ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Как се демонтира подлакътника?

Производство: (2002-)

Автор на темата
tomito
Нов потребител
Регистриран: 16 авг 2016, 18:42
Кара: Ксара Пикасо 2.0 HDI ; Citroen C8 2.2 HDI

Как се демонтира подлакътника?

Мнение от tomito » 14 апр 2018, 21:21

Здравейте колеги ,
откакто взех колата , шофьорският подлакътник виси надолу и много ме дразни. Тресчотният механизъм не може да го задържи на желаната позиция. Питането ми е дали някой се е сблъсквал с този проблем и да е демонтирал подлакътника. Искам да видя дали може да се оправи , и ако не може да видя да търся втора употреба каквото ми трябва.
Поздрави
Някой друг да плати сметката...не съм поръчвал такъв живот.

Потребителски аватар

raitsoni

Регистриран: 04 авг 2009, 20:06
Кара: VTS 2.0 HDI 110cv

Мнение от raitsoni » 15 апр 2018, 16:29

Предполагам, дигаш го (ако може ,да глада към тавана) и трябва да има едно копче. Като го натиснеш ,и освобождава подлакатника ....Ако е здраво. Или щтракни една снимка...

Автор на темата
tomito
Нов потребител

Мнение от tomito » 15 апр 2018, 20:11

Уж търсих във всички позиции да напипам бутон но не усетих. Иначе се вдига нагоре-надолу, дори в горна позиция си се фиксира , но имам чуството че тресчотката която го фикссира в избраната позиция е разхлабена и не може да го хиксира. Ще потърся пак. На Пикасото ми се издърпва само и излиза , но там е по друг начин, или е прибран или е в хоризонтална позиция. Няма тресчотка за регулиране.

Потребителски аватар

raitsoni

Регистриран: 04 авг 2009, 20:06
Кара: VTS 2.0 HDI 110cv

Мнение от raitsoni » 15 апр 2018, 21:31

На единицата има бутон. На двойката, може и да е на принципа с пружинен механизъм.Там където се върти да е на две части....В сървиса за предните дава само две части ,самия подлакътник и въртящата се част. А, за средни и задни ги дава по три....Втулка ,подлакътника и тресчотката....
viewtopic.php?t=65673 пробвай и този начин

Автор на темата
tomito
Нов потребител

Мнение от tomito » 25 апр 2018, 08:55

Гледах за бутон , за щифт , за какво ли не , във всички позиции на подлакътника . Но нищо не видях. Лошото е че и в нета не можах никъде да намеря нищо по въпроса :oops:

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “C8”