ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Citroen C5 1.8 16v проблеми с работа на бензин.

За всякакви системи и уредби различни от основните - бензин и дизел.

Модератор: Durchov

Потребителски аватар

maximir

Регистриран: 17 апр 2005, 17:24
Кара: Lada Vesta SW Cross
Контакти:

Re: Citroen C5 1.8 16v проблеми с работа на бензин.

Мнение от maximir » 05 ное 2018, 14:23

liuliu написа:А има и друго: Въпреки, че палиш и колата работи на бензин известно време, това не е достатъчно дюзите да бъдат поддържани в кондиция. Вследствие на температурата, калпавото гориво, конструкцията им и т.н., запичането им е напълно възможно.
Аз точно това имах предвид, като попитах по-горе колегата кога е газифицирана колата. Моята я карах 4 години и тогава се появи проблемът с бензиновите дюзи.

Потребителски аватар

liuliu

Регистриран: 08 мар 2006, 19:01
Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 05 ное 2018, 16:14

Няма подобрение - пали с тресене. Като натиснах газта заглъхна и изгасна.
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Потребителски аватар

stargate

Регистриран: 10 апр 2012, 20:45
Кара: C5-II 2.0i 16V 2005г. ГИ BRC

Мнение от stargate » 08 фев 2019, 18:58

Vandan написа:
28 окт 2018, 11:09
Няма ли някой да се прежали и да купи нови дюзи, за да разберем те ли са причината. Аз бих го направил, но от 2г. със С5-та да имам най-много 7-8000км. на година предимно градско (ползваме служебната на жената) и просто не си заслужава да рискувам да хвърлям пари на вятъра.
Vandan аз се прежалих най-накрая и купих нови дюзи и познай........не е от тях :bigsmile: , обаче сега съм се насочил към нещо друго и този път съм почти сигурен че от него, ама този път сериозно и просто няма от какво друго да е, ако реша проблема ще ти пиша веднага, не съм те забравил, просто нямам време да се занимавам, а и не ми се хвъргат пари, но съм на финалната права и ще реша проблема, не е невъзможно :)

yanislavst
Нов потребител
Регистриран: 30 дек 2018, 13:53
Кара: C5 1,8 16,2003;P106, 1,1 метанирани

Мнение от yanislavst » 08 фев 2019, 20:33

МАП сензор.На 406 1,8 16 96г. имах ядове и на бензин,и на метан.Смених МАП-а и всичко се оправи.На С5-ко засега няма проблеми ине сьм му тьрсил сензора,ама на 406 е отдолу на смукателните трьби и реших,че никой дотогава не се е завирал там.Оказах се прав.Малко лотария.Кьсмет!

zumer
Четящ
Регистриран: 18 юли 2012, 22:15
Кара: Ксара Пикасо 106i, 109 к.с. 2007година

Мнение от zumer » 31 мар 2019, 16:50

Здравейте!
Имах подобен проблем и на двата ми Ситроена /ксара пикасо 1,6 109к.с. и Ц3 1,1 60к.с./.
Майсторите, които ми обслужват колите ми препоръчаха преди да търсят проблема, да отида да ми проверят газовата уредба.
След преглед в сервиз за газови уредби, се установи пукната мембрана на изпарителя.
След смяна на изпарителят проблема се реши.

Потребителски аватар

maximir

Регистриран: 17 апр 2005, 17:24
Кара: Lada Vesta SW Cross
Контакти:

Мнение от maximir » 01 апр 2019, 17:58

Абе ние си пишем тука, колкото да си намираме на работа, тоя пич, дето отвори темата не е влизал във форума от 13-ти февруари :ccc:! Не мога да ги разбера такива хора, хвърляш някаква тема във въздуха и после - дим да те няма. Толкова ли е трудно да споделиш с две думи, дали е решен проблемът, как е решен и т. н., нали за това е този форум да му се не види...!

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Газови, метанови и други алтернативни горивни системи”