ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Смяна хидротрансформатор - къде?

Производство: (2000-2017)

Модератори: glorious, bateborko

Аватар

Автор на темата
miromj

Кара: C5 X7 2.0 HDI 120kw Tourer

Смяна хидротрансформатор - къде?

Мнение от miromj » 27 Фев 2020, 15:22

Здравейте колеги! Имам следния проблем - колата вибрира между 1500 и 2000 оборота, при леко натоварване. Най много се усеща на 4, 5 и 6 скорост. Ако ускорявам с повече газ не се усеща вибрацията, само при по плавно ускорение. Смених полуоските, направих две смени на маслото в АСК, но ефект няма. Ходих в сервиз за автоматици, и там след диагностика и проверка на тампоните на мотора, предположиха че проблема е в хидротрансформатора - започва да вибрира след като заключи lock-up. Предлагат рециклиране за 1600лв! Аз предпочитам да си взема нов от АМК, но незнам къде да закарам колата да ми го сменят? И още един въпрос - възможно ли е ако е скъсан тампона на скоростната кутия да вибрира по този начин?
Колата е Ситроен Ц5 2.0 163кс автоматик. Забравих да спомена че нямам проблем с включването на скоростите, включва си нормално без удари, замисляне и т.н.

simeca
Редовен
Кара: Citroen C5 X7 3.0i Exclusive; Peugeot 607 2.2HDI; Peugeot Ranch 2.0HDI

Re: Смяна хидротрансформатор - къде?

Мнение от simeca » 27 Фев 2020, 19:13

Ако торка е заминал вибрациите са между 70-90 км/ч и след това утихват. Ако ще се сменя е добре и да се направи една профилактика (почистване) на мех-а и пълна смяна на маслото в кутията. В противен случай няма да имаш гаранция за новия торк. За сваляне и качване на кутията си приготви едни 250-300 кинта, не по-малко!

Аватар

Автор на темата
miromj

Мнение от miromj » 27 Фев 2020, 22:11

Отначало вибрацията беше точно в този интервал 70-90, но вече се усеща и на по ниска скорост, при едни и същи обороти 1500-2000. Мисля че съм елиминирал другите възможности за вибрации, но знам ли! Ако имате някакви предположения?

Аватар

ferrari4456

Кара: C5 2.0HDi '02г и Xsara Picasso 2.0HDi '04г, C5 V6 '06г

Мнение от ferrari4456 » 27 Фев 2020, 22:52

В сервиза на Недко Стефанов.Имат си идея какво правят, цените не са изхвърлени.
Няколко кутии съм правил при него успешно и добри цени, за разлика от джемини и други сервизи.
"Тих" за дизел е като "възпитан" за Убиец!

Аватар

Автор на темата
miromj

Мнение от miromj » 07 Мар 2020, 08:55

Само в сервиза на Недко се съгласиха да сменят торка, във всички други сервизи за автоматици или не искат да слагат торк на клиента или искат много пари за смяната ( от 600 до 1000 само за труд). При Недко ще ми струва 450 лв труда. Чакам да дойде хидротрансформатора и ще пиша резултата като го сменят.

Аватар

Автор на темата
miromj

Мнение от miromj » 25 Мар 2020, 21:44

Днес си взех колата от сетвиза на Недко. Първите впечатления са повече от добри - смяната на скоростите е неусетна и вибрацията я няма. Сменили са и цялото масло на кутията. За сега съм доволен, ще трябва да покарам колата малко повече, и се надявам че всичко ще е все така добре.

Аватар

Fugitive
Редовен
Кара: C15, C5 2,2 HDI 2003 и рено...

Мнение от Fugitive » 30 Мар 2020, 12:42

miromj написа:
07 Мар 2020, 08:55
...във всички други сервизи за автоматици или не искат да слагат торк на клиента или ...
offtopic
Колеги, в последно време много набира скорост това "не работим с части на клиента", естествено нови.Нормално ли е за вас при положение, че въпросите с гаранцията са уредени законово и е възможно същата да се даде само за труд.
Както всички знаете, дистрибуторите на резервни части дават на същите тези сервизи отстъпка 25-40%, която съответно любезно се изпуска и на клиента се показва бруто цена, но се стига и до откровени глупости: смяна горивен филтър на съвременен дизел, 10-тина минути, 15-тина лв труд, и скрита печалба от отстъпката 40+ лв...При по-скъпи части става фрапиращо. Айде, отстъпките за магазин ги разбирам, от това живеят, но ситуацията със сервизите ми се вижда странна, основната им дейност е друга. Имам чувството, че давам едни пари за нищо в нечий джоб.
Дали не е добре да си създадем един списък с коректни сервизи не само на база качество на услугата, но и на база честно калкулиране на цена?
Сега това прилича на тарикатите да си сравняват отстъпките (което често се случва и в този форум).

Аватар

liuben

Кара: 2xCitroen C5 X7 2,0Hdi Aisin

Мнение от liuben » 31 Мар 2020, 22:18

Гледай сега, бил съм свидетел на случката в сервиз: идва клиента за смяна на дискове, накладки, лагери главини и още нещо имаше. Оставя колата за ремонт като частите са си от него, след като се разглоби се установява че нито дискове нито накладки са същите. Започва се едно звънене да се издирва клиента, след час и нещо установяват връзка с него и той тепърва започва да звъни по магазините от където е пазарувал за подмяна на частите. След още два часа се обажда че ще дойде да вземе частите и да пробва на място в магазин да ги смени..... и така работния ден мина в разглобена кола на подемника. На следващия ден клиента се обади че не искат да му подменят частите и все пак от сервиза му закупиха необходимото и му оправиха колата но с един пропилян ден за сервиза а клиента с торба части.

Бил съм и свидетел на други случай, на рекламация в следствие на калпави части. Тогава цена за труд и части не са искали от сервиза. Свалят си повредената част и си правят рекламация в магазина като им подменят частите.

Е аджеба ако аз съм сервиз няма да поема гаранция за части донесени от клиента, само за труда но при рекламация на част ще си заплащат отново труда.

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Аватар

Ю.Вълчинов

Кара: Citroen Xantia '96 1.8 16V

Мнение от Ю.Вълчинов » 31 Мар 2020, 23:05

Това е така, ама повечето хора не им пречи това, а, че им взимат примерно 15 лева за маслен филтър, който са купили за 5 лева реално, а ти като клиент можеш за 7 примерно. Ако на хората им взимаха за частите като цена на магазина, нямаше да има такива драми.

Аватар

liuben

Кара: 2xCitroen C5 X7 2,0Hdi Aisin

Мнение от liuben » 31 Мар 2020, 23:12

Вие говорите за спекула. Сервизите който ползвам цената на частите ми я дават по евтино от магазинната за мен или приблизително до магазина но не по скъпо. Всичко друго е спекулация.

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Аватар

eed123
музикалният
Кара: Коли, камиони, БТР само не и самоУед :Д

Мнение от eed123 » 01 Апр 2020, 00:21

Обичайна практика в сервизите е отстъпката да си я прибират :)
Въпрос до човек... Като си по редовен клиент ти я приспадат, а ако си за първи или втори път си я прибират :mrgreen:
Xantia II 2.0HDi 110 + 1.2KW supporting loud music
C5 II 2005 2.2HDi break
C5 x7 2010 2.0HDi tourer
И Трабант с много подобрения, наточен за изложения :mrgreen:

Аватар

Fugitive
Редовен

Мнение от Fugitive » 01 Апр 2020, 07:36

Направо си е практика да прибират отстъпката, още повече в провинцията, където конкуренцията не е толкова голяма. Не мога да го считам за спекула, а за корупционна практика (един вид вземай от мен части...) и много съм се замислил да пратя данъчни подир някой сервиз защото съм сигурен, че този допълнителен доход не се декларира.
А пък редовен клиент, колко да съм редовен с 2 автомобила и 50-тина х. км годишно - 4-5 посещения в сервиза, кой ще те помни, че и отстъпка да ти дава.
Ама е дразнещо, филтър, прибрали 7-8 лв, ами на съединител с демпфер- поне 400. Че то замяната не струва толкова.

kin_69

Кара: C5 X7 Tourer 2.2 HDI 150 kW.

Мнение от kin_69 » 01 Апр 2020, 15:06

Аз също се занимавам със сервизна дейност /не на автомобили/ и е нормална практика да ми се даде ТО, но в крайна сметка аз давам гаранция за тази част и труда - 6 месеца примерно, който съм положил. Ако се наложи да сменям в гаранционния период частта за моя сметка, кой ще ми поеме разхода за труда? Частите не ги произвеждам аз или автосервизите.
По-логично е да се пита предварително за гаранцията на услугата ...

Аватар

Fugitive
Редовен

Мнение от Fugitive » 10 Апр 2020, 14:49

То ако е въпросът и аз се занимавам със сервизна дейност (организационна, ръководя сервизна мрежа), но такова нещо няма. Ако си продавач и си сключил договор за сервиз срещу отстъпка, това е друга бира, иначе разходи за сметка на сервизиращия нещо не ги виждам (освен ако не е нещо полулегално, с "устна" гаранция.
Предвид разликата в отстъпките на база оборот (повтарям, говоря за сервиз!!) са си чиста корупция...

Аватар

eed123
музикалният
Кара: Коли, камиони, БТР само не и самоУед :Д

Мнение от eed123 » 12 Апр 2020, 11:18

Като сме заговорили. Като бивш работник в сервиз: При нас беше така, клиента ако не носи части поръчваме ние. Преди да ги поръчаме звънним на клиента да му съобщим каква цена за части + ориентировъчна сума за ремонт. Така клиента си решава дали е съгласен или не.
Никога не сме го заставяли пред свършен факт.
Xantia II 2.0HDi 110 + 1.2KW supporting loud music
C5 II 2005 2.2HDi break
C5 x7 2010 2.0HDi tourer
И Трабант с много подобрения, наточен за изложения :mrgreen:

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “C5”