ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Първи ремонт

Производство: (2002-)

Автор на темата
iVANchoo
Нов потребител
Кара: c8

Първи ремонт

Мнение от iVANchoo » 22 Фев 2019, 23:59

Здравейте колеги ,

Днес си взех колата след първия ремонт. Искам само да опиша какви “изненади “ ми поднесе придобивката.

-ремък комплект с водна помпа “Гейтс “ - около 150лв
-ремък пистов около 30 лв ( не помня марката)
-оптегачна ролка ( нз марка и цена- майстора я купи ) на пистовия ремък
-дискове с накладки ( мисля че бяха Феродо пак майстора ги взе) - около 240 лв
-ревизия на два апарата спирачни - Шише ракия и ремонт на два телефона ( с това се занимавам ) , че майстора дето рециклира апаратите ми е познат :) - 0лв
-термостат “Гейтс” около 70лв
- ремонт на ръчна - раздвижване на апаратите -парите включени в труда
-рециклиране на един шарнир-носач- 60лв
- антифриз нов 4л концентрат х 12лв за брой =48лв(колата събира близо 11литра мисля)
-масло 5л Репсол - Около 60лв
Всички филтри - около 30лв
-стенд спирачки 20лв
- реглаж -25лв
-труд - около 400лв

Всичко малко над 1000лв , като реално не съм правил кой знае какво :) обслужване на “нова” кола

Други
-крушки ксенон китайчета -25лв
-стелки гумени-85
-кутиики ключове 2бр 5-6 лв
-Led крушки за плафоните -10лв

На кратко колата е много по-добре. Оправихме шумния старт-било е от оптяжнага ролка на пистовия. Возията за от един шарнир е много по-добра( но далеч от перфектна, мисля че колата толкова си може). Имам ръчна и волана стой на право , макар че пак бие на дясно колата( остават гумите да видя). С маслото може би сгреших. Ще го следя как се държи , но фирмата дето взимах части нямаха Тотал и не ми се занимаваше да търся. Забравих да спомена , че майстора ми почисти печката. Спирачките предполагам и те са доста по-добре , но сега слагат дискове-накладки-апарати и не съм ги ковал на място . Преди тресеше силно като се спира , особено с по- високи километри. Фаровете вече не ми мигат. Проблема обаче с температурата НЕ оправих . Всичките ми ДВГ до сега държаха бетон 90 гр . Чудя се на този какъв му е проблема !

Какво оставя да оправя:
-ел. ми седалка гори бушоните постоянно и трябва да я сваля да се опитам да я оправя
-имам два скъсани тампона на гърнетата които забравих да сменя-“
-да си направя печката с дистанционно - ще си поръчам комплект от сайт за около 40лв
-акумулатор нов
- турбото е в масло, но звучи добре - препоръчайте ми човек в София да го погледне
- да си почистя или махна ЕГР-то- пак съвет
- да чакам по-топло време и да се мятаме семейството с палатката на някъде :)
- разни тъпотиики дето ме дразнят - зарядни, стойки , счупени щипки, броня да наместя и т.н
- шофьорската врата на регулирам и да и залепя пластмасата

На кратко до тук :
кола -4600
регистрация -500
застраховки- 610(гражданска за 3месеца и каско за годинА)
ремонт 1100( грубо)

Гоня 7к , но не съм изненадан . Цената си беше малко по- ниска и е нормално . И за финал - МНОГО си харесвам ванчето :) . Едвам го дочаках и грам не съжалявам, че избрах точно тази кола. Някой сигурно може да си е купил по-евтина кола и без проблеми , но това не състезание по прецакване. Чаоооо и бъдете здрави !

pri_valo
Редовен
Кара: Citroen C8

Re: Първи ремонт

Мнение от pri_valo » 23 Фев 2019, 11:31

Иии, супер ;) Честито за ремонта :)

Цените изглеждат доста добри ;) И да - като се посъбере сметката - 1000, но за доста (и то важни) неща ;)

Аз моята я взех след обслужване и сменени дискове и накладки.

Задължително си направи една диагностика, за да видиш дюзите как са. HDI е, нали? Щото аз нали смених дюзи, за което си бях подготвен, но дойде множко.

За турбото сега ше ти пиша на лично за човек, цена и т.н. Той също се занимава и с remap-ване, в което е мноого добър.

Колата си е супер :)

Brumbi
Нов потребител
Кара: C 8 2.2 HDI

Re: Първи ремонт

Мнение от Brumbi » 25 Фев 2020, 18:58

какво те плаши температурата? ако загрява бавно и лесно изстива-менте термостат-мой кадърен човек ми смени, от негов ятак-пак менте! отидох в ситроен и ми сложиха техен с 1 г гаранция за 20 лв отгоре (70) - сега играя м/у 80 и 95 града, с оригиналния не беше така, ама пак е за предпочитане от изстиване до 60-70..явно има мноого ментета! ако грее-пак иди до ситроен и дано да е термостата! късмет и много приятни мигове!

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “C8”