Още нещо,възможно ли е да свържа ipod по друг начин и да си оставя функциониращ сд-чейнджъра?
Радиото е RD4 c MP3 на C5.Въпреки че съм разглеждал многократно темата не намирам отговор на моя въпрос!?Благодаря.(Благодаря за отговора на zahadum :evala: в раздела на Ц5,ако има някой още нещо да добави?)

bobini
Новак
Регистриран: 06 мар 2010, 09:09
Кара: Нямам

Мнение от bobini » 26 окт 2013, 19:29

Въпрос, радиото ми е RD4 1-01. Естествено веднага опитахме да го активираме с един приятел с лексията, но одирахме на камък. Влиза чрез програмата, намира менютата –активни, може да ги коригира, но нему дава да запамети настройките и нищо не става. Няколко опита, но нищо. И не може да разберем защо, чудя се да не би да ми трябва ъпдейт нещо на софтуера на самото CD. Или може би по някакъв по особен начин става не знам. Някой ако е правил тази манипулация, моя за помощ по самото активиране. Кабел направихме, схема вземе от нета. Тука нещо се губаят снимките.

Je100k
Новак
Регистриран: 07 май 2014, 17:55
Кара: C4 Coupe- 1.6i

Мнение от Je100k » 07 май 2014, 18:49

Здравейте колеги.

От скоро съм собственик на С4 купе и реших малко по малко да почвам да си го правя. Като започна от музиката, та взех си DENSION gateway 300 ,след като го свържа за радиото Blaupuntk RD4 и натискане на бутона Source абсолютно нищо не ми излиза. След като доста се поразрових стигнах до мисълта че AUX не ми е пуснат. Въпросът ми е ако го активирам с програма Lexia (тъй като съм си я купил за такива цели) дали ще стане и от къде стават тиа шашми или трябва да си купувам преходник.

Мерси предварително.

cruise
Нов потребител
Регистриран: 14 дек 2010, 10:31
Кара: Citroen C4 2.0 HDI 100KW(136h.p.)

Мнение от cruise » 04 май 2015, 09:02

Здравейте,
Да задам едно въпросче. Citroen C4 Blaupunkt RD N1-01. Lexia 3.47. Наличен bluetooth handsfree вграден.
Влизам с Lexia-та на радиото AUX1 KML ..... ; AUX2 disable.
Правя си кабел изключвам bluetooth-а правя AUX1 classique ; AUX2 disable появява се source AUX1 и MP3 свири

Виждам че AUX2 няма свързани кабели. (Знам че има писания че когато има bluetooth не може да се активира AUX но защо).
Когато AUX1 KML ..... ; AUX2 не мога да променям Защо? Или да го приема че е така.

Потребителски аватар

ivan0v

Регистриран: 16 юни 2016, 11:35
Кара: C4 SX PACK 1.6 HDI 80kW '06

Мнение от ivan0v » 16 яну 2019, 16:40

CoolMaN® написа:
23 ное 2006, 16:54
Ще опиша стъпка по стъпка как да си включите AUX1 или AUX2 на Citroen C4 RD4 Radio/CD.

1. Трябва да си намерите тел с дебелина около 3мм. не по дълга от 40см.

Изображение

2. Отрязвате телта наполовина

Изображение

3. Извивате отделните парчета както е показано по-долу

Изображение

4. След това с така огънатите телчета отивате при CD-то и ги вкарвате в отворите

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

5. На снимката по-долу е изобразено къде трябва да се включи AUX-1 и AUX-2. При мен AUX-1 е зает предполагам от HandsFree-то, но който няма ще бъде свободно.

Изображение

Изображение

Описание на Blaunkpunt RD4
Изображение

6. След това намирате някой стар компютър и му взимате кабелчетата които се закачат на дъното и служат за LED индикация. Това са PowerLED,HDD Led, Speaker и др.

Изображение

Изображение

7. Ще Ви трябва и този кабел, като ще отрежете чинчовете от него.

Изображение

8. Връзвате кабелите

Изображение

Изображение

И сега остава да се активира от компютъра или в случая от АМК. Аз утре имам среща в 15ч. и ще видим какво ще направят.

Следва продължение.....
Възможно ли е да се качат на ново снимките от материала, т.к. не се виждат вече. Благодаря.

Потребителски аватар

TheReaper

Регистриран: 11 мар 2009, 21:31
Кара: C5 II 2.0 HDI 138

Мнение от TheReaper » 22 яну 2019, 01:32

Мисля, че в този документ има почти всичко нужно:
https://www.c5club.cz/files/pdf/add-aux.pdf

Относно кой пин кой е:
Изображение

Самото радио се сваля като се пъхнат едновременно четири дълги и твърди неща в дупките му. Преди го правех с четири малки отверки за фина механика, сега имам комплект за разпарчетосване на радиа и табла от AliExpress. В общи линии, каквото имаш подръка.
LZ1MII

Потребителски аватар

The Shaman

Регистриран: 23 ное 2013, 09:10
Кара: Citroën C4 Picasso 2.0 HDI; OUTLANDER

Мнение от The Shaman » 11 юни 2019, 06:09

Здравейте.
Изчетох темата, но не ми стана ясно на 100% мога ли или не да имам AUX? С Bluetooth съм и това ми е заето:
Изображение

Има ли смисъл да взимам този кабел в такъв случай:

Изображение

Имам и още един въпрос. Защо не мога да си пусна музика през Bluetooth от телефона например? Колата се свързва с телефона, но само за разговори. C4 Picasso

Потребителски аватар

ivan0v

Регистриран: 16 юни 2016, 11:35
Кара: C4 SX PACK 1.6 HDI 80kW '06

Мнение от ivan0v » 01 юли 2019, 14:29

Монтирах си кабела за AUX много лесно се маха всичко и го изкарах през жабката, има дупка до плафона, сега остана да видя къде как да го активирам. :)
Който поръчва кабел да знае, че жака е малко по дебел от към пластмасата и не става на телефон с калъфа, за да не махам калъфа имам нещо като донгъл останал ми от стар телефон.

Потребителски аватар

TheReaper

Регистриран: 11 мар 2009, 21:31
Кара: C5 II 2.0 HDI 138

Мнение от TheReaper » 03 юли 2019, 22:36

На втора и трета страница от PDF-а, който качих по-рано е обяснено даже с картинки, но сега ще го обясня и с думи.
- Ако радиото е с една антена и има хендсфри, не може да се свърже AUX.
- Ако радиото е с една антена и няма хендсфри, AUX се свързва на показаните с номера на картинките пинове за AUX1
- Ако радиото е с две антени и няма хендсфри, AUX се свързва на показаните с номера на картинките пинове за AUX1
- Ако радиото е с две антени и има хендсфри, AUX се свързва на показаните с номера на картинките пинове за AUX2 като пиновете просто се добавят в съществуващата букса за хендсфрито.
LZ1MII

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Радио / CD / MP3 / Bluetooth / Навигация”