ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Нов капитан :)

Производство: (2002-)

Автор на темата
pri_valo
Новак
Регистриран: 02 сеп 2018, 10:49
Кара: Citroen C8

Нов капитан :)

Мнение от pri_valo » 02 сеп 2018, 13:52

Здравейте :)

От онзи ден управлявам кораба C8.

Преди да го закупя попрочетох малко, поразрових тук-там информация да намеря и все пак със самопожелан късмет, реших да пробвам с гореспоменатата машина :) Засега впечатленията ми са на стабилен автомобил, силно се надявам да не ме изненада с много проблеми. Качих леко нивото, досега бях (а и още не съм я продал или нещо направил) Октавия I, която бих нарекъл феноменален автомобил. Отвсякъде. Но не я сравнявам с кораба, най-малкото заради различията откъм тип автомобил. Ето снимка:

Изображение

Ситроен C8 Exclusive
Дизел, 2.2, 128к.с. (би трябвало да е с ФАП, поне според продавача, аз нямам спомен, честно да си призная - гледах го отдолу, но ми изскочи от главата, хаха :) )
6-степенна - ръчна скоростна кутия
Черен металик
Още съм с транзитни номера, но след седмица - 2 това ще е коригирано :)

Екстрите му са всичко, без кожен салон. 7-местен е, като липсва единствено щората на багажника (която покрива последните 2 седалки)

Засега впечатленията ми са доста позитивни. Малко мудна е на старт, но предвид теглото, не е в никакъв случай зле :) Все пак имам идеи как да променя това ;) Стабилна е доста. На мокро трасе още не съм я пробвал, но рано или късно ще се случи и тогава ще споделя впечатления.

Като разход още не съм я засякъл, което също ще добавя своевременно след седмица-2 :) Направи ми впечатление, че няма бутонче в гърловината на резервоара за обезвъздушаване, докато се сипва гориво, а резервоара събира малко над 80л. ако не точно 80. При Кака Шкода имаше бутон, който се натиска с пистолета и резервоара качваше едни 10-11л. над каталожния обем.

ИНтериорно - супер е ;) Седалките са много удобни, има подсъдно много място и е просто въпрос на време да свикна с оползотворяването на просторното купе. Планирам да си закупя ветробрани и стелки-леген конкретно за модела, понеже работата ми е такава, че болуци си нахълтват канени и неканени. Също за багажника мисля да си купя такава стелка. То към 150-60лв. ше идат за това. Но както се казва - не се прави всеки месец това ;)

Арматурното табло много ме кефи. С всичките му там жабки/мабки и т.н. Контролните светлини и уреди са разположени доста добре. Не изморяват очите. Малко ме дразни оранжевата светлина на навигацията, като стартирам двигателя, ама като пусна фаровете, цвета се сменя в много приятен нюанс на синьото, което е яко :)

Страхотно е, че шофьорската седалка хем и слиза дупето доста ниско, хем позицията ти е леко над същата в леките коли. Друго яко е, че и седалките на втория ред се движат напред-зад, а и облегалките им :) Абе нямам търпение да се намятаме с някаква компания на дълъг път. А и с круиз-контролеца съм свикнал и е супер, че го имам и сега.

Неща, които са за обгрижване на първо време са подлакътника на шоф. седалка, да видя с навигацията какво да правя (да си намеря диск с английски, или по някакъв начин да подкарам тази, която току що си смъкнах, но имам зор с разархивирането и) и... да потърся щора за след втория ред седалки. Последните 2 е ясно, че ще прекарат повечето време в килера, щото отзад ще се возят реквизити и т.н.

По отношение на сигурността - понеже я взех в петък, утре ще се случат следните дела:

1. Компютърна диагностика
2. антифриз, че сега е с вода

PS: много ще съм благодарен за инфо - какъв антифриз е подходящ за този тип двигател и автомобил (досега бях с G12, ама май кораба не е с такъв)

Благодаря предварително за всяко инфо, впечатление и съвет относно модела и се надявам да си помагаме взаимно в новия за мен форум :)

Автор на темата
pri_valo
Новак

Мнение от pri_valo » 11 сеп 2018, 08:26

Привет отново от мен :)

Да добавя малко инфо:

Вече регистрирах возилото :) междувременно изминах 1000км. в абсолютно смесен цикъл, градско/извънградско, с круиз-контрол, ала-бала. Разхода, който засякох е учудващ за мен - 7-7,5л./100км. и то комбиниран, с всякакъв товар - от само мен до full. Ако и в София се запази това, ще съм мноого радостен :)

Смених антифриза, но ми направи впечатление едно нещо - източихме, колкото източихме с майсторите, но след това колата събра само 5л. Което, на фона на каталожната информация за 11.3л. малко ме притеснява. То после налях само концентрат де, на -70 градуса, т.е. - каквото и да е останало в системата, едва ли температурата му на замръзване е под -30 градуса. Но все пак - щеше да е хубаво да поеме повечко. То аз след малко ше сляза при колата, за да видя дали вечерта е поело още малко и ще си допълня.

Направихме и една диагностика (но не с Lexia) и състоянието на компютърните модули и грешки и тем подобни поне засега е ОК.

Предстои ми да закупя акумулатор и да проверя как стоят нещата с гаснещия от време на време ляв заводски ксенон. Подготвен съм за проблем с баласта, понеже крушката не дава нито червена светлина, нито е кой знае колко бледа. Но ще го видим :)

Колата се държи прекрасно на дълъг път - седалките ми станаха още по-удобни. Но ми направи впечатление, че освен в градски условия, и при стабилна жега, показанията на температурния датчик за охлаждащата система си седи на една чертичка под 90 градуса. В трафик и като не развивам скорости над 60км/ч, стига 90-ка, но дори за малко да изляза извън града - слиза си на въпросната една чертичка под 90 и това е. по-надолу не слиза. Това нормално ли е за този тип двигатели? 2.2HDI 120 коня, 6 скорости е.

Пропуснах да отбележа, че това положение е преди да сменя антифриза. Тия дни ше замеря как се развиват събитията със сменен антифриз :)

PS: От една от темите за майстори узнах, че Светльо, когото немалко хора от форума похвалват все още си работи, та - ще му звънна и ще ида да се запознаем, дано се разберем, и да си ми поддържа колата човека. Просто моя доверен пичага, който досега си ми поддържаше колата, се е изместил в друг град и трябва да потърся навреме майстор, че да нямам изненади в реално време :)

marea-ta
Нов потребител
Регистриран: 23 окт 2014, 17:23
Кара: peugeot 807 2.2 hdi 2006

Мнение от marea-ta » 12 сеп 2018, 13:07

Относно температурата е точно така, не се притеснявай ама разхода ме изуми. Аз мойта 807 я продадох заради него.

Автор на темата
pri_valo
Новак

Мнение от pri_valo » 14 сеп 2018, 09:58

10х за отговора :)

Вече ходих да се запозная със Светльо. Изглежда точен и се разбрахме да се чуем за цена за съединител, щото моя пътува вече, а предвид желанието ми да я чипна леко колата, съвсем ше изчезне ;)

Та - днес/утре вероятно ше ми каже цена човека и ще се постарая за др. седмица да действам. Иначе - сподели, че C8 били доста корави коли, което, ако е истина, е супер :)

За съединителя - като я разцепим, ще преценим дали комплект или само феродов диск ще сменим. Щото поне засега няма симптоми за маховика, Ще се посъветвам и с този, който ще ми прави чипа - дали да запазя демпферния маховик или да сложа един конверсионен комплект, от гледна точка занапред да не сменям по-често маховици, отколкото мога да си го позволя, хаха :D

Относно разхода - и аз съм учуден. Макар да не карам силно, пак очаквах да е по-висок. Все пак колата е 1.8т. и си е с прилично съпротивление. Сега правя засечка в изцяло градски условия - към момента по показания на нивомера съм на 3 чертички над средата, с изминати около 320-30км. чукна ли 500 преди или на средата, мисля, че ше е идеално, а имам очакването така да стане, дори може и да съм малко над. Ама да не казвам голяма дума. Пък и като сменим съединителя, това ще е още един плюс за разхода.

Колата все повече ме кефи :) като постегнем тук-там нещата, ще вземе да излезе добра оферта :)

gerol
Нов потребител
Регистриран: 29 фев 2016, 16:27
Кара: C8 2200 HDI

Мнение от gerol » 21 сеп 2018, 10:49

Честито и браво за избора.като смениш наживо и или комплект сподели мнение и цена защото и моят е пътник

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C8”