ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Подмяна на предните говорите на Citroen c4

Потребителски аватар

Автор на темата
eng.Hristov
Нов потребител
Регистриран: 26 ное 2015, 09:28
Кара: Citroen C4 Hatchback 1.6 i 16v
Контакти:

Подмяна на предните говорите на Citroen c4

Мнение от eng.Hristov » 02 дек 2016, 14:29

Здравейте,
Имам нужда от малко помощ, едната тонколона /предна намираща се в шофьорската врата/, загуби баса си. С две думи ако има бас някоя песен и я слушам малко по-силно бучи ужасно.
Искам да си закупя оригинална тонколона и да я сменя сам. Дори вече съм намерил такава тонколона 1:1 - 16.5 см.
Проблема идва в това, че не знам точно как се сваля кората на вратата. Открих подобни теми във форума, но снимковият материал не същестува вече.
Клипове в интернет също не открих, поне за старият модел 2004-2010, за новият има, но разбрах, че е различно.
Притеснява ме това, да не счупя някой щифт.
Моля ако някой колега е правил тази интервенция или има снимков материал да помага.

ZinG
Новак
Регистриран: 07 дек 2016, 17:44
Кара: Citroen C4 2005 1.6

Re: Подмяна на предните говорите на Citroen c4

Мнение от ZinG » 30 дек 2016, 14:15

Здравей,

За съжление се научих по трудният начин. И аз като теб исках да сменя колонките, тъй като си мислех, че едната вече се е "разпърдяала" и отидох в Авител, но там ме отрязаха и ме хвърлиха на колонки за 129лв., а после отидох на бул. България в сервиз за аларми и музика МАК или нещо такова, там ми сложиха Алпина най-исък клас за 60лв. и свиреха ужасно. Поисках да ги сменим, като ми сложиха някъв Кенууд, който също ми звучеше по-зле от фабричините и на края си взех от морга 2 колонки.
Та кората се сваля по следният начин:
първо развиваш болчетата по контура на вратата - две от от страни и едно долу в ляво или съответно в дясно ( зависи от врата)
После имаш да махнеш рамката на дръжката - тя е на щипки леко я натисни с отверка и излиза и внимавай, че се чупят.
СЛед това имаш болт в "долапчето" зад бутоните ти за стъклата - след това вадиш цялата конзлка с бутоните - пак с отверка и много внимавай, защото се вади адски трудно според мен.
Най-накрая просто вдигаш кората от долу на горе и тя се сваля - на 6 щипки е.
Да ти кажа не си заслужава да плащаш за това, защото аз вече го направих един път и час след това си го направих сам, а ме глобиха 15 лв. на врата за това.
Дано съм ти бил полезен.

Поздрави и ако знаеш техническите спецификации на фабричните ASK говорители можеш да споделиш, че никъде не намирам инфо за тях.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Радио / CD / MP3 / Bluetooth / Навигация”