ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Проблем със студено палене след гасене на газ

За всякакви системи и уредби различни от основните - бензин и дизел.

Модератор: Durchov

Потребителски аватар

Rumen.Georgiev

Регистриран: 31 дек 2008, 10:11
Кара: CITROEN XANTIA 2.0 HDI 110 h.p. 99`
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Re: Проблем със студено палене след гасене на газ

Мнение от Rumen.Georgiev » 16 сеп 2019, 18:31

Като те познавам съм съгласен, че с компа на седалката можеш да докараш да работи сносно и ако вкараш газ във филтъра и имаш само едно кранче на тръбата. Номера е да монтираш като хората каквото трябва, както трябва, да настроиш веднъж и да се возиш дълго и безпроблемно. Нещастието е че не всички разбират от механика и двигатели. И точно това използват майсторето - лесна работа, ще го направим, ти остави колата и донеси парите. Затова с тебе сами си ровим по колите.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Днес карам за втори път!
Ако на всяко кьоше сложиш по един глупак, пак ще останат глупаци без кьошета.

barlog
Нов потребител
Регистриран: 10 ное 2014, 21:14
Кара: Пежо 307 2.0i 16V

Мнение от barlog » 07 окт 2019, 19:29

Продължение по темата с С3 и Фобос, при направено запитване в Фагу и Хип-газ в Пловдив там/ отрекоха Фобоса като вариант за тази кола и бяха категорични че дюзите ми са бавни...подменихме ги с бързи/ само дюзите/ ..... пренастройка и след 500-600 км пак трудно паля сутрин. Предлагаха ми други варианти за ГИ...но се притеснявам че може да дам пари за нови ядове. Ще ми се да намеря някой с Еку на двигателя Valeo J34P и с безпроблемен ГИ....да почерпя опит и наблюдения ...и да добия кураж
Е...ако някой има пишете :)

Потребителски аватар

vkk

Регистриран: 22 ное 2018, 08:34
Кара: C4 1.6i 109hp petrol

Мнение от vkk » 07 окт 2019, 21:14

и как точно "бавни" или "бързи" дюзи ще имат нещо общо с проблемно палене сутрин ...
Значи - ако щеш ми вярвай - като чуя газаджия /гъзар/ - ми идва да блъскам и троша наред!
Виж да не изпуска от някъде газ и да дави сутрин при смесване на гориво ...
Имал съм подобен проблем, точно като твоя и гасях на бензин вечер. На сутринта си палеше "кибрит".
Обаче какво беше .... как да се сетя, като съм имал стотици проблеми с гъзовите боклуци!

barlog
Нов потребител

Мнение от barlog » 08 окт 2019, 18:08

Тествано е отдавна с изчерпване на газта и спиране от крана..... не е това....а и няма логика....Като я покарам 200-300 км на бензин и се оправя...после покарам на газ и се почва.... но това съм го описал вече по-нагоре

ЧефоС

Регистриран: 15 окт 2005, 19:37
Кара: Ситроен С4

Мнение от ЧефоС » 08 окт 2019, 18:14

barlog написа:
08 окт 2019, 18:08
Тествано е отдавна с изчерпване на газта и спиране от крана..... не е това....а и няма логика....Като я покарам 200-300 км на бензин и се оправя...после покарам на газ и се почва.... но това съм го описал вече по-нагоре
Абсолютно същите проблеми ги имах. Че даже и гаснеше на тихи обороти. БЕШЕ ГИ Фобос. Във Фагу ми смениха електрониката, и в момента всичко е ОК.

stan86
Нов потребител
Регистриран: 23 яну 2013, 22:23
Кара: Belringo 1.8i

Мнение от stan86 » 15 окт 2019, 00:42

barlog написа:
12 сеп 2019, 10:19
Поне 10 пъти ходих, ефект нулев....ще ми върнат парите ако ги поискам.....но идеята е да карам на газ....... а не да си остана с надупчена кола...и на бензин
От тези 10 пъти, имаше ли случай в който настройките да се проверяват в движение?
В различни режими на натоварване на двигателя да се гледа ( и по-важното да се разбира) какво се случва?
Това OBD на Фобоса коригира ли или служи само за следене на тримовете?
Фобоса не е лош стига да намериш кой да ти направи настройките,
а на този инсталирал системата ако не му се занимава, да намери начин да извърши услугата за която си заплатил.

barlog
Нов потребител

Мнение от barlog » 16 окт 2019, 18:39

Да, правено е в движение многократно....За ОБД-то...не съм сигурен дали само следи или прави и корекции, нека някой по запознат с Фобос да каже. Знам че трие грешки които са вследствие на лоша горивна смес

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Газови, метанови и други алтернативни горивни системи”