ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Ситроен Берлинго, 1.6 , 109 к.с. бензин - проблем с паленето

За всякакви системи и уредби различни от основните - бензин и дизел.

Модератор: Durchov

Автор на темата
Dani01
Новак
Регистриран: 14 окт 2018, 02:49
Кара: Берлинго , 2007 година, бензин, 1600 куб. см.,109 к.с.

Ситроен Берлинго, 1.6 , 109 к.с. бензин - проблем с паленето

Мнение от Dani01 » 18 окт 2018, 18:35

От една година имам берлинго 1.6 , 109 к. с. , бензин. Монтирах веднага газов инжекцион BRC. Отскоро имам следния проблем: паркирах колата на обяд и вечерта, когато трябваше да я ползвам, не можа да запали на бензин. Акумулатора се разреди. Подадоха ми ток и много трудно запали директно на газ. Незнаех как BRC-то директно да запаля на газ ( по-различно е от другите). Прибрах се вкъщи с колата на газ. На сутринта тръгнах да я карам на сервиз, не можа да запали на бензин, не можа да включи и на газ. Дърпахме я на буксир до сервиза. Оставихме я там. След няколко часа ми се обадиха че колата си пали и не показва дефект. Остана в сервиза и на другия ден също си е палила без проблем. Взех си колата и я карах десетина дни без проблем. След това спрях и след десет минути колата запали, заработи няколко секунди нестабилно на много ниски обороти и изгасна. След това нямаше палене нито на бензин, нито на газ. Заслушах се, бензиновата помпа не бръмчеше. След почукване по резервоара и пo BSI-то ( електронния блок в купето под волана), колата запали. Една седмица вече си работни.

Потребителски аватар

vs24000
Редовен
Регистриран: 22 апр 2017, 18:37
Кара: Citroen C3 FL, 1.1 60hp

Мнение от vs24000 » 20 окт 2018, 16:36

А свещите Колега, как са? Сменяни ли са? Електроника на година ползване трудно дефектира. Поне според мен (но не е невъзможно), хлабава връзка?

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Газови, метанови и други алтернативни горивни системи”