ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Искам Басс!?

Потребителски аватар

Автор на темата
nickybg87
Редовен
Регистриран: 24 юни 2010, 09:18
Кара: C4 II 1.6 THP

Искам Басс!?

Мнение от nickybg87 » 24 авг 2010, 20:12

Здравейте. Навъртях вече 2600 км на красавицата ми и започва да ми липсва яката музика от предишната ми кола :) Ще ми се поне малко да засиля баса. Обмислям тука 1-2 варианта и ми се ще да помагате със съвети и идеи. Значи първата ми идея е да си оставя всичко оригинално и само да добавя един усилвател и една компактна бас каса. Така обаче не знам до колко ще стане добре, тъй като сигнала от оригиналния плеър едвали е много добър. Втория вариант е същия, но с подмяна и на плеъра с някой pioneer, apline и т.н. Това обаче изобщо не ми се ще, защото там са и контролите за управление на компютъра. Четох, че има някви адаптори с които може само от волана да се прави всичко...нооо някак си не искам да си развалям вида на колата. И третия и най-скъп вариант е...оригинално TV, NAVI, BLUETOOTH BLA BLA BLA + 7' LCD + споменатите вече усилвател и каса. Интересува ме обаче дали има смисъл от гледна точка на разлика в качеството на сигнала и настройките. Ако има някой с въпросния модел нека моля да сподели. Приемам и всякакви други предложения и съвете, но все пак да са аргументиране, а не от сорта на "мани ги тия Pioneer за нищо не стават" и т.н. :D

Потребителски аватар

zahadum
Заядливко
Регистриран: 27 май 2007, 16:32
Кара: С4 SX PACK 1,6 HDI 110ch NOIR PERLE,C3 EXCLUSIVE 1.4i LPG Rouge Lucifer,XSARA 1,6i 98г.

Член на Клуб Ситроен-България

Re: Искам Басс!?

Мнение от zahadum » 24 авг 2010, 21:03

nickybg87 написа:оригинално TV, NAVI, BLUETOOTH BLA BLA BLA + 7' LCD +
Оригинално с TV няма. :cry: Голяма разлика в звука няма(да не кажа,че няма никаква),според мен не си струва да наливаш много пари за един голям цветен екран,който няма за какво да ползваш.Навито е пълен та*ак,като изключим София .

Относно първата идея с всичко оригинално и само един бас ,има колеги който са го правили нека те да споделят.
Относно втората с някой добър афтърмаркет плеър -като цяло не е лошо.Единствения недостатък е ,че няма място къде да се събере плеъра :) и е сравнително скъпо за изпълнение ,ако се преправи.Иначе това е най-доброто,защото може да съчетаеш всичко в едно .Като цена няма да излезе повече от 2500 лв,но това при условие ,че някой се навие да ти отреже гредата която държи таблото и да монтира плеъра.

Иначе онея от Pioneer много си ги бива. :evala:
Гледаш го - куче.. мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го - човек, наконтен, облечен, а в душата.. в душата помияр!

trapo
Новак
Регистриран: 22 май 2010, 16:45
Кара: Citroen Berlingo 1.9D ; Citroen XM 2.0i

Re: Искам Басс!?

Мнение от trapo » 22 сеп 2012, 21:59

Здравейте, колеги,

Реших да пиша в тази тема за да не отварям нова, която ще е същата.

Аз съм РЕШИЛ да задържа оригиналното аудио в моята С4 и само да добавя бас.
Въпросът ми е от къде да взема сигнал за усилвателя, кои пинове трябва да се ползват и има ли изобщо чист сигнал, който да не е към говорителите. Не искам да взимам сигнал от говорителите, защото реших веднъж да пробвам и стана чорба!!!

Ако някой има представа нека пише!

Бллагодаря предварително!

Поздрави!

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Радио / CD / MP3 / Bluetooth / Навигация”