ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Смяна термостат на 2.0HDI

Производство: (2002-)
Потребителски аватар

Ю.Вълчинов

Регистриран: 08 май 2011, 21:29
Кара: Citroen Xantia '96 1.8 16V

Re: Смяна термостат на 2.0HDI

Мнение от Ю.Вълчинов » 27 дек 2018, 17:12

Много странно..

Brumbi
Нов потребител
Регистриран: 12 апр 2014, 20:14
Кара: C 8 2.2 HDI

Мнение от Brumbi » 14 яну 2019, 19:01

ооо, чнг 2019! тия дни отскочих до автомотор сливен- гледаха, чоплиха и рекоха: термостат! аз го бех сменил с нов, ама файда йок! сложиха нов нов и обещаха, че вече е ок! навъртях 100км и гледам, че вече стигам 90 града и ги държи около 85-90, само ако стоя на празни обороти дълго(10мин) изстива до 80града... за мен пак не е ок, но ще изчакам още 1000км и ще видя... най важното е, че ми дадоха гаранция 1г! и ми взеха 60лв... ако нещата останат така, мисля да ги навестя пак...а докато си разчиствахме сметките с касиерката, (ПЕКАНА Е), тя ми рече, че е пълно с ментета...а аз си мислех, че 1990 и боклуците а ла жигули съм ги оставил назад... уви!-явно ще се менкат термостати докато не уцеля читав...

iVANchoo
Нов потребител
Регистриран: 16 яну 2019, 23:56
Кара: c8

Мнение от iVANchoo » 18 фев 2019, 21:46

Здравейте колеги .
Мога ли да помоля за линк или снимка на термостата , защото моя мотор е същия предполагам 2.0 HDI 136кс. Като бях в АМК Дианабат ми искаха 160 лв само за него и ми се видяха много . Затова си взех за около 60-70 Gates мисля беше и сега чакам да ми го сменят заедно с други неща по колата. Моята също държи доста по-ниска температура- досега не съм виждал да стане 90гр . Та чудя се дали цените в сервизите на Ситроен са оеднаквени. Благодаря :)

iVANchoo
Нов потребител
Регистриран: 16 яну 2019, 23:56
Кара: c8

Мнение от iVANchoo » 22 фев 2019, 22:51

Здравейте ,

Да продължапо темат . Днес си взех колата след първи ремонт. Освен многото неща по обслужването и спирачките реших да сменя и термостата , понеже не стигаше до 90гр . По-точно стрелката стой на 3 деления под 90гр. Новия термостат е на “Гейтс” , уж по- хубав обаче промяна за съжаление няма . В книската видях , че на бронята зимата се слагат две пластмаси наречени колд протект или уин протект ( не помня точно) . Искам да попитам собствениците на тази кола с този мотор каква температура им държат сега и дали някой има и ползва въпросните протектори ?Предполагам идеята е да влиза по-малко студен въздух към радиятора, макар че според мен е логично термостата да е затворе и антифриз да не влиза изобщо в него. Ако работната температура ми е по-ниска да попитам и за съвет къде да търся проблема. Благодаря.

marea-ta
Редовен
Регистриран: 23 окт 2014, 17:23
Кара: peugeot 807 2.2 hdi 2006

Мнение от marea-ta » 23 фев 2019, 09:48

Eдна чертичка под 90 показва на таблото, а реално с програма в телефона отговаряше на 83гр. Това при извън градско и около 100км/ч ако я напъна на магистралата 140-150км. вдига до една черта след 90гр.

Jovani

Регистриран: 08 дек 2004, 17:07
Кара: C5-II 2006 2.0HDI16 с 138 кончета с ръчи юзди вече и с JR филтър и Ксара2 Ексклузив AL4
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Jovani » 23 фев 2019, 10:40

iVANchoo написа:
18 фев 2019, 21:46
Здравейте колеги .
Мога ли да помоля за линк или снимка на термостата , защото моя мотор е същия предполагам 2.0 HDI 136кс. Като бях в АМК Дианабат ми искаха 160 лв само за него и ми се видяха много . Затова си взех за около 60-70 Gates мисля беше и сега чакам да ми го сменят заедно с други неща по колата. Моята също държи доста по-ниска температура- досега не съм виждал да стане 90гр . Та чудя се дали цените в сервизите на Ситроен са оеднаквени. Благодаря :)
Ето смимки https://photos.app.goo.gl/UQD6NaNaWfCG2EXdA на двигателя е още, нещо не ми беше до снимане , стария седи в кутията. С новия закова 87 гр. без значение дали напъвам мотора или се търкалям по инерция. Gates ми казаха че не е добра идея, затова BEHR/MAHLE . Освен това ми се стабилизира и температурата на маслото.
Клубна карта 101
Звукът в моята кола
Не смятай всяко движение за действие
Изследване се нарича онова, което правя, когато не знам какво правя.
Изображение
Вози си Lexia/Proxia/PP2000 в багажника

Brumbi
Нов потребител
Регистриран: 12 апр 2014, 20:14
Кара: C 8 2.2 HDI

Мнение от Brumbi » 14 май 2019, 20:08

доколкото знам, има 2 варианта на термостати: единият е гол термостат с гум.уплътнение (класически вариант) - около 20-30лв, а другият вариант е термостат барабар с корпуса- там цена не зная, но ще е по соленко... но това не е ежедневие- по- важно е да е с гаранция, за да не уцелиш куц кон... а чаркът си е важен...

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C8”