ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Ламда сонда грешка

За всякакви системи и уредби различни от основните - бензин и дизел.

Модератор: Durchov

EMO-Xantia

Регистриран: 25 май 2005, 18:08
Кара: Караше :Citroen Xantia 1.6i, Сега кара Пежо 407, 1.8 6FY, 125к.с. 2006г.
Контакти:

Re: Ламда сонда грешка

Мнение от EMO-Xantia » 01 яну 2013, 22:12

Докато хората си дават парите за Фобоси и български истории ще светят лампички, като коледни елхи и това ще е нормално, колкото всичко в африканската държава Булгаристан.
По евтино е да се кара безпроблемно на бензин отколкото да правиш "икономия" с проблемен газов инжекцион.
Пък един от всичките тук гурута на газовите системи може колкото си иска да ни втълпява, че Българските газови уредби в частност Фобос били мноооо добрии, ама аз не вярвам.
Ако хората в Булгаристан бяха по инженерно насочени сигурно нямаше толкова да ни лъжат с тези неща и даже при неуспех да обвиняват колата ни, че бензиновата система била виновна..
Прекрасен автомобил стига да има повече пари за поддръжка :)

merce10
Нов потребител
Регистриран: 29 окт 2012, 21:57
Кара: 407

Мнение от merce10 » 02 яну 2013, 11:43

Тези графиики на двете ламбда сонди нормални ли са?
Прикачени файлове
lambdires.jpg

Потребителски аватар

riewsofia

Регистриран: 14 авг 2009, 13:26
Кара: Ситроен Ксара 1.4i газ/бензин

Мнение от riewsofia » 24 окт 2018, 09:54

Здравейте,

Колата ми е Ситроен Ксара 1.4, 75 коня, бензин, комби, 1999г. Една или две ламби сонди имам? Вчера гледах под колата около гърнетата и не видях втора. Последни цифри на рама 36773901. Благодаря
err.png
Това е грешката, която ми дава. След смяна на сондата с нова, грешката остава и не мога да я изтрия :oops:
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана

http://www.speedtest.net/result/2435977616.png

Потребителски аватар

svilky
Нов потребител
Регистриран: 19 ное 2017, 08:30
Кара: Xsara Picasso 1,6i 16v 109 hp

Мнение от svilky » 01 мар 2019, 15:26

Колеги , след толкова постове, някой ще напише ли за кой номер грешка става въпрос. Питам защото и аз миналата седмица май имах подобен проблем. Светна чека в движение на Варненската магистрала. Веднага пуснах ЕЛМ-а и констатира грешка Р2191-System Too Lean At Higher Load Bank 1. Така светеше 2-3 дена. После угасна и повече не се е появявала.
Изображение LPG

Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Мнение от ivo-zx » 01 мар 2019, 16:20

Това е запис от днес, първа и втора ламбда. Колата няма газ и работи перфектно. След като имаш елм си записваш данните и анализираш. Обикновено ако имаш газ long term trim отива в Пловдив (на майната си) си и показва ненормални стойности -40%, +80%. Такава адаптация ECU-то се опитва да я вкара в инжекторите, но не може да вдигне повече от 25% и се депресира.
Screenshot_2019-03-01-16-09-52-700_com.ovz.carscanner.png
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Потребителски аватар

Sotis

Регистриран: 08 апр 2011, 23:50
Кара: Xsara 1.6 16V

Мнение от Sotis » 04 мар 2019, 00:41

svilky написа:
01 мар 2019, 15:28
Колеги , след толкова постове, някой ще напише ли за кой номер грешка става въпрос.
...
P0136 - Heated oxygen sensor (HO2S) / oxygen sensor (O2S) 2, bank 1 circuit malfunction
P0141 - Heated oxygen sensor (HO2S) 2, bank 1 heater control circuit malfunction

Това са грешките, които ми показа на мен.
Карам 1.6 16v 109 к.с. на газ почти от както съм я взел.
Преди около година направи проблем с ламбда сондите, но дълго време карах така, докато смених първо горната, грешките пак се появиха.
Смених и долната, за сега няма грешки, но карам на бензин. Вярвам, че няма да се появят, когато мина отново на газ.
В интерес на истината докато карах с прецаканите ламбда сонди - със светещ чек, разходът на газ си беше ок, даже наскоро на дълъг път ми даде доста нисък разход с по-спокойно каране - без усилие и цел ми слезна под 7/100 газ, за сравнение преди години се опитах да карам "икономично" и с много зор докарах до 7.2/100 газ и повече не съм и се опитвал, че нямам нерви просто...

Потребителски аватар

Ю.Вълчинов

Регистриран: 08 май 2011, 21:29
Кара: Citroen Xantia '96 1.8 16V

Мнение от Ю.Вълчинов » 05 мар 2019, 12:03

Не я ли усещаше колата като маломощна като беше с умрялата сонда? Моята беше забила на бедна смес и се чудя що не върви. Като я смених хем се отпуши, хем разхода падна с 25%

Потребителски аватар

Sotis

Регистриран: 08 апр 2011, 23:50
Кара: Xsara 1.6 16V

Мнение от Sotis » 06 мар 2019, 11:44

Ами вървеше си добре мисля. В началото беше нещо странно, че във високите обороти като че ли губеше мощност, но може и да си въобразявам.
Като се появи грешката няколко пъти я трих и тогава мисля че двигателя не работеше добре, но след като я остравих след поредното светване на чекенджина нещата се успокоиха, аз и затова толкова време не смених сондата, макар да я бях купил и си я возех с мен навсякъде.
Напоследък се старая да бъда примерен и да не превишавам много, така че и да е имало нещо просто не съм усетил.
Правих ремонт на двигателя - ревизия на главата и нови сегменти и биелни лагери, за това сега ми се налага да бъда внимателех с оборотите.
Лошото е че изгорих един резервоар бензин, а разходът не е добър. 45 литъра за 460 км, като към половината е извънградско, това е със прецакана долна ламбда сонда.
Този резервоар сега е с двете нови сонди и ми е интересно какво ще покаже киломеража.

Поздрави

Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Мнение от ivo-zx » 06 мар 2019, 11:56

Днес карах и гледах разхода. Сутрин в 9 часа 7км из София - 14литра/100км средно. Колата беше студена де. След това в 11:00 още 6 км половината по Цариградско - 10.45л/100км :) Снощи 20:00 по Околовръстното 7.2/100км :)
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Газови, метанови и други алтернативни горивни системи”