ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Автоматичната скоростна кутия Aisin Warner TF-80SC

Производство: (2000-2017)

Модератори: glorious, bateborko

KroGh
Нов потребител
Кара: 159 2.4

Re: Автоматичната скоростна кутия Aisin Warner TF-80SC

Мнение от KroGh » 01 Окт 2020, 11:30

bisnaga написа:
01 Окт 2020, 11:00
Според мен няма да е от мозъка,не знам как от задирания и износвания по мозъка ще вдига чак толкова температурата,но не пречи да пробваш,виж кои селеноиди работят на 6-предавка. Между другото от известно време карам само на бензин и работата на автомата се подобри, работи много по плавно и респонса с педала на газта е много по добър,преди при подаване на газ понякога се чудеше да връща ли предавка кво да прави прави. Да го имат предвид тези които карат на газ,не знам точно защо така се получава, газаджията ми и той не знае,явно ще се кара само на бензин вече.
Няма да е от задиране и износвания по мозъка, а от соленоидите по управлението и налягането..

https://maktrans.net/zaptchasti-akpp/ai ... tf-81sc-_3
https://maktrans.net/solenoid-awtf-80sc_awtf-81sc-_4

Ето ги двата соленоида, които отговарят за скоростите от 5та нагоре..

В алфа форума получих съвет да се разменят соленоидите #3, които са оградено с червено на снимката..
Единия управлява 6та предавка, а долния управлява общото налягане в кутията... Ако соленоида за 6та е повреден и го сложа на мястото на общото налягане, то би трябвало да има аномалия на всички предавки..

Но засега нямам намерение да правя нищо.. Ще видим като застудее как ще е с ритания и блъскания, като е все още студена :)

Аватар

Founder
Нов потребител
Кара: Citroen C5 3.0HDI V6

Мнение от Founder » 05 Окт 2020, 19:23

Имаш право за соленойдите, че възможно е да прегряват кутията. Ако не отварят достатъчно..... Лесно може да ги провериш без да им разменяш местата, като ги замериш на свален мозък (не знам стойностите на изуст, но ги има из разни страници в нета), трябва да си правят нужното съпротивление, отделно може да им пускаш ток да видиш кой как отваря и затваря, дали всичко става правилно.... След това вече разменяй , но не съм гледал кой къде може да отиде найстина.... Защото си имат определни Омове и всеки е различен (има такива, който са еднавки). Не се занимавам с тия неща. Но трябва по- скоро да ги провериш, да не продължаваш да я печеш тая кутия, защото не е добре за дисковете това.... Всичко над 95С не едобре за нея, камоли 120+.

KroGh
Нов потребител
Кара: 159 2.4

Мнение от KroGh » 06 Окт 2020, 09:56

Founder написа:
05 Окт 2020, 19:23
Имаш право за соленойдите, че възможно е да прегряват кутията. Ако не отварят достатъчно..... Лесно може да ги провериш без да им разменяш местата, като ги замериш на свален мозък (не знам стойностите на изуст, но ги има из разни страници в нета), трябва да си правят нужното съпротивление, отделно може да им пускаш ток да видиш кой как отваря и затваря, дали всичко става правилно.... След това вече разменяй , но не съм гледал кой къде може да отиде найстина.... Защото си имат определни Омове и всеки е различен (има такива, който са еднавки). Не се занимавам с тия неща. Но трябва по- скоро да ги провериш, да не продължаваш да я печеш тая кутия, защото не е добре за дисковете това.... Всичко над 95С не едобре за нея, камоли 120+.

Благодаря!! Доколкото разбрах във Варна Мид Ауто правят тест на свален мозък симулират, че е в работни условия..
Единият вариант е да им я закарам да тестват направо те дали всичко е наред с мозъка или директно да купя друг мозък да пробвам..
Ще го мисля :)

Аватар

CitroZ

Кара: C5 2.0 Break Auto дизелянка
Обратна връзка:

Мнение от CitroZ » 13 Окт 2020, 12:37

Трета пълна смяна с машина по процедурата. Маслото е Marly ATF оттук. Мисля че това е точното. Най-накрая след 50х км цвета е няколко тона по-тъмен от новото. Трябва сериозно да се загледаш, за да видиш разлика.

Предишните пъти разликата беше потресаваща(с добавен мирис). С всяко следващо опресняване нещата ставаха все по-добре. Разликата в превключването беше осезаема. Сега няма никаква разлика преди/след във функционирането.

Доволен съм.

Смяната беше при Наско.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

00214
"The future has arrived.It's just not evenly distributed...yet" - William Gibson
Events can move from the impossible to the inevitable without ever stopping at the probable

simeca

Кара: Citroen C5 X7 3.0i Exclusive; Peugeot 607 2.2HDI; Peugeot Ranch 2.0HDI

Мнение от simeca » 14 Окт 2020, 01:26

При тази цена за литър, заслужава ли си да се правят експерименти с алтернативни масла? Не е ли по-изгодно да се купи препоръчаното от производителя масло? На Febi примерно е под 20лв. и бих го предпочел.

bisnaga
Нов потребител
Кара: 3.0 v6 211

Мнение от bisnaga » 14 Окт 2020, 08:16

Някой запознат ли е защо като колата избуксува при тръгване, колата си остава на същата скорост,мисля 1ва и карам така 3,4 секунди на по 3000 4000 оборота и неще да сменя,трябва ръчно да я чукна с типтроника и се оправя.

Аватар

CitroZ

Обратна връзка:

Мнение от CitroZ » 14 Окт 2020, 11:11

simeca написа:При тази цена за литър, заслужава ли си да се правят експерименти с алтернативни масла? Не е ли по-изгодно да се купи препоръчаното от производителя масло? На Febi примерно е под 20лв. и бих го предпочел.
Прав си. По-изгодно е.
Но пък като попиташ за отстъпка, ще ти кажат условията. Аз показвам старата си карта от форума.
Отделно пазарувам и масла от серията Black Gold. Те са двойно и повече по-скъпи от Тотала, но зимата работата на двигателя е по-добре с тях поне при мен. По-добре е дори от Yacco-то. Затова не правя компромис.

Добавено от автора след 2 минути 59 секунди:
bisnaga написа:Някой запознат ли е защо като колата избуксува при тръгване, колата си остава на същата скорост,мисля 1ва и карам така 3,4 секунди на по 3000 4000 оборота и неще да сменя,трябва ръчно да я чукна с типтроника и се оправя.
А ти в кой режим си като потегляш - на D или на ръчен?
Ако си на ръчен, винаги сменя на максимума след точно 3-4 сек. Това е причината да се навия да купя автомат. Той не позволява неограничено да държиш двигателя в режим на максимални обороти повече от това.

00214
"The future has arrived.It's just not evenly distributed...yet" - William Gibson
Events can move from the impossible to the inevitable without ever stopping at the probable

Аватар

CitroZ

Обратна връзка:

Мнение от CitroZ » 14 Окт 2020, 11:14

bisnaga написа:Някой запознат ли е защо като колата избуксува при тръгване, колата си остава на същата скорост,мисля 1ва и карам така 3,4 секунди на по 3000 4000 оборота и неще да сменя,трябва ръчно да я чукна с типтроника и се оправя.
А ти в кой режим си като потегляш - на D или на ръчен?
Ако си на ръчен, винаги сменя на максимума след точно 3-4 сек. Това е причината да се навия да купя автомат. Той не позволява неограничено да държиш двигателя в режим на максимални обороти повече от това.

00214

bisnaga
Нов потребител

Мнение от bisnaga » 14 Окт 2020, 12:23

на Д-режим, просто като не смени предавка след пребуксуване явно много натискам газта и минавам на ръчен за да сменя предавката и после ръгам пак Директна и всичко точно. Явно минава на някакъв спортен режим ли и аз не знам, сигурно ако карам така повече време сама ще си смени.

Аватар

CitroZ

Обратна връзка:

Мнение от CitroZ » 14 Окт 2020, 12:28

Не е нормално повече от 4-5 секунди да държи. Опитай след като си се изстрелял, да върнеш педала с около сантиметър. Тогава веднага трябва да качи поне една предавка.

00214

bisnaga
Нов потребител

Мнение от bisnaga » 14 Окт 2020, 12:58

Пробвал съм с леко връщане и пускане и няма ефект но цялата работа не за повече от 3-4 секунди понеже винаги като стане има коли зад мен и да не бавя движението сменям на ръчния.

Аватар

CitroZ

Обратна връзка:

Мнение от CitroZ » 17 Окт 2020, 23:53

Има го този момент. Трябва да натискаш плавно педала и в двете посоки. Аз карах като теб в началото, че бях забравил как в щатите работеха автоматиците. После се поуспокоих....

00214

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “C5”