ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Горивен филтър(Проблем със сензора за вода)

масла, гуми, свещи, филтри, накладки ....

Модератор: DeMonev

Автор на темата
100yo
Новак
Регистриран: 14 юли 2017, 21:03
Кара: c5 2.0 hdi 2004

Горивен филтър(Проблем със сензора за вода)

Мнение от 100yo » 14 юли 2017, 21:12

Добър вечер,имам следния проблем:
Днес след като си паркирах колата (c5 2.0 hdi 2004 phase 1),видях че под колата се е получила доста голяма локва от нафта. Следователно отворих капака и какво да видя от горивния филтър,капеше нафта и сензора за вода го нямаше. Нов шофьор съм и разбира се това ми е първата кола се стреснах,почнаха се едни звънения на тате на механика,след като има пратих снимка от къде капе,ми каза да запуша с нещо(коркова тапа) и да отида направо при механика си. Така и се случи,той сложи някаква простотия и каза,че щяло да издържи но трябва да се купи тоз сензор. Но на следващия ден след като я запалих и отидох до работата,пак почна да ми мирише на дизел и пак си капеше,но беше доста по-малко. Та въпроса ми е възможно ли е да тече от друго място и да не е от горифния филтър,нищо че го видях как капе точно от там.
Ще прикача снимка и говоря за детайл номер 6.Изображение
Благодаря на всеки който ще отдели от времето си да прочете и отговори на темата ми.
Лека вечер.

Върни се в “Консумативи”