ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Проблем с окачването на Ситроен C5 2.0HDi

Производство: (2000-2017)

Модератори: bateborko, glorious

russsy

Регистриран: 18 мар 2013, 03:34
Кара: Citroen C5 3.0 V6 Exclusive 2002

Re: Проблем с окачването на Ситроен C5 2.0HDi

Мнение от russsy » 06 апр 2018, 11:44

Павлине, до къде докара, нищо не казваш :)

Автор на темата
Pavlin557
Нов потребител
Регистриран: 20 мар 2018, 11:54
Кара: Ситроен C5 2.0HDi

Мнение от Pavlin557 » 07 апр 2018, 17:52

Ехеехе маже, момчета и жени може би :hihihi: нещата са готови остана само да се изправи рога от пред :( за да може да се закачи бронята
Изображение

Добавено от автора след 6 минути 9 секунди:
Благодаря на хората отзовали се на моята тема, и въпреки всичко, няма как и да се избегне отидоха към 250-300 лева за оправянето на колата да изглежда по този начин... за жалост все пак, не знам дали ми е дошъл акъла а на 20 години станах, но да се надяваме че вече няма да има такива ексцесии с този автомобил, понеже както казах и преди в двора има 10 мпс-та и никоя не е толкова нова и модерна .. хаха

Добавено от автора след 5 минути 13 секунди:
Понеже седя и гледам темата, се чудя сега от къде мога да си намеря броня на изгодна цена, ако имате някакви предложение бих се радвал да ги споделите. :)

Потребителски аватар

daniel cvetkof

Регистриран: 05 дек 2008, 14:42
Кара: С Crosser 2.2hdi

Мнение от daniel cvetkof » 07 апр 2018, 18:17

https://www.megaparts.bg/products/avtoc ... ubmitted=1
Това,че пише комби да не те притеснява в твоя случай
Колкото повече,толкова повече!
Мечо Пух

Автор на темата
Pavlin557
Нов потребител

Мнение от Pavlin557 » 07 апр 2018, 18:38

Приятелю 2.0 HDi :( 107 коня, ако на се лъжа

Потребителски аватар

liuben

Регистриран: 23 фев 2005, 18:46
Кара: Citroen C5II 4hx+4hp20

Мнение от liuben » 07 апр 2018, 18:59

Всяка броня от Ц5 до 2005г. (Фаза 2) независимо от разновидността на купето и мотора стават за теб.

Изпратено от моят Redmi Note 4x с помощта на Tapatalk

Автор на темата
Pavlin557
Нов потребител

Мнение от Pavlin557 » 07 апр 2018, 19:14

Ааахаа е екстра значи, въпроса е парите да се намерят ..., но не знам какво не му е харесало в рога на майстора смисъл нещо изкривено ама какво? На мен ми се вижда, че всичко си е наред?

Потребителски аватар

daniel cvetkof

Регистриран: 05 дек 2008, 14:42
Кара: С Crosser 2.2hdi

Мнение от daniel cvetkof » 07 апр 2018, 19:51

През целия си съзнателен живот съм се стремял да помагам на хората безкористно и никога не съм ги лъгал в техен ущърб,но доста често съм срещал ето това-недоверие и присмех!
За това мисля,че хората не го заслужават!
Всеки да се спасява както може!
Колкото повече,толкова повече!
Мечо Пух

Автор на темата
Pavlin557
Нов потребител

Мнение от Pavlin557 » 07 апр 2018, 20:13

Не бе, стига, тук сме за да си помагаме, на тема ситроен а не да се хулим или нещо подобно, прав си и ти за това което казваш, но все пак тази тема я повдигнах с умисъл да разбера повече неща за кола, която нямам представа какво и е техническото положение смисъл техниките бих казал... тоест евалата на хората който са се отзовали в моята глупава тема. :(

russsy

Мнение от russsy » 10 апр 2018, 08:05

А какви бяха пораженията по хидравликата? Гледам стойката на колата и ми се струва че е наред сега.

Автор на темата
Pavlin557
Нов потребител

Мнение от Pavlin557 » 04 юни 2018, 18:35

Здравейте отново приятели, аз проблемите го оправих, но до някъде. Сега остава да сменя шайбата която предполагам, че е за хидравликата, смис най горната която се пада. И да купя нова броня, не тази която е на парчета и аз съм я закърпил ахахха. Та сега друг стар проблем, който не знам дали съм го споменавал, но ме дразни адски много и не знам какво да правя. Сега качвам се, включвам радиото и единственото което чувам е страшно пращене и радио няма :@ , докато обаче не дойде момента в който то се оправя когато си поиска за съвсем малко време. :D :x
Моля за съвет какво да правя, така че да не е ад в колата когато имам работа някъде хаха. Много моля да ми кажете какво да правя, защото това не се търпи по 30 мин. на ден в колата да няма радио.. :х Съжалявам ако не е трябвало да пиша тук, но понеже това е моя тема и няма смисъл да започвам нова за 1 въпрос предположих, че не е проблем тук да попитам за проблема си... :evala: Поздрави от Равно поле!

Автор на темата
Pavlin557
Нов потребител

Мнение от Pavlin557 » 05 юни 2018, 18:32

Хидравликата ли? Да тя не е точно наред, понеже явно някой не си е свършил работата като хората задната лява свера сълзи хидравлична течност. Не съм се занимавал с нея, понеже започнах работа и време не остава. Аз не спирам да гледам и да търся проблема с радиото обаче...
не знам какво да правя, не мога да намеря и инфо. моля ви кажете ми какво трябва да направя, сигурен съм че и друг човек е имал същия или поне подобен проблем. Какво да разглобя, и какво да променя за да се оправи това пращене .... просто е ад. :( Както и всички датчици на компютъра изчезнаха след моето "геройство" само радиото се показва. градуси и дата. Предполагам, че колата ми е толкова обидена заради това което и причиних, че не иска не само да ме вози, след като прецаках шайбата на сервото, ами и не иска и да ми свири... :D :cry: На мен ми е ясно, че в краен вариант ще иска да се качва на диагностика, но както знаете и съм обяснил нито пари нито гявол ... :cry: Предложете ми вие ако знаете нещо за моите проблеми, човек който се занимава с това, има техниката има и стратегията, и най-важно би могъл да оправи по горе споделените ми проблеми .... Моля ви хора, помогнете, стига да имате това желание разбира се . :( :vzriv:

Потребителски аватар

Lyubaka

Регистриран: 08 юли 2005, 17:26
Кара: Citroen C5 2.0HDi Exclusive 2006

Мнение от Lyubaka » 06 юни 2018, 13:00

Просто като идея - възможно ли е радиото ти да си губи на моменти връзката с антената...
There is always hope, dammit!
If it is not 6 feet under, there is always hope...

russsy

Мнение от russsy » 06 юни 2018, 15:33

За радиото имам 3 идеи
1. Да не си човъркал настройките и да е пусната трафик информацията (ТА) и да включва автоматично на някоя честота?
2. Извади плеъра и виж буксата дали е на място, може от "геройството" да е видяла някакъв зор и да се е изплъзнала, знае ли човек.
3. Виж връзката с антената като махнеш задния плафон, може да не прави контакт нещо, малко вероятно, но както казах знае ли човек...
Аз за това се сещаам, може пък някой да изскочи с друго :)

Автор на темата
Pavlin557
Нов потребител

Мнение от Pavlin557 » 06 юни 2018, 18:28

Значи, цялата истина е че както ви казах по горе, радиото се смущава пример= сядам в колата и си пускам радиото и то започва да пращи, и след известно време се оправя за около няколко секунди, чист сигнал както си му е реда, но след това започва ту да прекъсва, ту да намира станцията, и това не е от "геройството" ми, ами и преди време го правеше това, просто беше много по рядко. Сега да не кажа голяма дума, ама го прави почти постоянно. :eiii:

Потребителски аватар

Светослав Стефанов

Регистриран: 01 ное 2004, 16:09
Кара: C5 2.0i 2005, а жена му C5 2.2 HDI 2005 Exclusive+ автоматик 4HP20

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Светослав Стефанов » 07 юни 2018, 08:51

Залагам на вода в задния плафон.
Няма значение колко пълен е животът ви, винаги ще се намери
място и за две бири.

Автор на темата
Pavlin557
Нов потребител

Мнение от Pavlin557 » 07 юни 2018, 12:51

Аз не съм на ясно много с техничарските работи, особено по този автомобил и не мога точно да загрея :D за кой плафон става на въпрос, смисъл ако може да ми обясните какво точно да направя след като сваля 2-те еврейски звезди който държат радиото. След това какво да правя, бих помолил да ми обясните, тъй като аз както казах не съм много на ясно с нещата. :D :drink:

Потребителски аватар

CitroZ

Регистриран: 19 окт 2005, 08:34
Кара: C5 2.0 Break Auto дизелянка
Контакти:

Мнение от CitroZ » 07 юни 2018, 13:04

Плафона е лампата на тавана под антената. Ако антенната стойка е пропуснала вода, то е възможно и връзката на кабела с нея да не е сигурна вече. Лесно се разглобява. Огледай предварително. После действай леко при свалянето му. Ще получиш достъп до антената, след като измъкнеш плафона от гнездото му.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

00214
"The future has arrived.It's just not evenly distributed...yet" - William Gibson
Events can move from the impossible to the inevitable without ever stopping at the probable

Автор на темата
Pavlin557
Нов потребител

Мнение от Pavlin557 » 07 юни 2018, 13:11

Да, ама антената е малко над задният прозорец на колата?? Нещо или съм много тъп или не схващам. :D Обяснете малко по-подробно ако може, че както казах не съм се занимавал с това и не знам какво да направя, моля. :)

Потребителски аватар

Светослав Стефанов

Регистриран: 01 ное 2004, 16:09
Кара: C5 2.0i 2005, а жена му C5 2.2 HDI 2005 Exclusive+ автоматик 4HP20

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Светослав Стефанов » 07 юни 2018, 14:51

И под нея вътре е плафона за осветление. Свали го и виж какво става.
Няма значение колко пълен е животът ви, винаги ще се намери
място и за две бири.

Автор на темата
Pavlin557
Нов потребител

Мнение от Pavlin557 » 10 юни 2018, 07:01

Абе аз хубаво стигнах до плафона отзад, махнах прозрачното пластмасово стъкло и сега в двата края на самия плафон има две дупки, те за отвертка ли са? Смисъл щипки ли са или какво, смисъл ако се вкара права отвертка и се натисне ще падне ли плафона, защото не мърда по никакъв начин хаха. 'А' аз не искам да го счупя, и за това реших да попитам, защото както преди време казах колата не е моя, и след време ще трябва да я връщаме, и за това питам преди да правя каквото и да е. :hihihi: ?
Както и искам да попитам антената може ли да се пречупва в началото смисъл имам навес в който колата не може да влезне без да се държи антената огъната назад примерно, докато обаче не дойде момента в който аз я прегънах и тя все едно се счупи хаха и застана полегато, може да е така и не е счупена нали ?

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C5”