ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Газов инжекцион за Пикасо

За всякакви системи и уредби различни от основните - бензин и дизел.

Модератор: Durchov

Автор на темата
plamen463
Четящ
Регистриран: 03 авг 2018, 20:25
Кара: Ситроен Ксара Пикасо

Газов инжекцион за Пикасо

Мнение от plamen463 » 04 авг 2018, 10:47

Здравейте, колеги. Аз още съм новак, карам Ситроен Ксара Пикасо . Слагат ми газов инжекцион , подходящо ли е за художника ? Какъв разход да очаквам ? Питам знаещите защото не ми е ясно. Автомобила е 1.6 бензин 95 кс. 2001г. Аз съм глухоням, това ме ограничаха , във полезната информация. Поздрави на отзовалите се . Благодаря предварително.

Потребителски аватар

Motorski
Четящ
Регистриран: 10 юни 2018, 09:40
Кара: Citroen Xsara Picasso 1.6i
Контакти:

Мнение от Motorski » 27 авг 2018, 12:48

Здравей, и аз търкалям едно Пикасо (2000г., 1.6/88к.с.) от скоро. Предстои ми да го газифицирам и след
разговори с по-компетентни от мен ми стана ясно, че си понася ГИ без проблем. Естествено стои въпросът за
грамотния монтаж, настройка, обслужване и конкр. марка на системата. Мен лично повече ме интересува човешкият
фактор - т.е. да има читав майстор, който да я поддържа.
Щом и ти си с художник - може ли да споделиш мнение каква бутилка ще слагаш? Външна или вътрешна? На мен това ми е голямото чудене за сега, изчетох плюсове и мунуси за двете - насочих се към вътрешна (пура или буре), отляво, за да може ако се наложи да се мъкне нещо свръхдълго да има място отдясно през купето от вратата на багажника, до пръстите на пасажера...
Every day, once a day, give yourself a present. Don't plan it. Don't wait for it. Just let it happen.

Автор на темата
plamen463
Четящ
Регистриран: 03 авг 2018, 20:25
Кара: Ситроен Ксара Пикасо

Мнение от plamen463 » 30 авг 2018, 17:33

Здравей , колега сложиха ми инжекцион . Марка Аро италианска. Майстора ми се вижда читав и колата си върви много добре. Разхода е градско
12на 100км.а извън града 10 на 100. За мен е много добър резултат. Вече наближавам с художника 1000км и съм доволен. Вероятно и ти ще си доволен ако ти я сложат уредбата успешно. Реших да е от долу на мястото на резервната гума. Така има повече място в багажника. Но на теб може да ти харесва пура. Аз се сдобих със кръгла почти 40л. Но влиза 33л газ повече от достатъчно . Бутилката от долу не се вижда и няма как да я закача на заден ход . Иначе внимавам като паркирам. Ако имаш въпроси питай ?

Добавено от автора след 9 минути 29 секунди:
Забравих да споделя, ще те лъже бензиномера. Трябва да знаеш. За сега държа половин резервоар с бензин. Уж показва точно. Но тука във форума има теми за решаване на проблема лъжлив бензиномер.Майстора ми сподели че устройството което се слага да оправи бензиномера. Е первезно скъпо. Има теми с евтини начини. Това е дано съм ти полезен.

medo53

Регистриран: 03 авг 2008, 19:40
Кара: КСАНТИЯ 1.8 16 КЛ.6 топки 96Г. ГИ BRC

Мнение от medo53 » 30 авг 2018, 18:43

Здрвей колега,за мен този разход извън града е много голям,градското и то но зависи къде е,ако е в София там е на мото час.

Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Мнение от ivo-zx » 30 авг 2018, 21:49

Читав газов инжекцион трябва да дава почти еднакъв разход като бензин. Естествено, това става за сметка на по-ниска мощност и въртящ момент.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Vato1

Регистриран: 19 сеп 2011, 09:18
Кара: C5 3.0 HDI; Xantia Activa Turbo C.T.; Peugeot 406 coupe 3.0 V6; Peugeot 405 Mi16x4; Volvo S60R

Мнение от Vato1 » 30 авг 2018, 22:04

Читав газов инжекцион трябва да дава по-висок разход на газ спрямо разхода на бензин. Естествено, това е за да няма загуба на мощност и въртящ момент. Ако обеднява сместа, бензиновият компютър сам ще се опитва да обогатява, докато не достигне границите за корекция и не регистрира грешка.
Бивш собственик на:
Opel Ascona 1.6 '86;
Peugeot 405 1.6mi '91;
Peugeot 405 Mi16x4 '91;
Peugeot 406 2.0i 16v '96;
Peugeot 406 2.2i 16v '99;
Peugeot 406 3.0i '99;
Citroen Xantia 1.8i '93;
Citroen Xantia Turbo C.T. '96
Citroen Xantia Activa Turbo C.T. '95

Потребителски аватар

Motorski
Четящ
Контакти:

Мнение от Motorski » 21 сеп 2018, 19:10

Записах час за другия петък, след това ще споделя и аз впечатления. Газаря ( :D ) каза, че бензиномера ще лъже 100% като е в движение автомобила, но дали след спиране и изключване ще се нулира грешката - ще се разбере чак след монтажа :) Имал е и двата случая с Пикасо.
Иначе ГИ, който ще ми монтират е Фобос. Попита ме дали искам да ми откачи бензиновата помпа (не съм много наясно), до колкото разбрах при превключване на газ, бензиновата да не върти и да ѝ се удължал живота така. Повече приказки след монтажа ще споделя :)
Every day, once a day, give yourself a present. Don't plan it. Don't wait for it. Just let it happen.

Потребителски аватар

Motorski
Четящ
Контакти:

Мнение от Motorski » 05 ное 2018, 09:17

Здравейте отново,
минавам да кажа, че след монтаж на ГИ (български Fobos) на Xsara Picasso 1.6 88hp, 2000г, след изминати ~1700km всичко изглежда идеално. Не е спирана бензиновата помпа след преминаване на газ (така реших).
Единствено забелязвам проблема с нивомера на бензина, който лъже по време на движение. Понякога след спиране се оправя, понякога не. Вероятно има значение дали съм спрял на наклон. Като цяло съм доволен и този малък недостатък за сега не ме дразни. Предупредиха ме, че има оправия - монтира се допълнителна джаджа, която след изключване на колата нулира компа.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Газови, метанови и други алтернативни горивни системи”