ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

C4 new- Навигация

Автор на темата
megdan
Четящ
Регистриран: 10 авг 2009, 17:12
Кара: Renault Megane, Citroen C4 II

C4 new- Навигация

Мнение от megdan » 18 мар 2013, 17:12

Здравейте,

От една година имам C4 new и си карам с някаква абсурдно остаряла карта на България.
Интересуваме какъв е модела на навигацията?
От къде могат да се намерят карти и дали е възможно да се сложат POI със камерите и радарите ?

Също така ме интересува дали има възможност да се включи камера за заден ход ?

Благодаря предварително.

Снимка на навигацията : Изображение

..::[ Редакция (18 Мар 2013, 18:12)

За сега намерих само това :

http://c4owners.org/plugins/forum/forum ... php?153234

Някой може ли да потвърди, че навигацията е RT6 (има някакъв спор явно има две версии) моята има абсолютно същите екрани като тази от линк-а?

В темата се споменава нещо и за камера, но много бегло. :hmm:

Потребителски аватар

dodo
Редовен
Регистриран: 14 юни 2012, 09:15
Кара: Пежо

Re: C4 new- Навигация

Мнение от dodo » 18 мар 2013, 19:19

Картите за България не са стари, а непълни. И други няма да намериш. Не искам да те отегчавам с подробности, но за камера за задно виждане също можеш да забравиш. За останалото виж при Ситроен какво имат изобщо.
अंधों के बीचमें काना राजा

Потребителски аватар

zahadum
Заядливко
Регистриран: 27 май 2007, 16:32
Кара: С4 SX PACK 1,6 HDI 110ch NOIR PERLE,C3 EXCLUSIVE 1.4i LPG Rouge Lucifer,XSARA 1,6i 98г.

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от zahadum » 18 мар 2013, 19:25

:lol: :xixi3: Колега,ти каква навигация имаш,че даваш такива заключения?
Моята карта е доста подробна,имам вързана камера за заден ход и имам инсталирани радарите към 03.2013г.
Гледаш го - куче.. мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го - човек, наконтен, облечен, а в душата.. в душата помияр!

Потребителски аватар

CoolMaN®

Регистриран: 03 яну 2013, 12:14
Кара: Citroen B71 DV6C (9HR) /BVM6

Мнение от CoolMaN® » 18 мар 2013, 19:30

dodo написа:Картите за България не са стари, а непълни. И други няма да намериш. Не искам да те отегчавам с подробности, но за камера за задно виждане също можеш да забравиш. За останалото виж при Ситроен какво имат изобщо.
Поредната глупост!

Потребителски аватар

dodo
Редовен

Мнение от dodo » 19 мар 2013, 08:05

При толкова много специялисти защо ли си правя труда да пиша изобщо...
ex-CoolMaN®: Дали ще дочакам някакъв коментар от теб, който съдържа и някаква информация по темата, а не само общи приказки? Или по всички теми вече си писал и да използваме търсачката?
zahadum: Става дума за "eMyWay"; RT4 - поне тази е на снимката. Картите за България са като от преди 10 години и видео-входа е изключен, щом двигателя работи (да добавя: доколкото си спомням, преди някой пак да ме е захапал)

Потребителски аватар

zahadum
Заядливко
Кара: С4 SX PACK 1,6 HDI 110ch NOIR PERLE,C3 EXCLUSIVE 1.4i LPG Rouge Lucifer,XSARA 1,6i 98г.

Мнение от zahadum » 19 мар 2013, 08:11

Тъй като имам наблюдения върху RT4 и еMyWay,смея да твърдя,че картите и на двете биват.За видео входа не си прав,активен е до скорост от 5-10 км/ч което обаче лесно се премахва софтуерно.А CoolMan е един от пионерите на RT4, и може да ти каже/покаже доста за нея.Затова те попитах, на база на какво изкаваш такива заклчения?
Гледаш го - куче.. мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го - човек, наконтен, облечен, а в душата.. в душата помияр!

Потребителски аватар

dodo
Редовен

Мнение от dodo » 19 мар 2013, 10:26

Точно това имах в предвид, като писах "доколкото си спомням" - прав си за видео-входа, бях забравил. За софтуерни промени не споря, защото нито знам как се правят, нито познавам някой който може. При Ситроен няма да се съгласят, за мен това означава, че не става. А иначе има хора, които могат цялата кола да разглобят и да ти направят нещо съвсем ново - за това не говорим, ставаше въпрос за "простосмъртни", без Лексия - поне така разбрах. Колкото до картите, говоря за личен опит от миналото лято, когато съм се мъчил като грешен дявол с адреси в София и околностите. Затова лично аз не бих си купил кола в България с тази навигация.
Понеже това е форум, пиша каквото знам и смятам за правилно, без да претендирам, че съм прав или всичко знам. Та така колеги....

Автор на темата
megdan
Четящ

Мнение от megdan » 19 мар 2013, 10:50

А колеги моля да оставим да говорят фактите, картите ми са стари (и съответно и неточни) колегите с Renault Fluence си обновиха картите и даже им се появи нова отсечка от магистрала тракия.

Мисля че на 2/3 от въпросите успях да намеря и сам информация (нови карти /обновен софт, и камери за скорост) на следните линкове:

Камери:
http://www.navizone.bugs3.com/rt456/6/en/

Update:
http://gpsunderground.com/forum/peugeot ... -21-a.html

Карти:
http://gpsunderground.com/forum/peugeot ... myway.html -тук има някакъв евентуален проблем с код който се въвеждал (проверих на моята и като вляза в map management има някакъв код, който изкарва за вече инсталираните карти).... :ochki: !?

Все пак остава въпроса за камерата за заден ход (както за софтуерната така и за хардуерната възможност).

Ако можем да потвърдим и че горните линкове са за моята навигация ще е супер.

П.П. Предварително благодаря за усилията на колегата zahadum!!!!

Потребителски аватар

dodo
Редовен

Мнение от dodo » 19 мар 2013, 11:55

колега megdan,
единствената официална страница е
http://citroen.navigation.com/
или при производителя:
http://www.navteq.com/
Тези, които ти си намерил са за пиратски софтуер - това ти е ясно, нали?
Колкото до камерата за задно виждане, да на теория е възможно и в С5/ДС5 я има серийно, но поне аз досега не съм чул някой да го е правил. Затова и ти писах в началото да забравиш, защото няма някакъв адаптер, който се слага за 5 минути у дома. А иначе всичко е възможно...
Така че ти желая успех, аз не бих се занимавал, но ти явно си ентусиаст.

Потребителски аватар

zahadum
Заядливко

Мнение от zahadum » 19 мар 2013, 12:26

dodo написа:За софтуерни промени не споря, защото нито знам как се правят, нито познавам някой който може.
Двама от тези хора са писали в темата. :wink:
dodo написа: А иначе има хора, които могат цялата кола да разглобят и да ти направят нещо съвсем ново - за това не говорим
Двама човека ,който са го правили също са писали в темата. :mrgreen:
dodo написа:Понеже това е форум, пиша каквото знам и смятам за правилно, без да претендирам, че съм прав или всичко знам
Затова те попитах ,на каква база даваш такива крайни заключения.

Към колегата megdan,кажи с коя версия на картите си и с коя версия на софтуера.Ако не знаеш как, пише го в книжката за екплоатация.

Автор на темата
megdan
Четящ

Мнение от megdan » 19 мар 2013, 15:26

Не намерих в книжката къде е написано как се вади версията но по интуиция задържах сетъп бутона и през някакво диагностично меню излезе това:

Картите са си остарели доволно:

Така като гледам следва update към 2.21 !? :amii:

Потребителски аватар

zahadum
Заядливко

Мнение от zahadum » 25 мар 2013, 12:27

Ако за някой не е ясно,навито е e-MyWay.За съжаление няма да ти свършат работа пиратските карти, защото ще ти иска код(поне докато не пробваш).Ако си решил да пробваш, го направи преди да си качил новият софт.Другият вариянт е 150 евро от Навтек.От линковете,който си дал може да научиш доста неща,затова прочети пак това ,което се отнася за твоят модел нави.

..::[ Редакция (25 Мар 2013, 12:27)

Колега,измислили някакво решение?

Автор на темата
megdan
Четящ

Мнение от megdan » 10 яну 2014, 17:08

Здравейте колеги!

За много години!!!

Най-накрая ми остана време да се позанимавам отново с карите на ГПС-а след като вече станаха нетърпимо стари ;)

Понеже не ми се рискуваше със update на софтуера от форум, а колата е гаранционна- отидох Citroen и казах че имам проблеми с навигация.

След 6 часа бавене отговора беше "нищо не направихме чакаме от Франция диск за update на навигацията".

Та така сега ще видим какво ще направят поне ако го обновят с чиста съвест качвам картите от форума.

Някой да има нова информация относно камерата за заден ход ?

Потребителски аватар

amokachi
愚かな弁護士
Регистриран: 08 яну 2007, 09:58
Кара: Пабло Picasso B78 1.6 e-HDi

Мнение от amokachi » 21 мар 2016, 12:09

Да не отварям нова тема. Какви са ви впечатленията от алгоритъма за изчисляване на маршрутите? С най-новите карти съм, но направо ме забива през никому неизвестни пътечки. Дали ще дам най-кратък маршрут или най-бърз е без значение. Пример от последния уикенд. Маршрут София - Белово - Велинград - Пазарджик - София. На отиване, ме кара да сляза от магистралата далеч преди отбивката за Мухово. Даже не помня дали въобще имаше маршрут през магистралата. От Белово ме караше да завия към Мененкьово. :? :shock: На връщане, от Пазарджик ме забива посока Драгор - Динката и от там да се кача на магистралата. И като за капак, от магистралата за по-пряко да мина през Лозен. Аз ли не задавам правлно задачата или си е такава навигацията?
http://6lyokavitza.org/
Only when the last tree has been felt,
the last fish caught,
the last river poisoned,
will you know, that men cannot eat money.

Няма ненаказано добро

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Радио / CD / MP3 / Bluetooth / Навигация”